Connect with Us

Ish-zv.ministri i nxjerr “bojën” Veliajt/ Të tregojë si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomën

Politikë

Ish-zv.ministri i nxjerr “bojën” Veliajt/ Të tregojë si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomën

Publikuar

-

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka, ndërsa ka reaguar në lidhje me përplasjet për Kopshtin Botanik, ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Muka shkruan se “Erion Veliaj para se te flase per shkence, le te tregoje si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomen!”.

Më tej, ai thekson se mbështet pedagogët dhe studentët që  mbrojnë Kopështin Botanik, ndërsa apelon të rinjtë për fillimin e një proteste kombëtare.

“Mbeshtes çdo nisme te pedagogeve dhe studenteve te Universitetit te Tiranes per te mbrojtur Kopshtin Botanik nga kthetrat e Bashkise se Tiranes! Uroj te rinjte shqiptare te gjejne guximin dhe fillimin e vitit te ri akademik ta kthejne ne nje dite proteste kombetare; ne Shqiperi nuk ka universitete, por piramida universitare ne funksion te shkaterrimit te Shqiperise dhe te ardhmes se brezave te rinj!”-shkruan Muka./ CNA.al

Pa diplomë në krye të Bashkisë/ Pse hesht Erion Veliaj?

Veliaj përfshihet në skandal/ I akuzuari si “vrasësi” i Ardit Gjoklajt, pa diplomë?

Me diplomë false në krye të Bashkisë/ Veliaj pranon mashtrimin?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Rama tentoi të kapte televizionin e Bechettit”/ Lubonja: Kryeministri duhet të ishte para përgjegjësisë

Publikuar

-

Nga

“Rama tentoi të kapte televizionin e Bechettit”/ Lubonja: Kryeministri duhet të ishte para përgjegjësisë

Analisti Fatos Lubonja ka folur për gjyqin e humbur nga kryeministri Edi Rama në përballjen e tij me investitorin italian Francesco Bechetti.

Lubonja e cilësoi veprimin e Ramës si veprim të pisët dhe të papërgjegjëshëm, ndërsa pretendon se ky i fundit kishte si qëllim “ta kapte” median e Bechettit.

“Veprimi që bëri ishte në interes jo vetëm mediatik që të interminonte një media por edhe një kundërshtar të ri. Këtë nuk e bëri vetëm Rama. Ishte një veprim i pisët, i papërgjegjshëm, se nuk mundet një kryeministër të shpallë fajësinë kur gjyqi të shpall të pafajshëm. Të përdorësh të gjitha institucionet për të persekutuar një investitor që ishte jashtë rrethit të tij ishte diçka e pafalshme”, u shpreh ai në Neës 24.

LEXO EDHE:  Foto ekskluzive-Në Tiranën e Lali Erit/ Aty ku të “përpijnë” gropat dhe balta

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e ambasadorit amerikan/ Erion Veliaj është qen sulmi i Edi Ramës

Analisti kërkoi që kryeministri të vihet para përgjegjësisë për mbylljen e televizionit “Agon Channel”.

“Media e tij filloi të bënte në atë kohë edhe kritikë, ishte dicka e pafalshme. ato materiale që ka vënë edi rama aty kanë shërbyer si prova për pafajësinë e Bechettit. Këtu nuk ka shtet. Është shtet i kapur. Vetëm me këtë që ka bërë, duhet të ishte sot përpara përgjegjësisë se është direkt i përfshirë. As nuk thotë njeri ose na falni, ose gabova. Madje vijojnë ta mbajnë hapur në Shqipëri procesin e tij edhe pa prova, se këta që nga fillimi nuk kanë pasur prova”, theksoi Lubonja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

109 milionë euro për Bechettin/ Manjani ironizon Ramën: Tuj u rritë e tuj u çoroditë

Publikuar

-

Nga

109 milionë euro për Bechettin/ Manjani ironizon Ramën: Tuj u rritë e tuj u çoroditë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar qeverinë për 109 milionë eurot që kryeministri Edi Rama humbi në përballjen me sipërmarrësin italian Francesco Bechetti.

Manjani përdor për ironi shprehjen shkodrane “tuj u rritë e tuj u çoroditë”, ndërsa përmend edhe çështjen e ÇEZ-it.

Sipas tij, Rama nuk qeverisi kurrë me përgjegjësi publike dhe ka shkaktuar vetëm dëme.

“Tuj u rritë… Në vitin 2014 pak muaj pasi u bë Kryeministër vendosi të paguajë ÇEZ një shumë prej 90 milionë Euro. ÇEZ çrsnoi shumën dhe u tërhoq nga Arbitrazhi. Shuma do paguhej me këste, në katër vite dhe me një interes 7%. Në fund të fundit ÇEZ ishte kompani që kishte blerë një kompani publike këtu dhe u përzu nga vendi. Pra kishte harxhuar diçka, ndaj do merrte paratë e veta…

LEXO EDHE:  Shkolla e re “Ardian Klosi” / Gazetari: Një njeri që vrau veten nuk duhet të jetë emër shkolle

LEXO EDHE:  “450 milionë lekë tendera për shokun e ngushtë”/ Zhupa vë “me shpatulla pas murit" Veliajn

Tani, i çoroditur… Qeveria e Edi Ramës, më pak se një vit para përfundimit të mandatit paguan 109 Milion Bechettit, kot fare! Për një kapriço politike. Bechetti nuk bleu ndonjë aset publik. Bëri një televizion që i prishi terezinë udhëheqjes. Ky i fundit e mbylli.

Pagesa është e menjëhershme, pa këste e pa asnjë masë mbrojtëse për buxhetin publik. Pagesa të tjera priten të na mbërrijnë… Përfundimi: Si tuj u rritë ashtu edhe tani i çoroditur, ky njeri nuk qeverisi kurrë me përgjegjësi publike. Vetëm dëme pagoi nga buxheti i shtetit. Veçse ky dëmi i kohës së çoroditjes është shumë i rëndë. Nuk haet fare!”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Fotolajm- Tërmeti “shkund” sofrën në Tepelenë/ Kryeministri ngre dolli me dhallë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Tepelenë ku ka inspektuar nga afër punimet për Bypass-in e Tepelenës.

Rama është shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku dhe kryetari i Bashkisë, Tërmet Peçi.

Nuk ka munguar as një drekë e kryeministrit me Tërmetin në Tepelenë ku ka “plasur” dollia me dhallë.

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një foto të shkrepur gjatë drekës ndërsa e ka shoqëruar me dialogun mes Ramës dhe Peccit, pa kursyer ironinë.
“Tërmeti: Po ç’bëenet andej nga kasabaja e komandant?! Si venë ato halle?! Si të shkojnë punët?!!!
Komandanti: Lëre kasabane o Tërmet, se e bëj tërbjet vet, po ti shiko na mbush ndonje bardhak me dhallë, se po nxeh dielli si saç…
Edhe baxhoxhiu, i qenka përshtatur koloritit të mysafireve, me bluzë të bardhë e bardhak me dhallë.
Jemi mirë, jemi mirë….”, shkruan Hoxha bashkëngjitur fotos./CNA.al

LEXO TE PLOTE