Connect with Us

“Ëndrra amerikane”/ Ambasada shpjegon me video plotësimin e Lotarisë

Sociale

“Ëndrra amerikane”/ Ambasada shpjegon me video plotësimin e Lotarisë

Publikuar

-

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një video, ku u shpjegon qytetarëve se si ta plotësojnë vetë Lotarinë amerikane.
“Po e plotësoni vetë aplikimin tuaj për Programin e Lotarisë DV2021? Këtu do të gjeni një video në shqip që shpjegon të gjithë hapat në aplikim”, thuhet bashkëngjitur videos së publikuar nga ambasada.
Kujtojmë se aplikimet për Lotarinë amerikane kanë filluar që në datën 2 tetor dhe do të vazhdojnë deri më datën 5 nëntor, ora 17:00./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video-“Discover Albania”/ Të gjitha aventurat që iu presin në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Me një kontribut gjithnjë në rritje, turizmi është dëshmuar si një burim i rëndësishëm i gjenerimit të të ardhurave dhe krijimit të vendeve të punës në shumë ekonomi.

Në vendin tonë, turizmi posedon potencial të theksuar për të ndikuar në rritjen e qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse.

Në veçanti, Shqipëria është e pozicionuar strategjikisht për t’i përmbushur pritjet gjithnjë në rritje për një treg të qëndrueshëm turizmi, me orientim nga natyra dhe kultura.

Nisur nga kjo rëndësi e madhe që ka turizmi për ekonominë e vendit, Ministria e Turizmit ka prezantuar spotin për promovimin e Shqipërisë, për vitin 2020, “Discover Albania”.

Në spot përfshihet të gjitha llojet e argëtimit që mund të gjejnë turistët në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Videoja që po trondit internetin!

LEXO EDHE:  Berisha publikon videon/ Efektivi i “Shqiponjave” dhunon të prangosurin

Spoti promovon malet, liqenet, detet dhe kanionet, ku iu presin shumë aventura, por edhe qytetet ku mund të “takosh” historinë, si Kruja apo Berati.

Po ashtu, përveç eksperiencave unike në male apo dete, një tjetër aspekt i veçantë është edhe kushina tradicionale shqiptare.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme:/ CNA.al


LEXO TE PLOTE

Sociale

Surprizat e motit/ Mësoni çfarë pritet për orët në vijim

Publikuar

-

Nga

Moti me diell ka përfshirë të gjithë territorin e vendit tonë, por përgjatë luginave do të hasim edhe prezencën e mjegullës së dendur.

Temperaturat minimale pritet të regjistrojnë vlerat nga -3ºC në zonat malore deri dhe në 5ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare. Sa i përket vlerave të mesditës ato pritet të regjistrohen nga 8ºC deri në 18ºC.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 16 janar 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Marrëdhënia juaj ne çift do konsolidohet mjaft gjate kësaj dite dhe ju do ndiheni me te qete se me pare. Partneri do jete me i duruar dhe do hape me shume rruge. Beqaret do jene shume te zotet për te dale neper takime dhe mund te realizojnë njohje te jashtëzakonshme. Ja qe ndonjëherë gjerat me te bukura ndodhin kur nuk e pret. Financat vazhdoni t’i menaxhoni si kohet e fundit.

DEMI 21. prill – 21. maj

Marrëdhënia juaj në çift nuk do ketë asgjë të jashtëzakonshme sot kështu qe me mire merrini gjerat si t’iu vijnë pa kërkuar diçka me ngulm. Beqaret do vazhdojnë te ndihen te vetmuar, por nuk do kenë as mundësi te realizojnë takimet e ëndrrave. Ne planin financiar do i hidhni hapat me mjaft kujdes dhe situata do vazhdoje te mbetet e kënaqshme. Mund te ndihmoni pak edhe te afërmit.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju qe keni një lidhje do e vini partnerin ne prove sot për te kuptuar nëse ai iu do vërtet apo jo. Deri ne fund te ditës do zbuloni disa qe nuk e kishit menduar. Ata qe janë ende vetëm me mire ke te presin edhe pak kohe për te hedhur hapa sepse mundësi me te mira do iu vijnë. Me shpenzimet duhet te bëni pak me tepër kujdes sepse po vazhduar si e keni nisur do mbeteni duarthate.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift nuk do jete asgjë te jashtëzakonshme sot megjithatë ne tërësi atmosfera do jete e ngrohte. Te paktën nuk do keni me debate te zjarrta si dikur. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër kudo ku do shkojnë sepse diku mund te takojnë personin me te përshtatshëm. Me financat bëni pak me tepër kujdes. Shmangni shpenzimet për gjera qejfi sepse nuk është ende momenti.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Me ne fund do gjeni zgjidhje për disa probleme qe iu kishin dale ne çift dhe do ndiheni me te qete se me pare. Marrëdhënia jua me partnerin do përmirësohet deri ne mbrëmje. Beqaret do kenë shume sens humori dhe do arrijnë te bëjnë për vete disa persona. Ne planin financiar Hëna do iu beje luftarake dhe te kujdesshëm. Nuk keni për te pasur me asnjë lloj vështirësie.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do i kushtoni vëmendje maksimale partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me te do përmirësohet ndjeshëm. Nuk do mungojnë as çastet e ngrohta intime. Për beqaret perspektivat do jene goxha te mira mjafton qe ata t’i shfrytëzojnë sa duhet mundësitë qe do iu jepen. Ne planin financiar nuk do keni ndonjë fat te madh megjithatë do dini ta mbani situatën nen kontroll.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Priten përmirësime te konsiderueshme sot ne jetën tuaj ne çift. Për gjithçka do logjikoni dhe nuk do hidhni hapa te nxituara. Beqaret do kenë një dite shume pasionante dhe te jashtëzakonshme. Gjerat do ju ecin edhe me mire nga sa ata mund ta kishin menduar ndonjëherë. Ne planin financiar do keni mbështetje nga yjet dhe nga familjaret.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dielli do ketë ndikim shume pozitiv tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do e beje çdo moment me emocionues. Flaket e pasionit do ndizen furishëm dhe do ndiheni për mrekulli. Dite eksplozive ka për te qene kjo për beqaret. Do kenë njohje te njëpasnjëshme dhe nuk do dine cilin person te zgjedhin me pare. Ne planin financiar intuita nuk do ju gaboje për asnjë moment dhe do hidhni hapat e duhura.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni me te paduruar dhe me te irritueshem gjate kësaj dite. Kjo gjë do shkaktoje mosmarrëveshje te forta me partnerin aq sa ai mund t’iu thotë troç qe mund te ndaheni po vazhduat kështu. Kujdes! Për beqaret do ndodhin ngjarje shume rëndësishme qe do e ndryshojnë te ardhmen njëherë e mire. Financat nuk do jene te shkëlqyera, por as shume delikate.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Me ne fund, pas kaq shume kohesh dhe mundimesh, jeta juaj ne çift do jete me e qëndrueshme. Do arrini te merreni disi vesh me partnerin dhe do i pranoni edhe gabimet. Beqareve do ju duket vetja superiore nga te gjithë ata qe do takojnë dhe nuk do hedhin asnjë hap. Me shpenzimet do ju duhet me shume maturi qe gjendja te mbetet e kënaqshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume e veçante ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Mes jush dhe atij qe keni ne krah nuk do ketë aspak mosmarrëveshje apo debate, përkundrazi do merreni vesh me se miri. Beqaret duhet te jene sa me realiste dhe nuk duhet te kërkojnë gjera te pamundura. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur dhe mendoni edhe për te ardhmen. Përkujdes do ju çoje atje ku dëshironi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite e stuhishme do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do jeni kokëfortë te dy palët dhe nuk do e ulni hundën asnjë çast. Beqaret do jene shume te zënë me pune dhe nuk do e kenë mendjen aspak tek krijimi i një lidhjeje. Sot për ta ka gjera shume me te rëndësishme për te bere. Financat do kërkojnë me shume përkujdes pasi gjendja e tyre nuk është e mire.

LEXO TE PLOTE