Connect with Us

“Ndal arrestimet dhe terrorin”/ Berisha “ultimatum” Ramës

Kronika

“Ndal arrestimet dhe terrorin”/ Berisha “ultimatum” Ramës

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një thirrje të fortë sot kryeministrit Edi Rama të ndalë terrorin dhe arrestimet ndaj protestuesve të Unazës së re.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa publikon denoncimin e një qytetari, i cili thekson se Rama ka filluar arrestimet politike, Berisha shkruan “Ndal arrestimeve dhe terrorit policor te protestuesve te pamposhtur te Unazes se Re! sb”.

LEXO EDHE:  Negociatat për Shqipërinë/ Berisha tregon vendet që e kanë refuzuar

“Filluan arrestimet politike te Edvin Hajdutit dhe të Sander Kimikut . Banoret e Unazes se Re nuk terhiqen me keto arrestime. E kane blinduar me civil dhe Shqiponja zonen e Unazes se Re . Asnje hap pas . Nga kjo betejë vetem ato do largohen, ne do qendrojme deri ne fund”-thuhet në mesazhin e denoncuesit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas biçikletën në Pogradec/ Në gjendje të rëndë 50-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një makinë tip “Benz” ka përplasur mesditën e sotme një biçikletë në hyrje të qytetit të Pogradecit.

Mësohet se si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi 50-vjeçar i biçikletës, me iniciale B.XH.

Nga informacionet paraprake, raportohet se i plagosur është dërguar me urgjencë në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin 35-vjeçar të makinës  R.A. dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ndahet papritur nga jeta Prokurori i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçare prokurori pranë gjykatës së shkallës së Parë në Tiranë, Apostol Prifti.

Lajmin e ka konfirmuar vetë nipi i tij, Edmond Prifti i cili ka bërë edhe një reagim prekës në rrjetet sociale.

“ E kishim lënë të takoheshim me të mrekulleshmin xhaxha këtë fundjavë, pas kohësh mes problemeve e punëve të mia në terren. “Eh mor nipce s’me gjen gjë mua. Jam kockë e fortë”, kur i thoja dobësohu pakëz z. Prokuror, se një goditje e ka dhënë zemra dikur, ndërsa shiheshim rastësisht, teksa ecte në piedonale me qenushin e shtëpisë. Ajo zemër ishte tejet e madhe. Jo veçse një xhaxha i mrekullueshëm, por një nga prokurorët më me zë të Shqipërisë…Sikur na mblodhi për herë të fundit gjithë fisin me rastin e daljes në pension, pak muaj më parë… Veçse 65 vjeç. Do më mungojë zëri i tij, gjithçka… Do na mungosh i dashur xhaxhai ynë, Apostol Prifti”, shkruan nipi i prokurorit.

LEXO EDHE:  Godet fort Berisha/ “Raporti i OSBE, shpartallues për narkoshtetin”

LEXO EDHE:  Le të hanë kokat e tyre / Një marrëveshje e re Basha-Rama do e fundoste Shqipërinë!

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimet në Shkodër/ Policia jep detaje: Si u godit veprimtaria kriminale e prostitucionit

Publikuar

-

Nga

Policia e Shkodrës jep detaje për operacionin e koduar “Klubet e natës”, i cili u zhvillua në bashkëpunim me forcat speciale Renea.

Nga hetimet proaktive disamujore u dokumentuan prova dhe u godit veprimtaria kriminale e shpërndarjes së lëndëve narkotike në klubet e natës dhe vënies së ambienteve të lokalit për ushtrimin e prostitucionit, në qarkun Shkodër.

Blutë bëjnë me dije se kontrollet janë shtrirë në shumë lokale dhe klube nate në Qarkun Shkodër dhe është shpallur në kërkim pronari i njërit prej tyre, i cili kishte vënë në dispozicion ambientet e lokalit për përdorimin e drogave të forta dhe për ushtrim prostitucioni.

Gjithashtu mësohet se në pranga ranë dy menaxherët e klubit dhe një shtetas tjetër, të cilët në bashkëpunim me pronarin e klubit kanë shpërndarë dhe shitur lëndë narkotike kokainë.

Bëhet fjalë për shtettasit me iniciale A. V, 29 vjeç, menaxheri i klubit, lindur dhe banues në Shkodër, i dënuar më parë për veprën “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, G. M., 27 vjeç, menaxher i klubit, lindur dhe banues në Shkodër, i arrestuar më parë për të njëjtën vepër penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, në bashkpunim” dhe Z. J., 57 vjeç, këngëtar ne club, lindur në Muriqan e banues në Shkodër.

LEXO EDHE:  Zbulohet kë takoi Tahiri një javë para se të linte mandatin/ Ja çfarë i kërkoi

LEXO EDHE:  Godet fort Berisha/ “Raporti i OSBE, shpartallues për narkoshtetin”

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim policor e pronarit të lokalit, shtetasit E. M., si dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit Ç. P., 33 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër (klient) dhe L. S., 31 vjeçe, banuese në Shkodër (balerinë).

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se të gjithë këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe persona të tjerë kanë shitur dhe shpërndarë lëndë narkotike kokainë, kanë vënë në dispozicion ambientet e lokalit për përdorimin e drogave dhe për ushtrim prostitucioni.

Policia raporton se ka sekuestruar një sasi të vogël lënde narkotike kokainë dhe sende të tjera që shërbejnë për përdorimin e lëndëve narkotike, 5 aparate celular dhe dokumentacionin e lokalit ku ushtrohej ky aktivitet.

Ndërkaq, materialet referohen në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale ‘’Prodhimi dhe shitja e narkotikëve’’ në bashkëpunim, ‘’Përshtatja e lokalit për përdorim droge’’, ‘’Prostitucioni’’, ‘’Mbajtja e lokaleve për prostitucion’’ dhe ‘’Fshehja e të ardhurave’’./ CNA.al

LEXO TE PLOTE