Connect with Us

“Revoltohet” gazetari/ Një “fytyrëqen” me benz shtetëror desh më shtypi bashkë me vajzën

Kronika

“Revoltohet” gazetari/ Një “fytyrëqen” me benz shtetëror desh më shtypi bashkë me vajzën

Publikuar

-

Gazetari Edi Oga i ka dhënë një “shuplakë” të fortë sot qeverisë, ndërsa i kujton premtimet në opozitë.

Në një postim në rrjetet sociale, Oga shkruan se “Kur ishin në opozitë, disa fytyrqenër betoheshin se kur të vinin në pushtet, do t’i ndalonin shkeljet e tabelave të qarkullimit nga eskortat e pushtetarëve fytyrqenër të asaj kohe.”.

Por, më tej, Oga thekson se është pikërisht një prej këtyrë “fytyrqendër”, sikurse i cilëson ai që desh e ka shtypur me makinë shtetërore, ndërsa dërgonte vajzën në shkollë. Dhe për më tepër në vizat e bardha.

LEXO EDHE:  Tjetër aksident në Korçë/ Përplasen dy automjete

“Sot, njëri prej tyre përdesh më shtypi me një benc shtetëror tek vizat e bardha me jeshilen time, teksa dërgoja vajzën në shkollë!”-shkruan Edi Oga në postimin e tij./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të armatosur dhe me makina të blinduara/ Kriminelët i bëjnë karshillëk policisë

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigative Artan Hoxha ka publikuar dy video në emisonin “Opinion” të Blendi Fevziut ku tregon hapur që personat e shpallur në kërkim për krime të rëndë i bjënë karshillëk policisë me makina të blinduara duke shëtitur ditën në mës të qytetit.

Sipas pamjeve të publikuara makinat tip “Foristradë” të cilat kushtojnë qindra-mijëra euro, shëtisin lirshmë në mes të Elbasanit, të drejtuara nga kriminelë të rrezikshëm.

LEXO EDHE:  Mungon opozita/ Plas sherri brenda mazhorancës

LEXO EDHE:  Imami: Opozita nuk është në vendin e duhur

Si ka mundësi që policia nuk i arreston?

Gazetari Hoxha, përmes këtyre videove ngre alarmin se policia e shteti ngre duart lart dhe tregohet inegzistente përballë kriminelëve të rrezikshëm, të shpallur në kërkim të cilet duhet të ishin prapa hekurave.

Rasti lidhet dhe me rastin e Kavajës ku viktima, Dritan Haxholli ishte i shpallur në kërkim dhe lëvizte gjithashtu lirshëm në qytet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Kavaja”/ Policia asnjë fjalë për vrasjen

Publikuar

-

Nga

Ngjarja e rëndë që tronditi Kavajën ende nuk ka marrë një përgjigje zyrtare nga ana e Policisë së Shtetit.
Kështu u shpreh drejtuesi i emisionit “Opinion”, gazetari Blendi Fevziu, i cili apeloi publikisht Policinë që të reagojë.

“Nuk kemi asnjë përgjigje nga Policia. Ne nuk kërkuam asgjë për hetimin e çështjes… A është e vërtetë që një person që duhet të ishte në burg lëvizte lirshëm i armatosur në Kavajë?”, tha drejtuesi i emisionit.

Nga ana tjetër, gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, u shpreh se konflikti nuk është vetëm për një femër.

LEXO EDHE:  Nuk tërhiqet Basha/ Kryebashkiaku i Mallakastrës legjitim

LEXO EDHE:  Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” opozitës/ Zoti iu shtoftë inatin, ne takatin

“Bashkëshorti i asaj vajzës, i cili është në burg në Gjermani, në Shqipëri ka qenë i dënuar për vrasje. Cili është ai budalla që do shkojë atje, kur e di cili është. Ky grup personash, nuk janë zënë aty për një femër. Janë të përfshirë në një aferë kriminale, për se janë prishur pazaret atë le ta gjejnë.”, tha Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja në Kavajë/ Artan Hoxha zbardh pazaret e drogës

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga ngjarja e Kavajës.

Hoxha tha se ngjarja është devijuar qëllimisht dhe se gjithë çështja vertitet rreth pazareve të drogës. Ndërsa tregoi dhe se viktima dhe autori kanë qënë në të njejtin burg.

“Në momentin e parë jemi marrë me çështjen e moralit, po ngjarja u devijua qëllimisht. Kemi ikur nga thelbi i vërtet. Pista është ajo që Prokuroria po merret tani, droga.

Ai ka qenë i dënuari, ky ka qenë gradiani.

LEXO EDHE:  “Jemi në krye të shumicës absolute”/ Basha mbyll protestën e opozitës

LEXO EDHE:  Imami: Opozita nuk është në vendin e duhur

Ajo që ka ndodhur aty dhe unë shpresoj që hetimet ta nxjerrin është që ky grup personash nuk ishin aty për një femër, por e njihnin njëri-tjetrin. Për çfarë u është prishur pazari!

Marsida e di shumë mirë se pse ka ndodhur konflikti i vërtetë. Kemi të bëjmë me njerëz që kanë luajtur me njëri- tjerirn. Këtë çështje nuk mund ta hetoj Prokuria e Kavajës.” u shpreh Hoxha në “Opinion”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE