Connect with Us

Denoncimi/ “Një tjetër PPP po përgatitet, Rama takim të fshehtë në Korfuz

Politikë

Denoncimi/ “Një tjetër PPP po përgatitet, Rama takim të fshehtë në Korfuz

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e radhës nga qytetari dixhital, i cili thotë se qeveria Rama do të japë me koncesion parkun Kombëtar të Butrintit.

Sipas mesazhit të qytetarit dixhital, ky vendim është marrë gjatë një takimi të fshehtë të kryeministrit në Korfuz, ku ai ka takuar katër shtetas të huaj që janë pjesë e tryezës për “shitjen” e Butrintit.

“O burra po ikim, po të vjedhim sa më shumë! Edvin Hajduti po jep edhe Butrintin PPP”, shkruan Berisha bashkëngjitur mesazhit.
Postimi i plotë:

Denoncohet akti i fundit korruptiv i Edvin Hajdutit.
Dheni me PPP e Butrinit! sb
“Pershendetje
Nje tjeter PPP po pergatitet, por kjo eshte e pa imagjinueshme, pasi behet fjale per qytetin antik te Butrintit. Ate qe nuk e beri asnje pushtues, po pergatitet ta beje qeveria Rama
Dhenia me koncesion e Parkut Kombetar te Butrintit eshte akti i fundit i shitjes se identitetit dhe vlerave tona Kombetare nga kjo Qeveri.
Cdo veprim per ta paraqitur si konsulte publike eshte mashtrim pasi ky vendim tashme eshte marre dhe ne funksion te tij eshte zhvilluar edhe nje takim i fshehte e kryeministrit ne ne Korfuz, ku ai ka takuar kater shtetas te huaj qe jane pjese e tryezes per “shitjen” e Butrintit”

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mungoi gjatë inaugurimit të stadiumit të ri Kombëtar/ Meta thumbon Ramën

Publikuar

-

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, i cili ishte i pranishëm mbrëmjen e sotme në stadium, presidenti Ilir Meta mesaduket ka zgjedhur ta ndjekë nga shtëpia super sfidën Shqipëri-Francë.

Meta ka postuar pak më parë  në rrjetet sociale një foto nga shtëpia me macen e tij “Sashën”.

“Me Sashën duke shpresuar!”, shkruan Meta. Sic duket me këtë foto Meta, ka dashur të ironizojë shefin e qeverisë, Ramën i cili u përball me thirrjet në kor të tifozëve kundër tij “Rama ik”./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Bisedimet me Bashën/ Rama: Jam i gatshëm të vij në çadër

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video- Tifozët i prishin festën kryeministrit/ Reagon Vasili: Inagurohet stadiumi kombëtar “Rama ik”

Publikuar

-

Nga

Britmat e tifozëve të kombëtares kundër kryeministrit Rama gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë mbremjen e sotme, kanë sjellë reagime nga ana e opozitës.

Pas ish kryeministrit Berisha, për këtë ngjarje të sikletshme për kreun e qeverisë Edi Rama, ka reaguar edhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa poston një video të tifozëve që brohorasin “Rama ik! Rama ik!”, Vasili shkruan: “Inagurohet stadiumi kombëtar “Rama ik”. Kryeministri Fake tifoz”.

LEXO EDHE:  Zbulohet plani i Ramës kundër protestës së PD/Kanë nisur të vërshojnë …!

Kujtojmë se, kreu i qeverisë së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama, dhe djalin, Zaho, kanë vendosur të bëjnë tifo për kombëtaren duke e ndjekur nga afër ndeshjen, në stadiumin e ri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Refuzon të ndjek kombëtaren live/ Lleshaj dërgon një person special në stadium: Respekte për sakrificën

Publikuar

-

Nga

sandër lleshaj

Përveç  tifozëve, një interes të veçant për ndeshjen e sotme të kombëtares kundër Francës, në stadiumin e ri “Air Albania”, ka treguar edhe nga politika. Të ftuar për të ndjekur ndeshjen në tribunat VIP, një pjesë e madhe e qeveritarëve, ndër të cilët edhe kryeministri Rama, kanë qenë të pranishëm.

Mirëpo, i ftuar për të ndjekur ndeshjen Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka vendosur të mos marrë pjesë, por në vend të tij të dërgojë efektiven e Policisë, Ina Nuka, e cila mbeti e dëmtuar në një nga protestat e opozitës para Kuvendit.

LEXO EDHE:  Bisedimet me Bashën/ Rama: Jam i gatshëm të vij në çadër

Lajmin e bën me dije vetë ministri Lleshaj, ku përmes një njoftimi në rrjetet sociale shkruan se ky gjest ishte në shenjë respekti për sakrificën e saj si punonjëse./CNA.al

LEXO TE PLOTE