Connect with Us

Kapen me drogë në makinë/ Pranga dy të rinjëve shqiptar

Kronika

Kapen me drogë në makinë/ Pranga dy të rinjëve shqiptar

Publikuar

-

Dy të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Të arrestuari janë shtetasit me inicialet B.E. dhe L.A., të dy 22 vjeç.

Ata u arrestuan mbrëmë në Savona teksa po lëviznin me makinë.

Pas kontrollit atyre iu gjet dhe sekuestrua 4 gram kokainë e ndarë në 6 doza të gatshme për t’u shitur./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përfshihet nga flakët kurora e gjelbër në Milot/ Rrezikohen banesat

Publikuar

-

Nga

Fushë-Krujë/ Zjarr në një sipërfaqe me pemë, flakët përhapen me shpejtësi

Përfshihet nga flakët kurora e gjelbër në Milot.

Mësohet se flakët popërhapen me shpëjtësi për shkak të erës duke rrezikuar banesat që ndodhen pranë. Në zonë ndodhen zjarrfikësit dhe shërbimi pyjor të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve.Nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit në këtë zonë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shisnin kanabis në dyqan/ Arrestohet pronari dhe punëtori

Publikuar

-

Nga

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se 2 shtetas merreshin me shitjen e lëndës narkotike, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Marketi”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:
E. S., 31 vjeç dhe R. D., 22 vjeç, të dy banues në Cërrik.

LEXO EDHE:  Thyente arrestin e shtëpisë për të shitur kokainë/ Ja çfarë e tradhtoi shqiptarin

LEXO EDHE:  Itali- Arrestohen 2 shqiptarë me 32 Kg kokainë puro

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në marketin me pronar shtetasin E. S. dhe punëtor shtetasin R. D., gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 2.6 kg lëndë narkotike kanabis dhe një aparat celular.Vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë që janë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet procedurale do t”i kalojnë Prokurorisë pranë Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bënte plazh i vetëm/ Mbytet 75-vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

E rëndë/ Mbytet pushuesi nga Kosova te Shkëmbi i Kavajës

Një i moshuar është mbytur paraditen e sotme në plazhin e Vlorës.

Policia e Vlorës, bën me dije se mëngjesin e sotëm në orën 09:45, në lagjen “1 Maji” Vlorë, në Plazhin e Vjetër dyshohet se është mbytur në ujë shtetasi A.D., 75 vjeç, banues në Vlorë, i cili ka qenë duke bërë plazh vetëm.LEXO EDHE:  Denoncimi / Mizat po fluturojnë në narko-shtetin e Noriegës! (foto)

Po kryhen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE