Connect with Us

U bë shkak i vrasjes në Kavajë/ Nëna e tre fëmijëve me jetë luksoze, pronare e një agjensie turistike

Kronika

U bë shkak i vrasjes në Kavajë/ Nëna e tre fëmijëve me jetë luksoze, pronare e një agjensie turistike

Publikuar

-

Marsida Qatja, 30 vjeçarja është “molla e sherrit” për ngjarjen e ndodhur në Kavajë ku humbi jetën një person dhe mbeti i plagosur një tjetër.
30 vjeçarja është e martuar dhe nënë e tre fëmijëve ndërsa bashkëshorti i saj ndodhet në burg në një nga vendet e BE-së.
Në rrjetet sociale ajo reklamon jetën luksoze, udhëtime me avione private ndërsa është edhe pronare e një agjencie udhëtimesh.
Qatja nuk është një emër i panjohur për policinë pasi ajo prej kohësh është nën hetim për mashtim.
Nëpërmjet agjensisë turistike, 30 vjeçarja ka përfituar dhjetra miliona lekë nga biletat, duke mashtruar kështu shumë qyetarë.
Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 23 e 30 tek banesa e shtetases Marsida Qatja ka shkuar shtetasi Dritan Haxholli, i cili ka pasur me vete edhe një armë zjarri automatik dhe me qytën e armës ka goditur dritaren e kuzhinës së banesës së shtetases Marsida Qatja.
Qatja ka komunikuar me viktimën duke i thënë që të vinte brenda për t’u sqaruar dhe në vijim ajo ka hapur derën e banesës së sak. Në këto momente Haxholli është futur në derë me armë në dorë dhe ka konstatuar se në banesë ndodhej shtetasi Bledar Toçi. Dritan Haxholli ka qëlluar me armë në drejtim të Toçit duke plagosur atë ku dhe në këto momente shtetasi Bledar Toci ka nxjerrë një armë zjarri pistoletë që kishte me vete dhe ka shkëmbyer zjarr me shtetasin Dritan Haxholli i cili ka mbetur i vdekur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sekuestrohen 25000 euro në Kapshticë/ Procedohen penalisht dy poseduesit

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare në Kapshticë ka sekuestruar një sasi prej 25000 euro, si dhe ka proceduar penalisht 2 poseduesit, të cilët nuk i deklaruan në kufi.

Burime nga uniformat blu bëjnë të ditur se Në vijim të kontrolleve të imtësishme, me qëllim parandalimin e krimeve ndërkufitare, shërbimet e Policisë Kufitare në P.K.K Kapshticë, në dalje të Republikës së Shqipërisë, përzgjodhën për kontroll në vijën e dytë shtetasin J. R., 46 vjeç, nga Memaliaj, rezident në Greqi dhe shtetasen bullgare D. D., 31 vjeçe, të cilët udhëtonin me mjetin e tyre.

Mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me shërbimet doganore, këtyre shtetasve iu gjet një sasi prej 25000 eurosh, të fshehura në trup, të cilat nuk i kishin deklaruar para autoriteteve.

LEXO EDHE:  Foto-U vra në Spanjë/ Autopsia tregon torturat që i janë bërë shqiptarit

LEXO EDHE:  Përdhunimi i të miturës/ Zbulohet plani i drejtoreshës për të fshehur ngjarjen

Veprimet në lidhje më këtë rast janë kryer nga specialistët e Seksionit të Krimit Ekonomik në DVP Korçë, të cilët kanë filluar procedimin penal ndaj këtyre shtetasve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim në një biznes në Tiranë/ Plagoset pronarja, panik tek banorët  

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Yzberishtit në kryeqytet, ku si pasojë e shpërthimit të një bombule gazi, ka mbetur e plagosur një grua.

Mësohet se bombula ka shpërthyer në një byrektore dhe si pasojë është plagosur pronarja e saj.

Po ashtu burimet bëjnë të ditur se shpërthimi ka krijuar edhe shumë dëme materiale, duke e shkatërruar plotësisht biznesin në fjalë.

Byrektorja ka qenë në katin e parë të një pallati ndërsa shpërthimi ka krijuar tronditje dhe panik tek banorët.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i biznesmenit në Rrëshen/ AMA bën sqarimin e rëndësishëm

LEXO EDHE:  Foto-U vra në Spanjë/ Autopsia tregon torturat që i janë bërë shqiptarit

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapet ‘i forti’ që dhunoi avokatin/ E arrestojnë me armë në makinën luksoze

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot Mondi Vogën, ish-shoferin e prokurorit Arjan Ndoja, që vitin e kaluar iu bë atentat në Shkozet.

Voga u ndalua në  rrugën Vorë-Krujë, teksa drejtonte një automjet të blinduar pa autorizimin përkatës, me fenelina policie dhe me mangësi në dokumentacionin e mjetit.

Gjatë kontrollit 44-vjeçarit nga Fushë Kruja iu zbulua në çantën e dorës një armë zjarri pa leje, e tipit  TT.

LEXO EDHE:  Vrasja e rëndë në Bulevardin “Zogu I”/ Detajet e reja

LEXO EDHE:  Marjo Mema ndihet fajtor: Unë i tregova Iglit për tradhtinë e Amberas me Ismailin

Kujtojmë që Voga u padit nga avokati Ilia Ilia në 21 korrik të vitit 2018, si një ndër personat që e sulmuan para gjykatës së Durrësit.

Avokati deklaronte asokohe se i njohu dhe i identifikoi autorët si njerëz të vënë nga prokurori Arjan Ndoja.

Prokurori Ndoja u kallëzua nga avokati, ndërsa cështja është ende në hetim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE