Connect with Us

“Shpërthen” Murrizi/ E hëngërt mortja atë burrin që nuk i rri gruas 100 metra larg se na la pa hyrë në Europë

Politikë

“Shpërthen” Murrizi/ E hëngërt mortja atë burrin që nuk i rri gruas 100 metra larg se na la pa hyrë në Europë

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama kryefjalë të fjalës së tij sot në Kuvend ka pasur sistemin e drejtësisë, për të cilin nuk i ka kursyer kritikat.

“Cfarë është një gjykatës që brenda dy ditësh në apel vendos në mbrojtje burrin, që ka dhunuar gruan dhe tani thotë gruaja nuk duhet ti afrohet. Po të ishte ajo një e njohura e njërit këtu apo motra, apo fqinja e njërit këtu, do të vinit këtu ti binit qeverisë, apo të thonit një fjalim emocional, si ku i imi që nuk vlen asgjë nëse ne nuk veprojmë. Nuk mund ta lejojmë më që Shqipëria të mos bëjë kapërcimin e fundit me këta palaço në prokuroi, gjykatë dhe në rrugë.”-tha Rama.

Por, kjo ka sjellë reagimin e deputeti Murrizi, i cili ndërsa ironizoi Ramën, tha “E hëngërt mortja atë burrë që nuk i rri gruas 100 metra larg se na la larg Europës”.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncohet skandali/ Rilindja rrjep qytetarët për të mbushur arkën bosh të shtetit

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital, sipas të cilit tatimi mbi të ardhurat që do të fillojë të aplikohet në janar, nuk bëhet për të krijuar një barazi ndermjet të punësuarve. Sipas denoncuesit ky tatim bëhet vetëm për të mbushur arkën e shtetit, të lënë bosh.

Denoncuesi hedh akuza të forta ndaj drejtoreshës së Tatimele, Delina Ibrahimaj, ndërsa thekson se “Se pari si do te na barazoje kjo mashtruesja kur nuk jemi te barabarte qe ne oret e punesimit, nje individ qe merr 60.000 leke te reja punon nje pune 8 ore, ndersa ne qe marrim 2 here nga 30.000 te reja, me te vertete ne total marrim 60.000, por ama i marrim ne 16 ore.”

Postimi i plotë i Berishës:

Punonjësi dixhital denoncon rrjepjen nga narkoshteti!

Lexoni mesazhin e punonjësit dixhital. sb

I nderuar Zoti Berisha, mashtruesja e tatimeve Delina Ibrahimaj kerkon te mashtroje opinionin publik sikur tatimin e te ardhurave qe do te aplikoje ne janar per ne te punesuarit, nuk po e ben se e kane çuar arken e shtetit ne nivelin zero, por “per te krijuar nje barazi ndermjet te punesuarve”.

LEXO EDHE:  “Përbindësh që s’ngopesh kurrë”/ Murrizi: Meta i ka bërë dekretet si ftesa dasmash

Se pari si do te na barazoje kjo mashtruesja kur nuk jemi te barabarte qe ne oret e punesimit, nje individ qe merr 60.000 leke te reja punon nje pune 8 ore, ndersa ne qe marrim 2 here nga 30.000 te reja, me te vertete ne total marrim 60.000, por ama i marrim ne 16 ore.

Se dyti shefi i kesaj mashtrueses, mashtruesi i gjate, vazhdon mashtron popullin duke i thene “kush merr me shume paguan me shume”.

Respekte, respekte dhe vetem respekte per politikat Tuaja dhe te qeverise suaj.

Nga nje individ, qe ky mashtruesi i ka lene femijet pa buke, por sipas kesaj mashtrueses do ti ushqeje me briosh.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përfundon takimi i opozitës me Metën/ Dash Shehi: Të mos bëhet zhurmë kot

Publikuar

-

Nga

Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët e tij.

Pas përfundimit të takimit, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi deklaroi se do të ketë një komunikim zyrtar nga ana e presidencës dhe Lulzim Bashës lidhur me ecurinë e takimit.

“Tashi kjo është punë e gjatë shumë, presidenca do të dalë me një deklaratë vetë, edhe zoti Basha do dalë vetë me një deklaratë zyrtare, që të mos bëhet zhurmë kot, më mirë presim deklaratat zyrtar”, u shpreh Shehi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“President duplex”/ Gazetari ironizon Metën

Publikuar

-

Nga

Gazetari Adriatik Doçi ndërsa komenton situatën politike në vend, ka ironizuar presidentin Meta.

Në një postim në rrjetet sociale, Doçi shkruan se presidenti i cili tashmë “përbetohet” në mbrojtje Kushtetutës, është po i njëjti që dekretoi dy data për një palë zgjedhje.

Po ashtu Doçi shkruan se kemi dy anëtare për një vend vakant në Kushtetuese, dhe dy kushtetuta, njërën për hallet e familjes, tjetrën për shtetin.

LEXO EDHE:  Murrizi sfidon Lleshajn/ Silleni ligjin këtu

“President duplex. Dy data për një palë zgjedhje.

Dy anëtare për një vend vakant në Kushtetuese.

Dy kushtetuta, njërën për hallet e familjes, tjetrën për shtetin.

Dy zonja të para, njërën për tryeza të mbyllura nën jorgan, tjetrën/in për tryeza të hapura nën çatinë e Presidencës.”-shkruan Doçi.

LEXO TE PLOTE