Connect with Us

Altin Goxhaj denoncon miliardat që marrin bizneset turke dhe politikanët shqiptarë

Politikë

Altin Goxhaj denoncon miliardat që marrin bizneset turke dhe politikanët shqiptarë

Publikuar

-

“SIPAS KOKËS FESTEN! Autostradat Serbe bëhen me miliardat e Turqisë & BE që i marrin bizneset serbe! Autostradat Shqiptare bëhen me miliardat e shqiptarëve që i marrin bizneset turke.. dhe politikanët shqiptarë!”, shkruan nw faqen e tij nw rrjetet sociale avokati i njohur Altin Goxhaj, duke denoncuar nwpwrmjet fakteve zhvatjen e fondeve nga grupe tw caktuara biznesi dhe politikanwsh.

Që t’a kuptoni ndryshimin, vijon Goxhaj, Shqipëria dhe Kosova e ndërtuan me lekët e veta Autostradën e Bashkimit të Kombit, Durrës-Prishtinë dhe miliardat i morën firmat turke të ndërtimit!

Autostraden Sarajevë-Beograd po e ndërton Erdogani dhe miliardat e turkut i marrin firmat serbe! Ndërsa Autostradën Beograd-Kosovë e ndërton BE dhe miliardat i marrin firmat serbe (edhe me ndihmën e lobimit të EDvErit në BE)!

Sepse Turqisë dhe Gjeopolitikës së Re Rajonale me të drejtë i vlen më shumë Serbia dhe Serbët se sa shqiptarët! Sepse Serbët e kanë çmimin e lartë dhe i duan miliardat e Erdoganit për Zhvillimin e Serbisë kundrejt aleancës me të por edhe sepse Serbët e duan Atdheun dhe Kombin e tyre dhe u intereson çdo shtet dhe lider antiamerikan!

Shqiptarët mjaftohen me dashurinë servile për Padishahun të politikanëve të vet në Ballkan që trashen nga miliardat, votat e erdoganistëve, dhe pazareve të fshehta që kanë për bazë interesat e tyre dhe jo të Kombit!

Siç e përshkruante qartas Vaso Çubrilloviç në Memorandumin famëkeq për Dëbimin e shqiptarëve nga Ballkani të 1937:

“Duhet të gjenden sa më shpejtë që të jetë e mundur agjitatorë nga Turqia, në qoftë se ajo do të na i japë.. Ata duhet .. të ngjallin krenarinë për shtetin turk midis masave.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-skandali i kryebashkiakut Alla/ Manjani: Kokaina përdoret nga njerëz shumë të ngritur

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka folur për videon e kryebashkiakut socialist Lefter Alla, i cili shihej duke konsumuar lëndë narkotike në një lokal.

Manjani tha se kokaina është një drogë që përdoret nga shumë njerëz të ngritur dhe atë e shqetëson më shumë fenomeni se rasti i Allës.

“Nëse zotëria nuk ka ende kthejllësinë e nevojshme për të kuptuar batakun ku është zhytur atëheterë është fatkeqësi. Arsyeja e vërtetë nuk është Lefter Alla, këto janë pasoja të gjitha. Arsyeja  e vërtetëtë është se pse kemi Alla dhe allasoj është se kemi braktisur demokracinë. Për fat të këtij apo për fat të tij kjo është gjë tjetër. Unë nuk dua të bëj avokatin e Lefter Allës, por ju e dini që kokaina është një substancë që përdoret edhe nga njerëz shumë të ngritur. Kjo është një lloj sporti po u kape largohu.

Unë nuk po i hyj kësaj teme, është temë tjetër. Çështja bën mu kur në kohën kur nuk ka pas garë fare ai ka vënë Lefter Allën. Garancia nuk diskutohet në ratsin sporadik. Ata thanë ne jemi këtu nuk na del kush përpara. Po ky i Shkodrës ca problemi kishte pse duhet të gënjente, apo ky i Vorës. Për shkak të klimës pra se nuk na hyn gjë në këmbë, ne kemi shefin yll bote”, deklaroi ish-ministri në studion e News 24.

Si jurist, ai tha se përdorimi i lëndës narkotike nuk përbën vepër penale, por theksoi se duhet hetuar më tepër për të zbuluar lidhjen.

“Askush nuk duhet të presë, kjo nuk është çështje burgu. Ka vepër penale, me aq sa shohim në video mund të jetë çdo gjë mund të jetë asgjë. Ka përdror drogë dhe si përdurues nuk është vepër penale. Pra kur ata rrëmojnë gjejnë edhe gjëra të tjera. Kjo është histori Shqipërie që nuk mbaron kurrë.

Duke bërë shurrë në në publik prap do të hetoje SPAK-u. SPAK duhet të merret me zyrtarët e larte. Unë nuk mendoj se ky është rasti tipik i SPAK-ut. Testi real i SPAK është ç’bëhet me paranë publike. A përdor drogë, Hasani, Hyseni apo Alla kush është esëll dhe kush është i dehur në këtë vend, por prap insistoj që zyrtarë të kësaj natyre gjesti i parë që bëjnë është largohen menjëherë nga detyra. Por jo të tregohesh i fortë, unë jam këtu. Por kur thotë më kanë bërë shantazh. Nese zotëria thotë që më kanë bërë shantazh do të thotë se pranon që është ai”, u shpreh ai më tej./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

U thirr nga SPAK për videon e lëndës narkotike/ Mbërrin në Prokurori kryebashkiaku socialist

Publikuar

-

Nga

Vetëm pak minuta më parë ka mbërritur në Prokurori kryetari socialist i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla.

Mësohet se Alla, i cili u filmua teksa konsumonte lëndë narkotike në ambientet e një lokali, ka mbërritur në ambjentet e Prokurorisë, i shoqëruar nga avokati i tij Petrit Ismaili.

Socialisti do të japë dëshminë  e tij para prokurorëve. të cilët kanë regjistruar procedim penal pas publikimit të pamjeve filmike.

Lefter Alla u thirr nga SPAK, për videon që ka shkaktuar zhurmë në media, ndërsa dëshminë e dha edhe gazetari Artan Hoxha, i cili është personi që publikoi pamjet e momentit kur socialisti konsumonte narkotikë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD nxjerr zbuluar Veliajn/ Emrin e vëllait të Mark Frrokut për rrugën e miratoi PS

Publikuar

-

Nga

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka publikuar një dokument, ku thuhet se emrin e rrugës “Leonard Frroku” në Unazë të Re e ka vendosur këshilli bashkiak i Tiranës në vitin 2014.

Çupi, shkruan se për të bërë pis kryetarin e PD me trafikantë droge, tutorë prostitutash dhe vrasës, siç është mësuar me kryetarin e tij, Erion Veliaj shpiku një sajesë, sikur emrin kësaj rruge në Tiranë ja ka vënë PD.

Kujtojmë që historia e emrit të kësaj rruge është e vjetër dhe palët kanë tentuar vazhdimisht  t’ia kalojnë njëra tjetrës për shkak se Leonard Frroku është vëllai i Arben dhe Mark Frrokut.

“Mashtrimet e Erion Veliajt janë të trasha dhe qesharake. Për të bërë pis kryetarin e PD me trafikantë droge, tutorë prostitutash dhe vrasës, siç është mësuar me kryetarin e tij, Erion Veliaj shpiku sot një sajesë sikur Basha i paska vënë emrin e një krimineli një rruge në Tiranë.

Aspak e vërtetë! Mashtrim banal, por djallëzor! Vëllanë e Mark dhe Arben Frrokut e nderoi Partia Socialiste e Edi Ramës dhe Erion Veliajt, pasi erdhën në pushtet.

Vendimi i Këshillit Bashkiak në foto tregon se ishte PS ajo që e propozoi dhe e miratoi emrin e rrugës, siç ka bërë, sa herë ka patur pushtet, duke vendosur emra kriminelësh që kanë vrarë dhe torturuar me mijëra shqiptarë gjatë regjimit diktatorial.

Erion Veliaj mund të përpiqet me mashtrime banale të bëjë të duken njësoj Lulzim Basha me Edi Ramën për të përfituar vetë, por e bardha me të zezën janë të pangatërrueshme!

Ne nuk jemi të gjithë njësoj!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE