Connect with Us

Aksident në Tiranë/ Motoçikleta përplas çiklistin

Kronika

Aksident në Tiranë/ Motoçikleta përplas çiklistin

Publikuar

-

Një aksident ka ndodhur sot në rrugën e Dibrës në Tiranë ku për pasojë është plagosur një person.
Mësohet se një motoçikletë me drejtues ende të paidentifikuar ka përplasur një çiklist 80 vjeç.
80 vjeçari me iniciale P. M, është dërguar menjëherë në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, dhe identifikimin e autorit.

LEXO EDHE:  Video- Lamtumirë i nxehtë!/Shi dhe erë e fortë në Tiranë

Njoftimi i policisë:
Tiranë/Informacion Paraprak
Rreth orës 10:40 në rrugën e “Dibrës” një motoçikletë me drejtues ende të paidentifikuar ka përplasur çiklistin P. M.,80 vjeç.
Si pasojë e përplasjes çiklisti P. M është dërguar në spital për ndihmë mjeksore, jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, dhe identifikimin e autorit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Me shpejtësi skëterrë në Tunelin e Kërrabës/ Policia i heq patentat 7 shoferëve

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore ka pezulluar 7 patenta brenda 24 orëve për tejkalim shpëjtësie në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas.

“Mos fluturoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe Radari

Kontrolle të pandërprera me radar me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore

Prej mëngjesit të sotëm e deri në këto momente vijojnë kontrollet e pandërprera me Radar në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas.

7 patenta të pezulluara për shpejtësi tej normave të lejuara matur me radar, shpejtësi që varionin nga 143 km/h deri ne 161 km/h.”, njofton policia./CNA.al

TiranëMos fluturoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe RadariKontrolle të pandërprera me radar me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugorePrej mëngjesit të sotëm e deri në këto momente vijojnë kontrollet e pandërprera me Radar në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas. 7 patenta të pezulluara për shpejtësi tej normave të lejuara matur me radar, shpejtësi që varionin nga 143 km/h deri ne 161 km/h.Shpejtësi ✈që të vret jetën🚑.🚫✈🏡🚑❓❓❓❓🚔🚓✍✍

Gepostet von Policia e Shtetit am Montag, 9. Dezember 2019

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Fier/ Makina shpërthen në flakë në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

Një automjet tip “Benz” ka shpërthyer në flakë, teksa ka qenë në ecje.

Ngjarja ka ndodhur te kthesa e Safarit, në Fier.

Sipas dyshimeve të para, shkak i ngjarjes medohet se ka qenë një problem teknik.

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkatërrohet banda e drogës me shqiptarë në Itali/ Arrestohen 15 persona

Publikuar

-

Nga

Policia italiane, ka shkatërruar një grup kriminal të trafikut të drogës, duke vënë në pranga 15 persona, mes të cilëve tre shqiptarë.

Pjesë e grupimit ishin shqiptarë, italianë por edhe afrikanë. Aksioni policorë i cili u   zhvillua në Bergamo, Milano dhe Bolzano është vazhdim i operacionit “Romano 2017”, ku u zbulua më herët një grup kriminal në tregti droge të llojit kokainë.

LEXO EDHE:  Aksident masiv në autostradë/ Përplasen 5 makina (video)

LEXO EDHE:  Ministri i Jashtëm grek në Tiranë/ Ja axhenda dy ditore

Policia italiane ka gjetur sasi të mëdha droge, si dhe ka kapur edhe 300 mijë euro të gatshme, të cilat dyshohet se janë produkt i veprimtarisë kriminale.

Grupi kishte përdorur edhe makina të shtrenjta me targa të huaja, holandeze e gjermane.

Sipas mediave italiane, vlerësohet segrupi ka xhiruar 6 deri 7 milionë euro nga kjo veprimtari kriminale./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE