Connect with Us

Kishte dalë me leje nga burgu/ Arratiset 29-vjeçari

Kronika

Kishte dalë me leje nga burgu/ Arratiset 29-vjeçari

Publikuar

-

Një i burgosur është arratisur nga burgu i Rrogozhinës. Mësohet se i dënuari, i identifikuar si Fatjon Bushgjoka kishte marrë leje, por nuk u kthye më për të vuajtur dënimin. Burime bëjnë me dije se Bushgjokës i mbaronte afati i lejes në orën 11:00 të ditës së sotme.

Nga të dhënat paraprake mësohet se Bushgjoka ishte një person i dënuar për grabitje me dhunë. Policia është vënë në kërkim të 29-vjeçarit. Ndërkohë bëhet me dije se Bushgjokës i kishin mbetur edhe 1 vit e 8 muaj kohë për të përfunduar dënimin e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina shpërthen në flakë në ecje/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Një makinë ka shpërthyer në flakë mbrëmjen e sotme në afërsi të Urës së Tapizës në aksin Fushë Krujë -Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30,  ndërsa  mjeti tip “Golf 4” me targa AA 239 DK, është djegur plotësisht.

Fatmirësisht, pronari i makinës me inicialet A.M ka mundur të dalë me shpejtësi pa lëndime.

LEXO EDHE:  Tentohet të futet celular në burg/ Kapet pëllumbi “postier”

LEXO EDHE:  Apeli shpëton Kostandin Xhuvanin nga burgimi i përjetshëm

Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit ka qenë një defekt në sistemin elektrik./CNA.al

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

I zhdukur prej tre ditësh/ Gjendet i pajetë i riu

Publikuar

-

Nga

Një 32 vjeçar nga Ferizaj, me inicialet Sh.B i cili ishte shpallur i zhdukur para tre ditësh, është gjetur sot i pajetë.

Sipas mediave kosovare, trupi i të riut është gjetur mes fshatit Gadime dhe Kishnapole të Komunës së Lipjanit.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes, ndërkohë që trupi i të tij është dërguar në institutin e mjekësisë ligjore, ndërsa priten rezultatet e ekspertizës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Goditet grupi kriminal në Itali/ Arrestohen 20 persona, mes tyre bosi shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një megaoperacion i policisë italiane, ka çuar në arrestimin e 20 personave. Ata akuzohen për trafik droge, vjedhje dhe armë mbajtje pa leje, ndërkohë që kapoja ishtë një shqiptar.

Hetimet lidhur me këto arrestime kishin nisur që në dhjetor 2015 kundër një organizate kriminale e përbërë nga italianë dhe shqiptarë, përgjegjës për krime të ndryshme.

LEXO EDHE:  Dënohet Mark Frroku/Sa vite burg do vuajë ish-deputeti

LEXO EDHE:  “Të bërtiturat dëgjoheshin deri në fshatin matanë”/ Reportazhi i CNA.al për vendin e torturave çnjerëzore

Krahas sekuestrimit të 5.3 tonë marijuana që vinin nga Shqipëria, hetimet zbuluan dhe një arsenal të madh armësh, ekzistenca e të cilave datonte që nga lufta.

U sekuestruan gjithashtu 10 pistoleta gjysmë-automatike dhe 2 armë kallashnikovm shkruajnë mediat italiane./CNA.al

LEXO TE PLOTE