Connect with Us

Horoskopi i ditës, 9 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 9 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh me se miri me partnerin dhe nuk do e mbani me kokën pas për te shkuarën e hidhur. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentin qe me pak do e presin. Jeta për ta do ndryshoje njëherë e mire. Financat do përmirësohen goxha fale Uranit qe do ua ndriçojë mendimet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Çiftet mund te kenë edhe debate te vogla gjate kësaj dite dhe nuk do mund te dashurohen me aq pasion sa me pare. Beqaret nga ana tjetër do jene më me fat ne dashuri dhe mund te takojnë personin e tyre te ëndërrove. E gjithë dita do jete si përrallë. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen goxha fale përkujdesit te treguar se fundmi dhe masave strikte qe keni marre. Bravo edhe për durimin.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete goxha i tensionuar sot. Mund te kapeni edhe për gjera elementare me partnerin dhe do e ngrini zërin me shume sesa duhet. Beqaret do e kenë disi me te vështirë gjetjen e personit te duhur, megjithatë nuk duhet te dorëzohen menjëherë. Financat nuk do jene te këqija. Mundohuni t’i organizoni me mire dhe do siguroni edhe te ardhmen.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e mbushur me shume vështirësi do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni mosmarrëveshje me partnerin dhe shpesh do ndiheni te trishtuar. Beqaret duhet te qëndrojnë me këmbë ne toke dhe nuk duhet te dalin me këdo qe do i ftoje. Financat do jene te mbrojtura fale Plutonit. Ai do ju beje te jeni edhe me te logjikshëm dhe me te kursyer me shpenzimet.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Te dashuruarit do mendojnë se nuk do e shfrytëzojnë sa duhet jetën e tyre dhe do mendojnë te bëjnë diçka ndryshe sot. Te gjitha kushtet do jene te favorshme. Beqaret do vazhdojnë ta vuajnë vetminë dhe do mërziten kur te shohin gjithë miqtë e tyre me dike ne krah. Për te përmirësuar financat do jeni te gatshëm te bëni çdo lloj sakrifice dhe ne fund do ja dilni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Sot duhet te merrni masa strikte ju te dashuruarit ne mënyrë qe ta përmirësoni sa me pare marrëdhënien ne çift. Nëse lejoni qe persona te trete te ndërhyjnë gjithçka e bukur qe ishte krijuar deri me sot do shkatërrohet. Beqaret do ndiejnë shume për një person qe sapo e kane takuar dhe do ndihen gati te hedhin çdo hap me te. Shpenzimet është mire qe t’i kufizoni sa me tepër.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ju te dashuruarit do përkujdeseni tej mase për atë qe keni ne krah dhe marrëdhënia mes jush do behet me e bukur dhe me emocionuese se me pare. Beqaret do kenë shume adhurues dhe persona qe do i joshin, por do fiksohen pas një personi te heshtur dhe serioz. Ne planin financiar do i keni idetë shume te qarta dhe do dini çfarë hapsh te hidhni qe situata te mbetet nen kontroll.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Komunikimi dhe dialogu do ju nxjerre nga çdo vështirësi gjate kësaj dite ju te dashuruarve. Do i kuptoni gabimet e bëra dhe do kërkoni falje. Beqaret do fillojnë një lidhje e cila do ua ndryshoje me te vërtetë gjithë rrjedhën e jetës. Gjera me te bukura do ndodhin sot e tutje. buxheti do mbetet i mire nëse shqezoni me kujdes dhe mendoni gjithmonë edhe për te ardhmen.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi dhe Marsi nuk do jene aspak te favorshëm për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite, përkundrazi ata mund te nxisin edhe konflikte mes jush dhe partnerit. Beqaret nuk do jene ne ditën e tyre më me fat kështu qe me mire te merren me diçka tjetër ne mënyrë qe te mos mërziten nga vetmia. Financat do ekuilibrohen disi, por serish nuk rekomandohen investime te tejskajshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite e zakonshme ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Beni thjesht ato qe do ju duken me te arsyeshme dhe lërini gjerat te rrjedhin natyrshëm. Beqaret nga ana tjetër do kenë takime fantastike dhe entuziazmi do i pushtoje gjithë kohës. Ne planin financiar po i organizuar gjerat mire do ju dalin paratë edhe për shpenzimet e domosdoshme edhe për disa gjera qejfi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Te dashuruarit duhet te mundohen te mbajnë larg tundimin sepse përndryshe mund te shkatërrojnë gjithçka qe kane ndërtuar. Ne mbrëmje mund te ketë edhe ndonjë mosmarrëveshje te vogël. Beqaret do jene me te favorizuar gjate kësaj dite. Ata do joshin dhe do joshen ne te njëjtën kohe. Shpenzimet kryejini te mire llogaritura ne mënyrë qe te mos keni probleme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do jeni shume me realiste sot ju te dashuruarit dhe do i hidhni me kujdes hapat. Partneri nuk do jete ne humorin me te mire te mundshëm kështu qe duhet te toleroni pak me tepër. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentet qe me pak do e presin. Financat nuk do jene te këqija. Po u treguat me te matur, me te organizuar dhe me te arsyeshëm gjendja do përmirësohet edhe me shume.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Bien temperaturat/ Mësoni si do jetë moti në vijim

