Connect with Us

Plumbat trondisin Kavajën/ Reagon policia, ja kush është viktima dhe i plagosuri 

Kronika

Plumbat trondisin Kavajën/ Reagon policia, ja kush është viktima dhe i plagosuri 

Publikuar

-

Policia ka reaguar zyrtarisht në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi pas mesnatës së mbrëmshme në Kavajë, ku një shtetas mbeti i vrarë me armë zjarri, dje një efektiv policie mbeti i plagosur rëndë.

Sipas uniformave blu, ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:40, në banesën e shtetases M. Q.

Mësohet se fillimisht ka qënë viktima që ka qëlluar me armë në drejtim të policit të burgjeve, ndërsa më pas ky i fundit i është kundërpërgjigjur duke e vrarë me armën e shërbimit.

“Rreth orës 00.40, në Lagjen nr. 2 Kavajë, shtetasi D. H., banues në Kavajë, ka hyrë në banesën e shtetases M. Q. Në banesë ndodhej dhe shtetasi B. T, banues në Kavajë, punonjës i Policisë së Burgjeve.

LEXO EDHE:  Tmerroi banorët me breshëri armësh/ E pëson keq i riu

Shtetasi D.H. është konfliktuar me shtetasin B. T. dhe si pasojë shtetasi D.H ka qëlluar me armë në drejtim të shtetasit B.T duke e plagosur atë. Shtetasi B.T me armën e shërbimit ka qëlluar në drejtim të shtetasit D.H i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje. Shtetasi B.T., ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

Ngjarja e rëndë në Kavajë/ Zbardhen detajet shokuese

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr në Elbasan/ Plagoset një i ri

Publikuar

-

Nga

Një i ri ka mbetur i plagosur pas një sherri në Elbasan.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “5 maji” gjatë një konflikti për motive të dobëta.
Sipas policisë, i plagosuri është shtetasi me iniciale A. D., 20 vjec,  i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë autoritetet ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasi për vdekje një person/ Arrestohet 25 vjeçari nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia e Pogradecit ka arrestuar shoferin e mjetit tip “Vol­kswagen” i cili aksidentoi sot për vdekje një person që po udhëtonte me biçikletë.

Në pranga është vënë shtetasi R.A., 25 vjeç, banues në Laprakë, Tiranë.

Shtetasi i mësipërm, duke drejtuar mjetin tip “Vol­kswagen” ka aksidentuar shtetasin B.Xh., 68 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, që po lëvizte në rrugë me biçikletë, i cili pas trajtimit në Spitalin e Pogradecit është dërguar për mjekim të specializuar në Spitalin e Traumës Tiranë, ku ka ndërruar jetë.

LEXO EDHE:  KLSH kallëzon në prokurori pesë regjistrues të Hipotekës

LEXO EDHE:  KLSH kallëzon në prokurori pesë regjistrues të Hipotekës

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë/ 3 të plagosurit përfundojnë tek Trauma

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Laç-Mamurras.

Mësohet se si pasojë e këtij aksidenti, kanë mbetur të plagosur tre persona.

Të plagosurit janë nisur me urgjencë drejt Spitalit të Traumës, ndërsa mësohet se dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë.

Në aksident janë përfshirë dy automjete, ndërsa nuk dihen ende detajet dhe shkaqet e këtij aksidenti.

LEXO EDHE:  KLSH kallëzon në prokurori pesë regjistrues të Hipotekës

LEXO EDHE:  Tmerroi banorët me breshëri armësh/ E pëson keq i riu

Ndërkohë autoritetet kanë shkuar në vendngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE