Connect with Us

Blindohet Astiri/ FNSH-ja dhe Policia ndalojnë banorët të bllokojnë rrugën

Kronika

Blindohet Astiri/ FNSH-ja dhe Policia ndalojnë banorët të bllokojnë rrugën

Publikuar

-

Banorët e zonës së Astirit kanë dalë sërish në protestë mbrëmjen e sotme, ndërkohë që forca të shumta policie të Rendit, FNSH-ja kanë rrethuar zonën.

Ata kanë krijuar kordon mbrojtës në anë të rrugës, për të mos i lejuar banorët të bllokojnë rrugën kryesore në të dy kahët e saj në zonën e Unazës së Re, ndërkohë që pritet të ketë edhe tensione pas arrestimit të 6 banorëve të cilët ndodhen në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kampi-burg i Al Hawl, mbi 80 shqiptarë të bllokuar/ Gazetari zbulon vendndodhjen

Publikuar

-

Nga

Ekipi i A2 që ndodhet në Siri pranë kampit famëkeq të ISIS ka mësuar se brenda ambienteve të tij strehohen dhe rreth 80 shtetas shqiptarë që qëndrojnë aty prej shumë kohësh. Shtetasit shqiptarë ndodhen në pjesën veri-perëndimore të kampit të Al Hawl, në pjesën fundore të tij.

Ekipi i A2, nën drejtimin e gazetarit Jul Kasapi do të mundohet të krijojë kontakte me këta njerëz të bllokuar në kampin-burg për të mësuar më shumë rreth tyre, identitetin, problemet dhe si i kalojnë ditët në pritje të një zgjidhje.

LEXO EDHE:  Përleshja në Tiranë/Vjen reagimi i parë nga politika: Dajak policesk qytetarëve

LEXO EDHE:  Përleshja në Tiranë/Vjen reagimi i parë nga politika: Dajak policesk qytetarëve

Ndërkohë, i ftuar në A2, Redjon Qirjazi, drejtor i çështjeve të sigurisë, IDM, tha se autoritet shqiptare duhet të ndërhyjnë, e për këtë sipas tij ka argumente ligjore dhe humanitare.

“Ka një argument ligjor për të ndërhyrë, por ka edhe argument humanitare. Gratë shqiptare janë viktima të këtij procesi. Këta persona kanë kaluar rreziqe të jashtëzakonshme. Rrezikojnë trafikimin, ndërsa janë objekt abuzimi”, tha Redjon Qirjazi, drejtor i çështjeve të sigurisë, IDM./A2

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ Makina përplaset me furgonin

Publikuar

-

Nga

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne, në aksin rrugor Korçë – Pogradec. Mësohet se një makinë është përplasur me një furgon, ndërkaq bëhet me dije se nuk ka persona të plagosur, por vetëm dëme materiale.

Policia ka shkuar në vendngjarje për hetimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Elbasan/ 71-vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Mësohet se një 71-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur.

Policia njofton se kanë qenë familjarët e të moshuarit, që e kanë gjetur atë të varur, kur kanë hyrë në banesë.

Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, në banesën e tij është gjetur nga familjarët i vetëvarur shtetasi H.H., 71 vjeç.

LEXO EDHE:  Zjarr i qellimshem prane fakultetit te Gjeologji-Minierave ne parkun e Liqenit

LEXO EDHE:  Forca e Ligjit godet sërish/ Sekuestrohen armë dhe drogë, ndalohen 5 persona

Nga këqyrja paraprake, nuk janë konstatuar shenja të tjera në trup përveç atyre të shkaktuar nga vetëvarja. Nga hetimet paraprake dyshohet se ky shtetas vuante nga depresioni. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE