Connect with Us

I dyshuar për vrasjen e Santiago Malkos/ Lihet në burg Elvis Gaçaj

Kronika

I dyshuar për vrasjen e Santiago Malkos/ Lihet në burg Elvis Gaçaj

Publikuar

-

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë, “arrest me burg” për Elvis Gaçaj.
Gaçaj dyshohet të jetë pjesë e grupit ‘Duka’ që akuzohet për vrasjen e ish-policit Santiago Malko.

Arrestimi i 44-vjeçarit u bë pak ditë më parë në Durrës dhe gjatë kontrollit në automjet i është gjetur edhe një armë pa leje.

Në burg për këtë vrasje vazhdon të mbetet Belndi Teta, për të cilin Prokuroria ka kërkuar ndryshimin e akuzës nga “pengim i zbardhjes së të vërtetës” në “përfshirje në vrasje”./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ishte shpallur i zhdukur/ Gjendet i dekompozuar trupi i 35-vjeçarit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një trup i dekompozuar është gjetur mëngjesin e sotëm në Korfuz.

Sipas mediave vendase, trupi dyshohet se i përket 35-vjeçarit shqiptar, Skënder Toska.

Toska, babai id y fëmijëve, ishte shpallur i zhdukur që prej prillit të vitit të kaluar, kjo për shkak se pranë trupit u gjet pasaporta e 35-vjeçari me origjinë shqiptare.

Ndërkohë që pritet të bëhet edhe ekzaminimi mjeko-ligjor./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Rrahën pronarin e lokalit/ Procedohen penalisht 5 persona

Publikuar

-

Nga

Pesë persona janë proceduar penalisht nga policia e Pogradecit, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj pronarit të një lokali në qytetin jug-lindor.

Sipas uniformave blu të Pogradecit, 5 shtetasit janë proceduar në gjendje të lirë për “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Njoftimi i policisë:

Pogradec

Në vijim të informacionit datë 09.11.2019, i cili bën fjalë për konfliktin e ndodhur në një lokal, në fshatin Dunicë, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve, në Komisariatin e Policisë Pogradec pas veprimeve hetimore të kryera me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, filluan procedimin penal në gjendje të lirë edhe ndaj 5 shtetasve të tjerë, të dyshuar si të përfshirë në konflikt, konkretisht:

LEXO EDHE:  Zhvillohet seanca gjyqësore/ Ja vendimi për Orest Sotën

LEXO EDHE:  Vritet Mullah Omar, lideri i talebanëve

S.M.,26 vjeç; E.M., 28 vjeç; A.S., 25 vjeç; F.M., 26 vjeç, Ç.K, 26 vjeç, banues në fshatin Memëlisht dhe Çervenakë, Pogradec.

Procedimi ndaj tyre filloi pasi dyshohet se, këta shtetas për motive të dobëta, kanë goditur me grushta shtetasin E.Ç, 39 vjeç, si edhe kanë thyer xhamat e lokalit në pronësi të tij.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Elbasan/ Përplasen 3 automjete

Publikuar

-

Nga

Tre makina janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në aksin Librazhd-Elbasan.

Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në Xibrakë.

Dyshohet se shkak për aksidentin  janë  bërë reshjet e dendura, por dhe shpejtësia me të cilën po udhëtonin automjetet.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme materiale./CNA.al

LEXO TE PLOTE