Connect with Us

Superaksioni/ Sekuestrohen 116 kg drogë, në pranga 3 persona

Kronika

Superaksioni/ Sekuestrohen 116 kg drogë, në pranga 3 persona

Publikuar

-

3 persona janë arrestuar pas një aksioni të ndërmarrë nga policia greke në pikën kufitare Shqipëri-Greqi ditën e sotme. Mësohet se personat, shtetas grek të moshës 34, 36 dhe 51-vjeç, u arrestuan pas ndalimit të dy automjeteve në Grevena. Gjatë kontrollit të zhvilluar policia greke ka gjetur 116 kg drogë e llojit marijuanë, të vendosura në 36 pako, e cila u sekuestrua si provë materiale.

Sipas të dhënave, bëhet me dije se lënda narkotike është gjetur në mjetin e parë, ndërsa mjeti i dytë shërbente si shoqërues për kontrollin e rrugës.

Gjatë kontrolleve në makina dhe në banesat e të dyshuarve, u gjetën edhe 285 gram marijuane në total, 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I riu përfundoi në koma nga dhuna barbare/ Gjykata e Beratit lë të lirë tre agresorët

Publikuar

-

Nga

Tre ditë më parë një 30-vjeçar nga fshati Duhanas në Berat është dhunuar barbarisht nga 3 të rinj.

Të rinjtë e kanë futur 30-vjeçarin N.Ç prapa një automjeti në anë të rrugës dhe e kanë masakruar me grushta e shkelma,duke e lënë të shtrirë në tokë,pa ndjenja.

I plagosuri N.Ç,30-vjeç, ka ndenjur rreth 30 minuta pa ndjenja deri në mbërritjen e ambulances.
Ai është dërguar në Spitalin Rajonal të Beratit, por për shkak të gjendjes së tij të rëndë, i plagosuri është transportuar në gjendje kome në Spitalin e Traumës në Tiranë.

LEXO EDHE:  Morën peng një person dhe kërkuan 10.000 euro/ Arrestohen pesë shqiptarë

Menjëherë pas ngjarjes, policia arrestoi 3 të rinjtë: F.G,17-vjeç, J.B,23-vjeç dhe K.M,18-vjeç,të tre banues në Berat.

Në komunikatën e policisë u deklaruar se bëhej fjalë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje, e kryer në bashkëpunim”, ndërkohë Gjykata e Beratit i ka lënë sot të lirë 3 agresorët, duke dhënë për ta masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunoi policin/ Arrestohet 43-vjeçari në Berat

Publikuar

-

Nga

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 43-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë ndaj një punonjësi të policisë së shtetit.

Në pranga është vënë shtetasi Gazment Nazëraj, i cili aktualisht ishte në shërbim prove.

Nazëraj ishte përfshirë në një konflikt me persona të tjerë, dhe pas sherrit efektivi i policisë H.M shkoi për ta shoqëruar, ku ky i fundit iu përgjigj me dhunë duke e goditur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gati për të shpërndarë kokainë/ E pësojnë keq tre lezhjanët

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka vënë në pranga tre persona, të cilët akuzohen për trafikim të kokainës.

Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit -D. A., 39 vjeç, banues në Maminas, Durrës; -E. H., 21 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë; dhe K. Q., 26 vjeç, banues në Kamëz,Tiranë.

Sipas uniformave blu, përsonat e sipërpërmendur në bashkëpunim me njëri tjetrin  lëviznin për në drejtim të Lezhës ku do të shpërndanin kokainën në zonën e Ishull Lezhë. Por policia ka mundur që të bie në gjurmët e tyre dhe të organizojë operacionin ku më pas i ka arrestuar.

LEXO EDHE:  Arrestohen zjarrfikësit abuzues/ Shpiknin zjarre për të përfituar para

Fillimisht është arrestuar D. A., në lulishten e një picerie në Ishull Lezhë, ku gjatë kontrollit, Policia i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 160 gr kokainë të cilën do ta shpërndante në doza të vogla. Më pas janë arrestuar teksa e prisnin në një makinë K. Q. dhe pasagjeri E. H.

LEXO TE PLOTE