Publikuar

-

Nga

Edhe për ditën e sotme, moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin.

Temperaturat e mëngjesit pritet të kenë një rënie të lehtë duke prekur vlerat -3ºC në relievet malore deri 6ºC në ato të ulta e bregdetare.

Në vlerat e mesditës pritet një rritje e lehte duke arritur 8ºC në relievet malore ndërsa ato të ulta dhe bregdetare 18-19ºC./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 15 janar 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Gjate kësaj dite, ne vende qe te josheni nga aventurat dhe ta tradhtoni partnerin tuaj, me mire përkushtojuni atij dhe kaloni momente pasiononte. Beqaret nuk do joshen shume nga ftesat qe do iu bëhen dhe do preferojnë te presin pak para se te hedhin hapat përfundimtare. Ne planin financiar do iu dalin goxha vështirësi megjithatë nuk duhet ta humbisni durimin.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite shume e këndshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do merreni vesh mire me partnerin dhe nuk do i mendoni me problemet e se shkuarës. Beqaret do jene me te gatshëm për te realizuar njohje te reja dhe për te hedhur ndonjë hap. Financat do jene te favorshme edhe për te kryer ndonjë investim me te madh se me pare.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite shume delikate do jete kjo e sotmja për ata qe kane një lidhje, Persona te trete do ndërhyjnë tek jeta e tyre dhe do ua prishin gjithë ekuilibrin. Beqaret do jene specialiste te joshjes dhe do bëjnë për vete cilindo person qe do pëlqejnë. Për ta me ne fund do linde dielli. Për te kryer shpenzime do jeni kampione pa marre parasysh se një dite gjendja mund te dobësohet.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sido qe te jete jeta juaj ne çift me mire mos hidhni hapa te nxituara sot. Mendohuni gjere e gjate e me pas vendosni çfarë do bëni. Këshillat e te afërmve dëgjojini sepse mund t’iu ndihmojnë. Beqaret do fillojnë te thurin ëndrra për një person qe kane pak kohe qe e kane njohur. Venusi do ju ndihmoje mjaft me financat megjithatë mire është te kurseni sa te mundeni.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite shume e lehte ka për te qene kjo e sotmja për gjithë ju qe keni një lidhje. Do iu realizohen te gjitha dëshirat dhe do surprizoheni nga dhuratat e partnerit. Beqaret do mërziten serish sepse do lodhen dhe nuk do e gjejnë dot personin e ëndrrave. Ne planin financiar do filloni te merrni masa strikte ne mënyrë qe jeta juaj te mbetet e kënaqshme. Vështirësi do keni, por nuk duhet te dorëzoheni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Një dite e zakonshme do jete kjo e sotmja për çiftet. Nuk do ndodhe ndonjë surprize e madhe, por për fat nuk do ketë as debate te zjarrta. Kujdes vetëm nga disa intriga te ashtuquajturish “miq”. Ata qe janë vetëm duhet te bëjnë kujdes me çdo veprim sepse dikush po i vrojton nga larg. Ne planin financiar çdo gjë ka për te shkuar mire nëse kontrolloni çdo hap qe do hidhni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do ece shume mire sot nëse tregoheni te kujdesshëm me fjalët dhe i përkushtoheni me shume partnerit. Sa me shume ta dashuroni atë aq me shume do afrohet ai me ju. Beqaret do kenë nevoje jetike për një person ne krah dhe për këtë do i ndihmojnë mjaft miqtë. Për financat do jete një dite e kënaqshme dhe pa vështirësi.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Te dashuruarit do e fillojnë ditën normalisht, por pas mesditës do ju ndodhin gjera vërtet te veçanta dhe emocionuese. Mbrëmja nga ana tjetër do jete pasionante dhe fantastike. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju ndryshoje brenda disa orësh. Buxheti do filloje dalëngadalë te stabilizohet. Mundohuni qe tani e tutje te shpenzoni me plan dhe te mendoheni gjate për çdo hap qe do hidhni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Pas një periudhe disi te vështirë për jetën ne çift sot gjerat do fillojnë te qetësohen. Do jeni me te lirshëm kur te flisni dhe nuk do mbani mërzi për te shkuarën. Beqaret do realizojnë disa takime premtuese, megjithatë mire është te presin edhe pak kohe para se te hedhin hapa. Sektori i financave nuk do jete i shkëlqyer, por goxha me i mire se disa dite me pare.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite mjaft dinamike ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do provoni edhe gjera te reja me partnerin dhe rutina nuk do jete asnjëherë pjese e jetës tuaj. Beqaret do kenë dëshira te papërmbajtshme dhe nuk do arrijnë dot t’i plotësojnë qe te gjitha. Me shpenzimet do jeni te kujdesshëm dhe pak nga pak do i rregulloni te gjitha problemet qe keni pasur me pare.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ka mundësi qe sot, ata qe janë ne një lidhje, te përballen me probleme shume te vështira. Besimi tek njeri-tjetri do jete venitur dhe asgjë nuk ka për te qene me si me pare. Beqaret nuk duhet te ndërmarrin asnjë lloj rreziku për ta ndryshuar sa me pare statusin sepse do lëndohen pamase nga gabimet qe mund te bëjnë. Ne planin financiar duhet pasur kujdes me shpenzimet.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta sentimentale e te dashuruarve do privilegjohet tej mase sot. Do ja kaloni për mrekulli pranë te dashurit te zemrës dhe mund te hidhni edhe hapa te rëndësishme. Beqaret do jene shume te vendosur qe ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë, e madje për këtë mund te ndërmarrin edhe rreziqe. Rezultati për fat do jete pozitiv. Buxheti nuk do jete i keq kështu qe do jeni disi me te qete.

LEXO TE PLOTE

Sociale

E thotë Gjykata e Apelit në Itali: Përdorimi i tepërt i celularit shkakton tumor në kokë

Publikuar

-

Nga

Përdorimi i tepruar i celularit mund të shkaktojë tumor në kokë. Kështu ka deklaruar Gjykata e Apelit të Torinos në Itali.

Kjo gjykatë mori në dorë çështjen e Roberto Romeo, punonjës në një kompani telefonike në Itali, i cili për shkak të përdorimit të celularit ka pësuar dëmtime në nervin akustik.

Apeli i Torinos la në fuqi verdiktin e Shkallës së Parë në vitin 2017 dhe vendosi që kompania të paguajë një pension vjetor për punonjësin, pasi togat e zeza deklaruan se përdorimi i shpeshtë i telefonit ndikon keq në shëndet.

“Është rasti i parë në botë që konfirmon lidhjen shkak-pasojë mes kancerit dhe përdorimit të celularit. Është një betejë ndërgjegjësimi, është një çështje që prek shëndetin e qytetarëve ”, thanë avokatët Stefano Bertone dhe Renato Ambrosio, pas përfundimit të seancës gjyqësore.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 maj 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 10 Gusht 2017

Ndërkohë punonjësi i dëmtuar tha se kompania duhet ta kishte paralajmëruar për atë që e priste.

“Do të duhej një udhëzim mbi rrezikun në shëndet. Në kutitë e celularëve duhet të shkruhet ‘nëse nuk përdoret siç duhet, dëmton rëndë shëndetin’. Kjo është ajo që do të ishte e dobishme”, u shpreh ai për mediat e shtetit fqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE