Connect with Us

“Kontrabandë, dhunë e kultivim narkotikësh”/ Arrestohen tre persona

Kronika

“Kontrabandë, dhunë e kultivim narkotikësh”/ Arrestohen tre persona

Publikuar

-

Tre shtetas kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi ishin shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Sipas uniformave blu, në pranga kanë rënë shtetasit:

K.B., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 1 vit burg për veprën penale “Kontrabandë me mallra të tjerë”.
P.D., 36 vjeç, banues në Durrës, pasi në ngarkim të tij Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës ka nxjerrë urdhrin e ndalimit për veprën penale “Dhunë në familje “.
A.S., 37 vjeç, banues në Durrës, pasi në ngarkim të tij Gjykata e Shkallës së Parë Krujë ka caktuar masën “Arrest me burg” për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” e kryer në bashkëpunim.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet lokale/ Ja si do të jenë fletët e votimit në Tiranë, Korçë, Durrës dhe Fier

Edhe në ditët në vijim në mënyrë të pandërprerë Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës do vijojnë punën për kapjen e personave që cenojnë rendin dhe sigurinë publike me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë së qytetarëve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestimet në Shkodër/ Policia jep detaje: Si godit veprimtaria kriminale e prostitucionit

Publikuar

-

Nga

Policia e Shkodrës jep detaje për operacionin e koduar “Klubet e natës”, i cili u zhvillua në bashkëpunim me forcat speciale Renea.

Nga hetimet proaktive disamujore u dokumentuan prova dhe u godit veprimtaria kriminale e shpërndarjes së lëndëve narkotike në klubet e natës dhe vënies së ambienteve të lokalit për ushtrimin e prostitucionit, në qarkun Shkodër.

Blutë bëjnë me dije se kontrollet janë shtrirë në shumë lokale dhe klube nate në Qarkun Shkodër dhe është shpallur në kërkim pronari i njërit prej tyre, i cili kishte vënë në dispozicion ambientet e lokalit për përdorimin e drogave të forta dhe për ushtrim prostitucioni.

Gjithashtu mësohet se në pranga ranë dy menaxherët e klubit dhe një shtetas tjetër, të cilët në bashkëpunim me pronarin e klubit kanë shpërndarë dhe shitur lëndë narkotike kokainë.

Bëhet fjalë për shtettasit me iniciale A. V, 29 vjeç, menaxheri i klubit, lindur dhe banues në Shkodër, i dënuar më parë për veprën “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, G. M., 27 vjeç, menaxher i klubit, lindur dhe banues në Shkodër, i arrestuar më parë për të njëjtën vepër penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, në bashkpunim” dhe Z. J., 57 vjeç, këngëtar ne club, lindur në Muriqan e banues në Shkodër.

LEXO EDHE:  Video-Kaos në trafik/ Qytetarët mbi tre orë të bllokuar, policia merr pushimet

LEXO EDHE:  Zgjedhjet lokale/ Ja si do të jenë fletët e votimit në Tiranë, Korçë, Durrës dhe Fier

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim policor e pronarit të lokalit, shtetasit E. M., si dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit Ç. P., 33 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër (klient) dhe L. S., 31 vjeçe, banuese në Shkodër (balerinë).

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se të gjithë këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe persona të tjerë kanë shitur dhe shpërndarë lëndë narkotike kokainë, kanë vënë në dispozicion ambientet e lokalit për përdorimin e drogave dhe për ushtrim prostitucioni.

Policia raporton se ka sekuestruar një sasi të vogël lënde narkotike kokainë dhe sende të tjera që shërbejnë për përdorimin e lëndëve narkotike, 5 aparate celular dhe dokumentacionin e lokalit ku ushtrohej ky aktivitet.

Ndërkaq, materialet referohen në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale ‘’Prodhimi dhe shitja e narkotikëve’’ në bashkëpunim, ‘’Përshtatja e lokalit për përdorim droge’’, ‘’Prostitucioni’’, ‘’Mbajtja e lokaleve për prostitucion’’ dhe ‘’Fshehja e të ardhurave’’./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenton 33-vjeçarin dhe largohet nga vendi i ngjarjes/ Pranga shoferit

Publikuar

-

Nga

Një 43-vjeçar, është arrestuar mesditën e sotme nga policia, pasi akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe largim nga vendi i aksidentit.

Nga specialistët e qarkullimit rrugor në Komisariatin e Policisë Rrugore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. A., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi duke qarkulluar me mjetin veturë, tip “Volksëagen”, në rrugën “Demokracia”, në afërsi të degëzimit të rrugës “Ali Asllani”, Kamëz, ka përplasur shtetasin D. B., 33 vjeç, i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë për jetën.

LEXO EDHE:  Vettingu dëmton policinë?/ Ja si përgjigjet ministrit Xhafaj

LEXO EDHE:  Gjenden dy mjete shpërthyese në mes të kryeqytetit/Policia rrethon zonën

Pas përplasjes, drejtuesi i dyshuar i mjetit është larguar nga vendi i aksidentit. Pas disa orë punë intensive nga specialistët e Policisë Rrugore është bërë i mundur identifikimi i mjetit dhe më pas kapja dhe arrestimi i drejtuesit të mjetit.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorr” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Hetimet për tërmetin/ Katër të shpallur në kërkim arratisen në Itali

Publikuar

-

Nga

Katër nga nëntë personat e shpallur në kërkim, të cilët akuzohen si përgjegjës humbjen e jetëve nga ndërtesat e shembura nga tërmeti i 26 nëntorit janë larguar drejt Italisë.

Policia i ka bërë kërkesë autoriteteve italiane për të bërë të mundur lokalizimin e tyre.

Ndërkaq, mësohet se janë lokalizuar në Tiranë 2 ndërtues dhe 1 inxhinier të shpallur në kërkim. Hetimet pas tërmetit pritet të sjellin të arrestuar edhe për viktimat e Thumanës, shkruan Report Tv.

Burime nga Prokuroria e Krujës bëjnë me dije se janë shënjestruar disa persona si përgjegjës, mes tyre edhe funksionarë publikë.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet lokale/ Ja si do të jenë fletët e votimit në Tiranë, Korçë, Durrës dhe Fier

LEXO EDHE:  Vdekja tragjike e tre vjeçarit/ Mbërriti në spital pa puls dhe tension

Personat e shpallur në kërkim
1. Arben Qato pronar i Vila Palma
2. Dëshira Qato-shefe e urbanistikës në Kavajë (Gruaja e Arben Qatos)
3. Aldo Dakovelli, shef sektori në Kadastrën e Durrësit
4. Artemis Malko punonjës terreni në Kadastrën e Durrësit
5. Artur Cela, ish-drejtori i INUV
6. Flamur Gjuzi, ish-drejtori i ALUIZNIT Durrës
7. Artur Terziu, pronari i ‘Bar Barons’
8. Dy ndërtuesit e banesës së familjes Lala në Kënetë

LEXO TE PLOTE