Connect with Us

“Në Ministri me diplomë të falsifikuar”/ Taulant Muka masakron Besa Shahinin

Politikë

“Në Ministri me diplomë të falsifikuar”/ Taulant Muka masakron Besa Shahinin

Publikuar

-

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka sulmuar ashpër ministren aktuale të Arsimit, Besa Shahini lidhur me promovimin që i bëri sot disa punonjësve si të arsimuar jashtë vendit.

Sipas Mukës drejtoresha e promovuar si e arsimuar në Itali, ka diplomë fallco, por ende qëndron e punësuar në ministri.

“Në vend që të bëjë propagandë dhe të luaj me nocionin “jashtë vendit” ministrja jonë duhet të kërkojë falje publike”, shkruan Muka në postimin e  tij.

Vetë ministrja Besa Shahini ka vijuar promovimin e punonjësve të këtij institucioni përgjatë dy ditëve, dje dhe sot në rrjetet sociale.

Reagimi i plotë

Ministrja e Arsimit promovoi sot disa punonjes qe sipas Beses jane te arsimuar jashte vendit. Ne fakt:

LEXO EDHE:  “Merrni një gomë me vete”/ Ja çfarë kërkon Taulant Muka nga studentët

-Drejtoresha e promovuar si e arsimuar ne Itali ka diplome fallco, e pranuar nga vete drejtoresha. Ende qendron si e punesuar ne ministri dhe promovohet nga Ministrja.

-Drejtori i Ascal ka mbaruar Bachelor ne Amerike, por ne nje universitetet te renditur me ulet se Universiteti i Tiranes, dhe ku skandalet per titujt akademik te vjedhur kane qene teme e dites

-Punonjesja e promovuar si e arsimuar ne Milano, ka mbaruar studimet Bachelor dhe Master ne Universitetin Europian te Tiranes, por ka bere nje shkembim akademik disa javor ne Milano!

Besa Shahini ne vend qe te bej propagande dhe te luaj me nocionin “jashte vendit”, duhet te kerkoje ndjese publike!/CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Marsida Xhaferllari në Gjykatën Kushtetuese/ Meta zbulon kur e firmosi dekretin

Publikuar

-

Nga

Reagimet e forta lidhur me dekretimin e Marsida Xhaferllarit për të qenë anëtare e Gjykatës Kushtetuese e ka detyruar presidentin Ilir Meta të dalë në një konferencë shtypi, nga selia e presidencës.

Në nisje të saj Presidenti ka pohuar qëllimin e daljes para mediave, duke theksuar se do të jap argumentat e veta që kanë inicuar firmosjen e dekretit emërues të Marsida Xhaferllarit, një kandidaturë kjo e kontestuar dhe që ishte listuar e treta në numrin e kandidaturave pretendente për Gjykatën Kushtetuese. Po ashtu Presidenti ka zbuluar se firmosjen e dekretit emërues të Xhafellarit e ka kryer sapo ka mbritur në Shqipëri nga Franca, ku pati një vizitë pune.

LEXO EDHE:  Video-Momenti i braktisjes së takimit nga Besa Shahini/ Studentët: “Turp, turp turp”

LEXO EDHE:  Kërkesat e studentëve/ Shahini takim me deputetët e PS

“Firmosa dekretin për Xhafellarin sapo u ktheva nga Parisi. Nuk desha të humbisja më tepër kohë”, është shprehur Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shembja e banesave në Astir/ Kryemadhi: Dhunë kriminale, përgjegjësit do të dalin para drejtësisë

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar pas shembjes së banesave tek zona e Astirit nga IKMT.

Përmes një postimi në rrjetet sociale , Kryemadhi është shprehur se “dhuna dhe terrori i ushtruar ndaj banorëve nga falangat e krimit do të paguhet një ditë” dhe se përgjegjësit do të dalin para drejtësisë.

“Jam në mbështetje të plotë të banorëve të Unazës së Re. Dhuna dhe terrori i ushtruar nga Edi Rama dhe falangat e tij të krimit, që kanë kapur Policinë e Shtetit dhe të gjitha instrumentet shtetërorë, nuk është tjetër gjë përpos se instalimi përfundimtar i narko-shtetit dhe krimit të organizuar nën emrin e qeverisë shqiptare. Gazi lotsjellës, dhuna që përdori policia shqiptare ndaj grave dhe fëmijëve në orët e para të mëngjesit ndaj banorëve të Unazës së Re, jo vetëm që është kriminale por një ditë do të paguhet mirë do të dalin përpara drejtësisë të gjithë ata që kanë kryer krime ndaj njerëzimit”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Si e kam njohur…”/ Balla i nxjerr ‘bojën’ Nanos: U dëfryem me dy femra mes alkoolit, aty pash Muçin e dhunshëm që mëkatonte

Publikuar

-

Nga

Kohët e fundit analisti i njohur Mustafa Nano ka publikuar librin e titulluar “Si e kam njohur…”, referuar njerëzve influentë në jetën politike dhe kulturore në vend.

Mirëpo, ajo çfarë të bie në sy është parathënia e veçantë e këtij libri, e cila ndryshe nga të tjerat është një rrëfenjë interesante e gazetarit Sokol Balla për kohën se si dy figurat e njohura publike janë njohur.

I njohur për karakterin e tij provokativ, Sokol Balla ka goditur në shenjë edhe kësaj here, teksa rrëfen aventurën e shfernuar me Muç Nanon në vitin 1994, kur kanë shkuar në Budapest duke dëfryer në rrugën e “Dritave të Kuqe”.

“U dëfryem me dy femra mes alkoolit”, thotë Balla dhe aty “pash Muçin e dhunshëm që mëkatonte”.

“Natën e fundit, atëherë kur e kuptuam se kthimi ishte afër, të dy u cliruam nga gardhet e mosnjohjes, dhe ramë dakord t’I lëshoheshim qefit.

Hoteli ynë, nuk e di pse për ç’trill të rastit, ishte në rrugët e ndezura nga dritat, alkoli dhe mëkati në Buda, një nga pjesët e kryeqytetit, ku kishim katër ditë që kalonim dhe mezi mbanim qafën të mos kthehej instiktivisht drejt të bukurës së munguar prej dekadash në trurin tonë.

LEXO EDHE:  Skandali me provimet e lirimit/ Pyetjet pa kuptim të testit

LEXO EDHE:  Akuzat për projekt-ligjin për rininë/ Shahini i përgjigjet PD-së

Por atë natë të fundit, Muçi u dorëzua. Afër një klubi nate, nga ku jo thellë derës shquheshin dy femra u kthye dhe më tha: “Futemi”.

Kishte në zërin e Muçit një ton urdhërues, që imponohej nga mosha, por ndjeva edhe tingullin përgjërues të adoleshentit të përjetshëm Brenda tij, që thuajse lutej në formë pyetëse që mos ta lija vetëm në tundimin e tij mëkator dhe natyral.

Unë isha 20 vjec. Ai ishte 35. Orët, alkoli, kërcimi dhe gjithcka ndodhi atje Brenda nuk mund të tregohet.

Pashë aty Muçin tjetër, ndoshta të vërtetin, që përdorte dhunshëm dozat pafund të lirisë së ndrydhur prej dekadash në trurin e tij…”, shkruan Sokol Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE