Connect with Us

Shtypi i ditës, 9 tetor 2019

Sociale

Shtypi i ditës, 9 tetor 2019

Publikuar

-

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 9 tetor 2019:

“Gazeta Shqiptare” hapet me titullin “Kokaina nga Ekuadori, për dy grupe në Elbasan e Fier”, ndërsa një tjetër titull vijon “Ndihma ekonomike, kriteret për ta përfituar”.

“Panorama” ka si titull kryesor “Flet eksperti: Kush përfiton nga skema e rritje me 5% të pensioneve”, ndërsa një tjetër titull vijon “Skandal në Hipotekën e Vlorës, tre drejtorë dorëhiqen të kërcënuar nga mafia e pronave”.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 5 nëntor 2019

“Shekulli” hapet me titullin “Banka Botërore: Ekonimia ka ngecur, rrezikohet nga PPP-të”, ndërsa një tjetër titull vijon “Mafia e Pronave zhyt në kaos Kadastrën e Vlorës”.

“Telegraf” ka si titull kryesor “Banka Botërore: Ekonomia ka ngecur”, ndërsa një tjetër titull vijon “Vizitat misterioze të Sihanukut në Tiranë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Reshjet e borës në vend/ARRSH informon mbi situatën e akseve rrugore

Publikuar

-

Nga

Autoriteti Kombëtar Rrugor ka dhënë informacion lidhur me gjendjen e akseve rrugore pas reshjeve të borës që kanë përfshirë disa zona të vendit.

Sipas ARRSH, po punohet për pastrimin e e akseve rrugore në akset:
– Korçë-Ersekë,
– Qafë Qarri,
– Boboshticë-Dardhë,
– Voskop-Voskopojë.

Në të gjitha akset e këtij Rajoni qarkullimi kryhet pa probleme.
Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve në km 8-12 të rrugës së Dardhës për shkak të lartësisë së madhe mbi nivelin e detit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rikthehen reshjet/ Juglindja mbulohet nga bora

Publikuar

-

Nga

Mëngjesin e sotëm juglindja e vendit është mbuluar nga bora.

Reshje të dendura janë regjistruar kryesisht në zonat malore dhe në fshatrat mbi 800 metër mbi niveli e detit.
Deri tani nuk raportohen probleme sa i përket qarkulllimit të automjeteve.

Po ashtu edhe në zonën e Librazhdit dëbora ka zbardhur malet Sopot, Polis-Vilan, Rrajcë-Bardhaj, Gurakuq dhe Shebenik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Kaos në Tiranë/ Bllokohet trafiku

Publikuar

-

Nga

Trafiku në rrugët e Tiranës vijon të jetë një ndër problemet me të cilat duhet të përballen pothuajse çdo ditë qytetarët e kryeqytetit.

Ndonëse kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka premtuar se do të çlironte Tiranën nga trafiku, në fakt ky duket të jetë një ndër dështimet e tij.

Sikurse shikohet nga fotot e mëposhtme, paraditen e sotme trafiku në Tiranë, në zonën e Laprakës, është një kaos total./ CNA.al

LEXO TE PLOTE