Connect with Us

Goditën 56-vjeçarin për vdekje/ Jepet masa e sigurisë për tre të arrestuarit

Kronika

Goditën 56-vjeçarin për vdekje/ Jepet masa e sigurisë për tre të arrestuarit

Publikuar

-

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën ë sigurisë “arrest me burg”, për tre shtetasit e arrestuar, të cilët dyshohen se pas një konflikti për pronën, goditën për vdekje, 56-vjeçarin Stavri Mino.

Mësohet se Gjykata ka vendosur  burg pa afat për 56 vjeçarin Agron Hametin, dhe 30 ditë burg për dy të tjerët, Astrit Hametin 48 vjeç dhe Nusret Hodën 57 vjeç.

Kujtojmë këtu se, Stavri Mino u raportua fillimisht se vdiq aksidentalisht, por më pas rezultoi se kishte humbur jetën si pasojë e goditjes me grushte, shkelma dhe me sende të forta për vdekje nga këta tre persona për motive pronësie.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

OFL ndalet në Tiranë/ Shënjestron dy “të fortët” e radhës

Publikuar

-

Nga

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar dy persona në Tiranë të cilëve u kërkon që brenda 48 orëve të deklarojnë pasuritë e tyre.

Shënjestra e radhës e OFL janë shtetasit A.L, me banim në Tiranë i cili është dënuar në Itali për vrasje në rrethana cilësusese, si dhe OFL ka shënjestruar edhe E.D, në Tiranë për shkatërrim të pronës me zjarr.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Ristani takon banorët në zonat e përmbytura të Fierit dhe Vlorës

LEXO EDHE:  Aksident në Vlorë/ “Benzi” përplas 75-vjeçarin

OFL bën me dije se formularët e plotësuar nga personat që u është kërkuar vetëdeklarimi janë dorëzuar në SPAK, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës zyrtarisht në SPAK/ Caktohen prokurorët e çështjes

Publikuar

-

Nga

Pengmarrja dhe vrasja e bujshme e Jan Prengës tashmë ka kaluar zyrtarisht në kompetencën e SPAK.

Sipas Report Tv, dy prokurorët e caktuar për të hetuar këtë çështje janë Altin Dumani dhe Behar Dibra.

Lidhur me këtë çështje Gjykata e Tiranës shpalli moskompetencën duke qenë se personat e arrestuar dhe ata të shpallur në kërkim lidhur me këtë çështje po hetohen nga SPAK si grup i strukturuar kriminal.

LEXO EDHE:  Sherri me kaçavida/OSHEE përgënjeshtron policinë, vjen reagimi befasues

LEXO EDHE:  E tmerrshme në Vlorë/Burri bën për spital gruan, por kunati i bën gjëmën me sëpatë!

Në qeli deri më tani për këtë krim ndodhen Leonard Hajri, Bajram Hajri, Elton Hajri, Festim Bexhdili, Olsi Turja si dhe Ardian Docaj nga Shkodra i cili u vetëdorëzua pasi iu sekuestrua pasuria në Shkodër./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vijon “telenovela” Shullazi/ Shtyhet sërish seanca gjyqësore, zbulohet arsyeja

Publikuar

-

Nga

Gjyqi kundër Emiljano Shullazit dhe anëtarët e tjerë të grupit të tij vijon të shtyhet.

Sot është shtyrë sërish seanca në Gjykatën për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin.

Mësohet se shkak për shtyrjen e seancës, është bërë mosformimi i trupës gjyqësore, pasi Këshilli i Lartë Gjyqësor ende nuk është shprehur nëse Etleva Temo dhe Artur Kalaja që janë nga Apelet e rretheve mund të gjykojnë si anëtar të Gjykatës së posaçme të Apelit.

Kujtojmë këtu se procesi ka ngecur në Apel, prej më shumë se një viti, pasi Shullazi dhe grupi i tij apeluan vendimin e shkallës së parë.

LEXO EDHE:  Ekzekutoi prindërit/ Prokuroria kërkon burg përjetë për Metallarin

LEXO EDHE:  Vrasja që tronditi Shkodrën/ Shefi i policisë: A keni frikë nga Zoti more njerëz?!

Emiljano Shullazi u dënua nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda me 14 vite burg, ndërsa grupi në total me 55 me për krijim të grupit të strukturat kriminal, gjobvënie dhe kanosje për shkak të detyrës.

Tashmë dosja ndodhet në Gjykatën e Apelit Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

LEXO TE PLOTE