Connect with Us

Nuk përmbahet çuni i Fahriut/ Goditja jonë do të jetë e pamëshirshme

Politikë

Nuk përmbahet çuni i Fahriut/ Goditja jonë do të jetë e pamëshirshme

Publikuar

-

Banorët e Unazës së re, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, kanë dalë sot në protesta, pasi policia ka shoqëruar tre prej protestuesve dhe ka shpallur në kërkim katër të tjerë, pas ndryshimit të Kodit Penal, i cili parashikon burg për bllokimin e rrugëve.

Protestës së banorëve iu prin ish-deputeti i PD-së, çuni i Fahri Balliut, Klevis Balliu.

Në një prononcim për mediat, ish-deputeti Balliu ka folur me tone të forta, ndërsa paralajmëroi se goditja do të jetë e pamëshirshme, për të gjithë ata që dhunojnë qytetarët.

LEXO EDHE:  Vijojnë protestat e Astirit/ Balliu thirrje banorëve: Të gjithë të bashkuar për fitore absolute

“Përgjigja jonë do të jetë e shpejtë dhe e pamëshirshme për cilindo që dhunon qytetarët shqiptarë, për cilindo që do tju marrë pronat e tyre. Ne nuk bëjmë marrëveshje me bandat. Ne kemi marrëveshje me qytetarët”-tha Balliu./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjekmarkaj i bën thirrje popullit për protestë/ “Kundërvihuni censurës së lirisë”

Publikuar

-

Nga

Në Komisionin e Medias të organizuar nga Partia Demokratike lidhur me paketën “Anti-shpifje” të propozuar nga Qeveria, ka qenë i pranishëm edhe analisti Agron Gjekmarkaj, i cili ka kërkuar që ky ligj të zhbëhët sa më shpejt, pasi e bën Shqipërinë që të jetojë në një demokraci të kufizuar.

Gjekmarkaj është shprehur se propozimi i Paketës Anti – shpifje është problematikë e të gjithëve dhe se është vetë shoqëria shqiptare ajo që duhet të ngrihet në protestë për t’iu kundërvënë censures dhe për të kërkuar të drejtën për liri.

LEXO EDHE:  Nuk përmbahet çuni i Fahriut/ “Rama i çmendur me kartelë”

LEXO EDHE:  Nuk përmbahet çuni i Fahriut/ “Rama i çmendur me kartelë”

“Derisa te zhbehet ky ligj ne do te jetojme ne nje demokraci te kufizuar. Opozita duhet te reagoje ne protesta si ne ceshtjen e lirise se votes. Kete duhet ta beje shoqeria dhe jo vetem 2-3 mije gazetare. Nese shoqeria nuk pergjigjet nuk eshte faji i opozitës, por i shoqërisë, e cila do te duroje edhe probleme te tjera pervec censures dhe lirise se informimit te drejte”, u shpreh Gjekmarkaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Komisioni i Ekonomisë vendos për shkarkimin e Malajt/ Si votuan deputetët

Publikuar

-

Nga

veliaj

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka vendosur sot për vijimin e procedurave për shkarkimin e Arben Malajt, si anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Për pezullimin e Arben Malajt, 12 deputetë votuan pro, ndërsa 5 deputetë votuan kundër.

Tashmë vendimi pritet t’i kalojë Kuvendit të mërkuren.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pse e gjithë media nuk ishte sot me Bashën

Publikuar

-

Nga

Sot opozita ka zhvilluar një tryezë për median. Një tryezë shumë e vonuar, por edhe një tryezë ku nuk përfaqësoheshin të gjithë mediat.

Por, le të shohim disa fakte.

Basha sot organizon një tryezë vetëm pak ditë para se ligji të kalojë në parlament, gjë të cilën nuk e ndalon dot, spese Luli dogji mandatet e deputetëve për ti shërbyer Edi Ramës. Sepse Basha është njeriu që i shërben më mirë kryeministrit, qoftë edhe me tryezën e sotme ku përtej disa eksponentëve të medias, Luli kishte vendosur censurën e tij, duke përjashtuar, por edhe duke u braktisur nga shumë media në vend.

Në finale, Luli tha se do ta anullonte ligjin kur të vinte në pushtet, por nuk kërkoi ndjesë për censurën që ka vendosur ai nga dita që është emëruar kryetar i Republikës së re.

Kaq i “ndershëm dhe i vërtetë” është Lulzim Basha me mediat, sa ne i kemi dërguar shtatë shkresa zyrtare, dhe ende nuk na jep autorizimin për të vërtetuar shkollimin e tij.

Kaq i ndershëm është me mediat, sa njësoj si Edi Rama sulmon gazetarët sa herë që thonë një fjalë kundër tij apo të vërtetat e mëdha të një kryetari të opozitës, që shkëlqen me paaftësinë e tij dhe sillet si një vegël qorre e qeverisë.

LEXO EDHE:  Nuk përmbahet çuni i Fahriut/ “Rama i çmendur me kartelë”

LEXO EDHE:  Vjen videoja "spektakolare" e deputetit të Lulit

Basha sot tregoi se edhe në ditën më të zezë të medias, nuk ka mbështetjen e saj, sepse shumë prej tyre kanë vendosur të mos jenë as me të,  dhe as me ortakun e tij që e ka emrin Edi Rama. Pa le të flasim pastaj që në krye të qëndrojë Mona me “ndërshmërinë”e saj në një betejë për fjalën e lirë.

Sot, Luli tregoi se në mjerimin e tij politik po i kryen një shërbim të shkëlqyer Edi Ramës.

I bëri qoken e radhës Edi Ramës duke përçarë mediat dhe gazetarët, duke përdorur një kauzë të fjalës së lirë për të fituar ndonjë pikë nga kredibiliteti i tij i humbur, dhe fatkeqësisht duke mbledhur në tryezë dhe vënë në krah jo vetëm gazetarët, por edhe gjobaxhinjtë dhe sharlatanët e medias./ CNA.al

Basha fsheh diplomimin/ CNA.al nuk i ndahet

Skandal, 12 vjet për t’u diplomuar/ Lulzim Basha fsheh shkollimin

12 vjet për t’u diplomuar/ Pse Lulzim Basha fsheh diplomën e shkollës së lartë?

Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

LEXO TE PLOTE