Connect with Us

Horoskopi i ditës, 11 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 11 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ka mundësi qe tensioni te mbizotërojë gjate gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift sot dhe kjo gjë do ju mërzitë pamase. Sado qe partneri te mundohet t’i sqaroje gjerat, ju nuk do pranoni. Beqaret do bëjnë çdo gjë qe te mundin për t’u afruar me atë qe pëlqejnë sepse pa përpjekje nuk arrihet asgjë. Ne planin financiar gjendja mbase nuk do jete si e prisnit, por sigurisht me e qete se dje.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite mjaft harmonike ka për te qene kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Do keni shume dëshira dhe partneri do mundohet t’ua plotësojë. Beqaret nuk do kenë një dite monotone, përkundrazi ata do realizojnë njohje te reja dhe mjaft interesante. Me financat duhet te jeni sa me vigjilente qe te mundeni. Merrini parasysh edhe këshillat e te afërmve sepse do ju çojnë ne rrugën e duhur.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Disa probleme te vogla me partnerin do ua bëjnë gjithë ditën te zymte sot. Asnjeri nuk do hape rruge dhe situata as nuk do ketë shenja për t’u përmirësuar. Beqaret do kenë plot mundësi për takime dhe nëse përfitojnë jeta do ju ndryshoje shume shpejt. Ne planin financiar duhet te tregoheni sa me te kujdesshëm qe te mundeni. Mos jepni as hua, por as mos shpenzoni për gjera jo te nevojshme për momentin.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjerat kane për te ecur me se miri sot mes jush dhe atij qe keni ne krah. Do jeni te gatshëm për bashkëpunim dhe çdo çast do jete i këndshëm. Beqaret do jene paksa te shpërqendruar dhe nuk do arrijnë dot te përfitojnë nga mundësitë e mira qe do iu jepen. Çështjet financiare kane për te qene shume te mira. Shfrytëzojeni rastin për te kryer edhe ndonjë investim qe me pare nuk e kishit bere dot.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Gjate kësaj dite do e mbroni nga çdo gjë marrëdhënien tuaj ne çift dhe nuk do lejoni askënd t’iu prishe ekuilibrin. Ne disa momente mund te jeni edhe me romantike me partnerin. Beqaret do bëjnë te pamundurën për te joshur, por nuk është e sigurt nëse do ja dalin mbanë. Financat nuk do jene te këqija edhe pse kohet e fundit nuk keni treguar kujdes te madh për to.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ju do prisni shume nga partneri juaj sot dhe ai ka për t’iu mahnitur. As e kishit menduar ndonjëherë se mund t’iu bënte surpriza kaq gjigande. Beqaret di jene te vetëdijshëm pe rate qe duan te bëjnë dhe nuk kane për t’u ndier te dyzuar. Ne planin financiar do dini si te veproni ne çdo moment dhe gjerat për ju do ju ecin me se miri. Mundet te mblidhni edhe ndonjë para.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni tej mase realiste sot ju te dashuruarit dhe do bëni te pamundurën qe ta bëni akoma me magjepsëse marrëdhënien tuaj ne çift. Partneri do jete gjithashtu i te njëjtit mendim dhe priten vetëm çaste pozitive. Beqaret me mire le te presin edhe pak kohe para se te tentojnë te joshin dike. Ne planin financiar yjet do ju bekojnë dhe keni për te pasur me shume fat nga sa mendonit.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Sot do i keni gjerat shume me te qarta ju te dashuruarit dhe për shume gjera do e kuptoni se keni vepruar gabim. Mos u druani te flisni hapur me partnerin sepse ai do ju kuptoje dhe do ju fale. Beqaret do marrin disa vendime te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Buxhetin po e menaxhuar si kohet e fundit keni për te pasur shpejt përfitime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dita e sotme nuk do jete plotësisht e qete sot për juve qe jeni ne një lidhje. Here pas here mund te mos bini dakord me atë qe keni ne krah dhe kjo do e përkeqësoje situatën. Për beqaret do jene te favorizuara takimet kështu qe atyre do ju mbetet vetëm ta shfrytëzojnë sa me shume çdo çast. Për te përmirësuar buxhetin mos u mbështesni tek miqtë, por merrni masa dhe gjejini vete zgjidhjet.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Për shkak te turbullirave yjore, jeta juaj ne çift nuk do ju ece ashtu si e kishit parashikuar. ne disa momente mund te lindin edhe debate te zjarrta për gjera tërësisht elementare. Mundohuni te jeni te logjikshëm dhe jo kokëfortë. Beqaret ka mundësi te kenë një takim shume te veçante, i cili do i beje ta braktisin njëherë e mire vetminë. Ne planin financiar do dini si ta ruani qëndrueshmërinë.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot do kaloni aq shume momente te lumtura me partnerin tuaj saqë do e harroni te shkuarën delikate dhe do mundoheni te përfitoni nga çdo sekonde. Edhe beqaret do e gjejnë personin ideal ne momentin kur nuk e presin. Buzëqeshja nuk do j largohet gjate gjithë ditës. Me shpenzimet tregohuni me te kufizuar dhe keni për ta pare qe gjendja do përmirësohet.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Sot do jeni shume te ngarkuar emocionalisht për shkak te problemeve qe keni pasur ne pune dhe ka mundësi qe t’i thoni partnerit gjera qe mund ta lëndojnë pa mase. Beqaret gjithashtu nuk do jene ne humorin e duhur për te dale neper takime dhe për te njohur persona te rinj. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë për te shmangur çdo te papritur, bëjini me kujdes llogarite para se te shpenzoni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Kapriçot e motit/ Bëhuni gati për reshje shiu dhe dëborë

Publikuar

-

Nga

Dita e sotme pritet të ketë mot të vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me itensitet të ulët e mesatar deri në orët e pasdites ku më pas gradualisht pritet ndërprerja e tyre.

Sipas SHMU, në relievet malore të verilindjes dhe juglindjes priten reshje të dendura dëbore por jo vetëm, pasi ato lokalisht do të zbresin deri në lartësitë kodrinore 500-600 metër.

Temperaturat e parashikuara në fushën termike nuk pritet të kenë luhatje të mëdha në vlerat minimale (2ºC deri në 8ºC), por janë ato në vlerat e mesditës të cilat do të pësojnë një rënie të ndjeshme me vlera të parashikuara nga 7ºC në relievet malore deri në 13ºC në ato bregdetare.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 19 mars 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 dhjetor 2019

Një rënie e ndjeshme duke marë parasysh vlerën më të lartë prej 19ºC që u arrit dje në qytetin e Beratit.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 20 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Fale mbështetjes se Uranit, marrëdhënia juaj ne çift do jete e ngrohte dhe nuk do keni asnjë ankese pe rate qe keni ne krah. Beqaret do entuziazmohen pafund nga një takim qe do realizojnë dhe do mendojnë seriozisht për te filluar një lidhje. Me financat duhet sa me shume maturi. Nëse keni për te marre vendime te rëndësishme, me mire këshillohuni njëherë me miqtë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do privilegjohet gjate kësaj dite dhe pasioni do ndizet flake. Çdo çast me partnerin do jete i bukur. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te kërkuar dashurinë sepse ka çështje te tjera te rëndësishme qe iu marrin shume kohe. Financat nuk do jene aq te këqija sa ju i mendoni. Me pak me shume durim dhe përkujdes mundet ta përmirësoni edhe me shume situatën.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju çiftet do kaloni ore plot pasion sot dhe do doni qe dita te mos ketë një fund. Te gjithë do iu kenë zili dhe do duan te përjetojnë emocione si ju. Beqaret me mire t’i marrin gjerat sa me shtruar ne mënyrë qe te mos gabojnë. Ka kohe për gjithçka. Ne planin financiar, fale mbështetjes se Saturnit, do arrini ta stabilizoni situatën dhe do ndiheni me te qete se me pare.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjate kësaj dite do përjetoni ndjesi te forta për partnerin tuaj dhe do i shprehni me tepër ndjenjat. Ai nga ana tjetër do jete i veprave dhe do iu surprizoje kur te mos e prisni. Beqaret do kenë ne dite mjaft intensive dhe do realizojnë plot njohje te reja. Ne planin financiar Dielli do ketë ndikim te madh. Ai do ua ndriçojë idetë dhe do iu beje me te logjikshëm për shpenzimet.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Sot do arrini ta bindni partnerin për idetë qe keni dhe ai do iu besoje verbërisht. Mundohuni qe mos e lëndoni sepse po ndodhin kjo shume shpejt do vije edhe fundi. Beqaret do jene specialiste te joshjes dhe nuk do e kenë te vështirë te joshin këso qe do i vene syrin. Hëna do jete planeti qe do nxite përmirësimin e te ardhurave. Nuk keni për te pasur asnjë lloj problemi ne këtë sektor.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do tregoheni shume te sinqertë me partnerin tuaj dhe do tregoni edhe gabimet qe keni bere. Ai do jete ne humor te mire dhe i gatshëm për t’iu falur. Ne mbrëmje do ndiheni mire pranë njeri-tjetrit. Ju beqaret nuk duhet te prisni ndonjë ngjarje te jashtëzakonshme. Financat do jene goxha me te mira. Do ndiheni te qete sa here te shpenzoni dhe nuk do e ndrydhni me veten.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse nuk jeni tolerante gjate kësaj dite, marrëdhënia ne çift mund te ketë probleme dhe tronditje te njëpasnjëshme. Nuk duhet me te mendoni vetëm për te mirën e vetes. Beqaret mire është te reflektojnë gjate para se te hedhin hapa sepse mund te lëndohen pamase. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe nuk do ju dalin aspak te papritura te pakëndshme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite e bukur dhe e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do arrini t’i shprehni me hapur ndjenjat dhe nuk do debatoni për asgjë. Beqaret duhet te ndjekin intuiten pasi ajo do i çojë ne rrugën e duhur. Ata qe e bëjnë këtë do e ndryshojnë shpejt statusin. Ne planin financiar here pas here do keni edhe turbullira, por kjo nuk do te thotë qe duhet ta lëshoni veten dhe te vuani.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot nuk do ketë aspak surpriza ne jetën tuaj ne çift kështu qe duhet t’i merrni gjerat sa me shtruar. Mundohuni te mos thoni as fjale te pamenduara qe mund ta lëndojnë atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë disa takime te këndshme, por do preferojnë te mos hedhin menjëherë hapa. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur qe te mundeni dhe keni për te pasur një gjendje te qëndrueshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ne planin sentimental, përmirësimet e nisura kohet e fundit do vazhdojnë edhe me tej. Do jeni edhe me te afërt me partnerin tuaj dhe do i pranoni gabimet qe keni bere. Beqaret nuk do dine si te joshin dhe do mbeten serish me te njëjtin status si me pare. Financat do mbeten delikate dhe nuk do arrini dot te kryeni as investimet me te nevojshme. Mos u mendoni dy here për te pranuar mbështetjen e te afërmve.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot do ndiheni me te sigurte për te hedhur hapa me tej ju te dashuruarit dhe do jeni te bindur se ai qe keni ne krah është i duhuri për te kaluar jetën. Beqaret nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por mundësitë për takime do jene shume interesante. Ne planin financiar do jeni shume me te arsyeshëm dhe nuk do jete e nevojshme te kërkoni mbështetje nga familjaret.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Te dashuruarve zemra do ju rrahe me fort se kurrë me pare. Çdo problem i ditëve te fundit do zgjidhet me qetësi dhe durim. Nëse jeni ende ne kërkim te dashurisë se madhe, planetët do favorizojnë takimet, por jo krijimet e menjëhershme te lidhjeve. Me financat nuk keni për te pasur probleme dhe vështirësi sepse kohet e fundit keni ditur si t’i hidhni hapat me kujdes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Remonti i OST/ Mbeten pa energji disa zona në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar për stakimin e energjisë gjatë ditës së nesërme në Tiranë.

Sipas njoftimit të OSHE, ndërprerja e energjisë do të bëhët për shkak të remontit të OST.

“Për shkak të remontit të OST në linjën 110kV L110-4/3 Elbasan 220kV – Ibë, në datën 20 shkurt gjatë intervalit kohor 08;00-16:00 do të mbeten pa energji këto zona në Tiranë
Bërzhitë, Mullet, Baldushk, Ibë (pjesërisht), zona e Krrabës, Kllojkë, Rozavera, Pashkashesh, Fravesh”, thuhet në njoftimin e OSHEE./CNA.al

LEXO TE PLOTE