Connect with Us

I biri iu vra në apartamentin e Marsida Qatjas/ 30 vjeçarja mesazh nënës së Dritan Haxhollit

Kronika

I biri iu vra në apartamentin e Marsida Qatjas/ 30 vjeçarja mesazh nënës së Dritan Haxhollit

Publikuar

-

Marsida Qatja, 30 vjeçarja e cila u cilësua si “molla e sherrit”për ngjarjen në Kavajë, i ka dërguar mesazh nënës se Dritan Haxhollit, i cili mbeti i vrarë.
Qatja u shpreh se i vjen keq për atë që ka ndodhur dhe nuk donte që çështja të arrinte deri këtu.

“Nënës se Dritanit dua t’i them se më vjen shumë keq për atë që ndodhi. Nuk doja që të arrite deri këtu. Jam nënë vetë, nëna e tij është viktima e tij.
Më vjen keq për nënën e tij seps e njoh prej vitesh”, u shpreh për News 24, Marsida Qatja.

LEXO EDHE:  Ngjarja në Kavajë/ Kush është burri i Marsida Qatjas i dënuar në Gjermani, u akuzua nga Berisha si vrasës në 2015

Kujtojmë se ngjarja ku mbeti i vrarë Dritan Haxholli dhe u plagos Bledar Toçi ndodhi brenda apartamentit të Qatjas në sy të djalit të saj 2 vjeçar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

U përlesh me grabitësit/ Humb jetën në spital 25- vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 25 vjeçe ka humbur jetën tragjikisht pasi u përledh me disa persona që tentuan ta grabsnin e më pas e goditën me thikë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Rushden, Northants.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të cilët arritën në vendin e ngjarjes, 25 vjeçarja nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra.

Policia po vijon hetimet teksa ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Moderatorja shqiptare në zi/ Humb njeriun e dashur

Publikuar

-

Nga

Moderatorja shqiptare, Dojna Mema ka humbur sot personin e saj më të dashur, babain.

Lamin e ka bërë të ditur vetë moderatorja, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Teksa ka ndarë dhe një video me të atin, Dojna shkruan: “Nuk le asnjë sekondë pa jetuar plotësisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jetën me një kupë! Për ata që njohën Bujarin e Interpolit, ky është Babi i familjes.

P.S.: Ti e di, gjithmonë bashkë, gjithmonë një shpirt për katër.”

Bujar Mema punonte prej 16 vitesh në NCB Interpol në Tiranë dhe la pas bashkëshorten dhe dy fëmjët.

LEXO EDHE:  Voltana Ademi: Falemnderit qytetarise shkodrane, do te punoj per te gjithe

LEXO EDHE:  Berisha per ndryshimet kushtetuese: Reforma e Rames me thike ne palce

 

 

View this post on Instagram

 

Nuk le asnje sekond pa jetuar plotesisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jeten me nje kupe! Per ata qe njohen Bujarin e Interpolit, ky eshte Babi i familjes. P.s : Ti e di, gjithmone bashke, gjithmone nje shpirt per kater.

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema) on

LEXO TE PLOTE

Kronika

U dënua me 10 vite burg/ Prokuroria e Elbasanit apelon vendimin për atentatorin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Elbasanit apelon dënimin ndaj Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016.

Gjykata e Elbasanit e dënoi Hasanpapajn me 10 vite burgim, ndërkohë Prokuroria kërkon që i riu të dënohet me 22 vite burg.

20 vjeçari u akuza nga prokuroria si një nga personat që dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe mikut të tij, Bledar Muçës.

LEXO EDHE:  Tashmë që është bërë nënë, Jona Spahiun e tmerron pamja e fëmijëve që luajnë në celular

LEXO EDHE:  Voltana Ademi: Falemnderit qytetarise shkodrane, do te punoj per te gjithe

Ky i fundit mbeti i plagosur , ndërsa Hasanpapaj ishte fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE