Connect with Us

Rrëfehet Marsida Qataj/ E thirra Bledin të na ndihmonte, isha me fëmijët

Kronika

Rrëfehet Marsida Qataj/ E thirra Bledin të na ndihmonte, isha me fëmijët

Publikuar

-

Marsida Qatja e cila u cilësua si “molla e sherrit” për vrajsen e mbrëmshme në Kavajë, ka treguar si ka ndodhur ngjarja.
Qatja shprehet se Dritan Hoxhalli e kërcënonte vazhdimisht dhe prandaj kishte kërkuar ndihmën e Bledar Toçit.
“Dritan Haxholli na kërcënonte vazhdimisht, Bledarit i thashë të na ndihmonte sepse isha në shtëpi me fëmijët.
Bledari na ndihmonte vazhdimisht. Në shtëpi ndodhej edhe një shoku im Xhuljo, ndërsa Bledi kishte 15 minuta që kishte ardhur. Nuk e mendoja se ngjarja do të arrinte deri këtu”, shprehet 30 vjeçarja për News 24./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje një person

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë me ka ndodhur mesditën e sotme në Lushnje.

Një makinë ka përplasur një kalimtar i cili ka humbur jetën si pasojë e plagëve të shumta.
Ngjarja ka ndodhur në vendin e njohur si ‘Tre urat’ në Lushnje.

Ndërkohë ende nuk dihet identiteti i viktimës.
Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

‘Make-up bëjnë vetëm prostitutat’/ Arrestohet shqiptari në Itali, dhunonte prej 6 vitesh bashkëshorten

Publikuar

-

Nga

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar për dhunë ndaj bashkëshortes së tij.
Ngjarja ka habitur opinionin publik, teksa 40-vjeçari i kërkonte gruas së tij të mos bënte ‘make-up’, pasi sipas tij ‘atë e bënin vetëm prostitutat’.

Gjithashtu shqiptari i kërkonte gruas të mbyllte profilet e saj në rrjetet sociale.

Sjellja e tij ndaj bashkëshortes arriti kulmin në momentin kur ajo zbuloi se kishte një lidhje tjetër.
Dhuna ndaj bashkëshortes kishte filluar 6 vite më parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U sulmua nga ariu/ Bariu niset me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Nga

helikopteri i siptalit duke transportuar paciente

Ekrem Onuzi është bariu i cili u sulmua nga ariu teksa ishte duke kullotur bagëtitë.
Mësohet se ai ka marrë plagë të rënda në kokë dhe në këmbë, duke i shkaktuar dhe hemoragji.

Ndërkohë raportohet se vetëm pak më parë një helikopter ushtarak është nisur drejt vendngjarjes, ku do të bëjë të mundur transportimin e të plagosurin drejt Tiranës.

Onuzi në luftë për jetën ka ndezur një zjarr në mënyrë që helikopteri të lokalizojë vendndodhjen e tij.

LEXO EDHE:  “Haxholli donte të më vriste djalin 2 vjeçar”, Marsida Qatja tregon detaje tronditëse: Hodhi dy policë nga ballkoni

LEXO EDHE:  “Haxholli donte të më vriste djalin 2 vjeçar”, Marsida Qatja tregon detaje tronditëse: Hodhi dy policë nga ballkoni

Njoftimi i policisë:
Jemi njoftuar në sallën operative se në vendin e quajtur Sasat, mali i Gjallices, shtetasi E.O., rreth 45 vjeç, banues në fshatin Nangë, duke kullotur bagetitë është sulmuar nga një Ari, duke i shkaktuar plagë në kokë, shpatullë dhe në kembë.
Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE