Connect with Us

Deputeti Murrizi e thotë troç: PD-PS, pazare në kurriz të shqiptarëve

Politikë

Deputeti Murrizi e thotë troç: PD-PS, pazare në kurriz të shqiptarëve

Publikuar

-

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslym Murrizi, njëherësh dhe zvendëskryetar i Parlamentit, ka goditur fortë dy forcat kryesore politike, PD-PS, duke i akuzuar se bëjnë pazare të ndyra në kurriz të shqiptarëve. Pazare që do tu kushtojnë pasi tashmë ka ardhur një tjetër “usta”

“Nuk është lojë shahu PD-PS. Bëjnë pazare në kurriz të shqiptarëve, por ka ardhur “usta” tjetër. Do pajtohen ose në burg të Recit ose do përfundojnë si ish-ministri Tahiri.  Kanë qejf që ta lënë kështu siç është. Tentojnë të bëjnë marrëveshje. Nesër deputetë të opozitës kanë mbledhje me ambasadorët. Do u them që nuk do jap konsensus pa ndryshuar sistemin zgjedhor, artikuloi deputeti Murrizi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Na mbajte me mashtrime dhe në fund na tradhtove”/ Bashës nuk i ndahen demokratët: Të doli turpi

Publikuar

-

Nga

Qytetarët nuk i ndahen kreu të PD, Lulzim Basha i cili i mashtroi dhe i tradhtoi mbështetësit e tij pas marrëveshjes së djeshme për Reformën Zgjedhore.

Në profilin e tij në Facebook bie në sy numri i madj i komente të mbështetësve të tij që shprehen se janë zhgënjyer nga kjo lëvizje e Bashës, në shërbim të Ramës.

“Lul Basha je kokrra e legenit, na mbajte me mashtrime të gjithë demokratëve dhe në fund na tradhtove. I bëre pazaret me Ramën e Gjiknurin e tani vjen ti bashk me ato legenat tjerë të PD, na bëni moral,hajduta të pa sedër, qelbsira legena ca të them tjeter ,iu takojnë fjalët më të poshtra që ekziztojnë”, shkruan një qytetar.

“E more Basha të doli turpi dhe nuk e di ç është po ti nuk do uleshe me Gjiknurin hajdutin e votave por ti je më keq se Gjiknurët prandaj duan të ikin njerëzit se nuk kanë më besim”, shkruan një tjetër.

Qyetatarë të tjerë akuzojnë Bashën se është blerë nga Rama për të bërë çfarë të dojë ai.

“Mesa kuptohet Rama të ka dhënë ndonjë lek meqë grumbulloi tani me rastin e tërmetit dhe ti po bën paqe por zgjedhje ti me Ramen as dhe një herë kurrë! Populli nuk ha bar janë gjëra që duken qysh me kohë”, shkruhet në një tjetër koment./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD dhe LSI bënë vetëvrasje politike”/ Patozi i prerë për marrëveshjen: Nuk do ndryshojnë asgjë

Publikuar

-

Nga

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi shprehet i bindur se opozita u ul në tryezën e Reformës Zgjedhore për të mos bërë asnjë ndryshim.

Sipas tij, PD dhe LSI kanë bërë vetëvrasje politike dhe kjo ka një kosto e cila është në anën e opozitës.

“Opozita jashtë parlamentare është ulur dje në tryezë duke pranuar në mënyrë të tërthotë një gabim të vetin, por është ulur që të mos i ndryshojë gjërat.
PD dhe LSI kanë bënë vetëvrasje politike. Të njëjtët njerëz që dorëzuan mandatet politike, janë të njëjtët njerëz që bërtasin fitore edhe tani që janë ulur në tryeze me një nga vjedhësit e votave në Shqipëri, kjo ka një kosto e cila është në anën e opozitës”, u shpreh Patozi për Abc News.

Patozi thekson se produkti që do të dalë nga tryeza e reformës do të jetë thjeshtë një arnim i Kodit Zgjedhor.

“Produkti që do të dali nga ajo tryezë do të jetë një arnim i kodit elektoral dhe ne do të shkojmë në zgjedhjet e ardhshme me të njëjtat rregulla. Nuk shpresoj që pas kësaj do të ketë një klimë të re në sjelljen politike të partive kryesore në Shqipëri”, tha më tej Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Një ditë pas marrëveshjes/ Basha bën lëvizjen e papritur

Publikuar

-

Nga

Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes pozitës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore, opozita e bashkuar ka vendosur t’i rikthehet protestave.

Mësohet se vendimi është marrë sot në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve në selinë blu.
Raportohet se opozita do të organizojë protestë kombëtare më 22 shkurt.

Rikthimi i protestave të opozitës vjen pas një ndërprerje prej më shumë se 6 muaj.

Ndërkohë kryedemokrati pritet të zhvillojë mbledhje edhe me anëtarët e ish-grupit parlamentar të PD-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE