Connect with Us

Rama si Millosheviçi/ Si u terrorizua familja në Vlorë

Denoncim

Rama si Millosheviçi/ Si u terrorizua familja në Vlorë

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, ku hedh akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha e ka krahasuar Ramën me Millosheviçin. Sipas tij, sikurse Millosheviçi largoi kosovarët nga shtëpitë e tyre, edhe Rama po bën të njëjtën gjë në Shqipëri.

Sipas denoncuesit, një banesë në Vlorë është shkatërruar pa asnjë paralajmërim, ndërkohë që ishte me dokumenta dhe leje të rregullt legalizimi.

Postimi i plotë i Berishës:

Rama po largon shqiptaret nga Shqiperia siç largoj Millosheviçi ata nga Kosova.

Ky eshte denoncimi i qytetarit dixhital!

I shkaterrojne shtepine me orendi dhe çdo gje ne Vlore pa asnje paralajmerim, me dokumenta dhe leje te rregullt legalizimi.

Lexoni denoncimin e tij. sb

Mirembrema doktor Berisha,
Sapo lexova postin e fundit ne Facebook me te cilin ju referuat mediave.Rreth ne muaj me pare kemi kontaktuar per nje problem ne qyetin e Vlores ku bandat kriminale me mbeshtetjen e kryetarit te bashkirs Vlore po ndermarin vendime te pa ligjshme,disa dite me pare un Inuku se bashku me policin e shtetit te cilet marrin urdhera nga kata mafjoz kane prishur nje shtepi e cila gezonte lejen e legalizimit fale qeveris suaj ,asnje lajmerim asnje leter qe vertetonte kete absorditet ne oren 12:00 kane hyre brenda duke e shkatruar me gjith sendet personale qe kishte brenda duke mos menduar se keto shpi ishin bere me gjak por duke menduar se njerzit pasurohen njesoj si keta madjoza.Sikur te mos mjaftonte kjo kane hapur ceshte gjyqesore duke paditur pronarin e ligjshem, im ate ,per te rrezuar lejen e legalizimit ,certifikaten e pronesis qe e kemi fituar fale qeveris Berisha.

LEXO EDHE:  Ekskluzive / Arben Imami i përgjigjet Berishës për bashkimin, flet për analizën dhe kritikët e Bashës

Ah se harrova dhe persa i perket kryeministrit ,pergjigjet ne nje menur jo bashkebiseduese me popullin por sikur populli i ka borxh shtepit me bera me gjak.Normale sepse keta jan pasuruar duke marre tendera miliona euro per nje rrug 1km qe nuk i peket as standaredeve europiane.Sikur te mos mjaftonte Miloshevici per ate cfare i shkaktoi Kosoves tani kemi Edi Ramen per te na larguar nga vendi jon dhe jemi ne hapat e pare te vitin 2020 ku lufta ka perfunduar ,njeriu ka liri por liria vlen vetem per pushtetaret ne kete vend.
Ju faleminderit per mirkuptimin.Shume Respekte / CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

“Stop”– Fier/ Inspektorët e AKU-së venë gjobë pa qenë prezente, drejtori ngre supet

Publikuar

-

Nga

“Stop” ka udhëtuar drejt Cakranit, pasi administratori i firmës “Agronom Geoponus”, Sami Aliaj, ka denoncuar një gjobë të marrë padrejtësisht nga Aku.Ai tregon, se shet tre produkte si pleh kimik për ushqyerjen e ullirit.Në datën 24 qershor në firmën e tij kanë shkuar tre inspektorë të Aku-së, në një ditë, kur subjekti ka qenë i mbyllur. Gjoba është vënë për mungesë të drejtuesit teknik dhe për mbajtjen e një pesticidi të palejuar në Shqipëri. Samiu shpjegon, se firma ka një drejtues teknik me kontratë 3-vjecare, ndërsa pesticidin e përdorte për tokat e tij.Nga pamjet filmike të biznesit të tij, nga tre inspektorët, që kanë firmosur në akt-konstatim, kanë qenë vetëm dy. Eduard Shenaj, edhe pse ka firmosur, nuk ka marrë pjesë në inspektim. Gjithashtu dhe ora e shënuar në proces-verbal ndryshon nga ora e pamjeve filmike.Në drejtorinë rajonale të AKU-së, drejtori thotë, se nuk ka informacion për mungesën e inspektorit dhe se atij i mjafton procesverbali.Edhe për cështjet e tjera drejtori thotë, se nuk mund të gjykojë, se nuk është kompetent.

LEXO EDHE:  Integrimi/ Ironizon Bregu: Mos u merrni me lajme fallxhoresh

LEXO EDHE:  Takim me drejtuesit e universiteteve/ Rama: Fajin e keni ju

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Mamografia në ambulancën qendrore, prej 2 javësh jashtë funksionit

Publikuar

-

Nga

Emisioni “Fiks Fare”, mbrëmjen e sotme, trajtoi problematikën e shumë grave dhe nënave të cilat u ankuan pranë redaksisë se nuk kishin mundur të bënin mamografinë në poliklinikën e Specialiteteve në Tiranë.

Thirrjes së ministres Manastirliu më datë 1 tetor ku ftonte të gjitha gratë të kryenin mamografinë, iu përgjigjen dhjetëra, por që nuk mund ta bënin ekzaminimin për shkak se pajisja nuk punonte.

Bashkëpunëtorët e “Fiksit” verifikuan ankesat , duke shkuar në ambientet e poliklinikës për të bërë një mamografi. Mjeku i tha bashkëpunëtores së “Fiksit” se pajisja ka dhënë difekt, dhe se mund të shkonte në spitalin Onkologjik për ta bërë.

Edhe në informacionin e poliklinikës “Fiksi” mori të njëjtën përgjigje, se pajisja nuk punonte.

Bashkëpunëtorët u kthyen përsëri në poliklinikë, në datën 16 tetor , ku gra në radhë , pohuan se prej dy javësh mamografia nuk ka punuar dhe se shpresonin të mbaronin punë, pasi prej ditësh vinin në poliklinikë.

Gazetarja e “Fiksit” iu drejtua Drejtoreshës së Poliklinikës për të marrë një përgjigje zyrtare nëse pajisja e mamografisë funksiononte dhe prej ta kohësh ky shërbim nuk ishte ofruar.

Fillimisht Drejtoresha pohoi se vetëm 4 ditë, përfshirë edhe të dielën mamografia nuk punonte, por që ishte zgjidhur. Gazetarët i kërkojnë të shohin regjistrin e pacientëve që kanë bërë mamografi nga data 1 tetor deri sot. Në regjistër nuk figuron asnjë pacient i regjistruar deri në datën 13. Laboranti shpesh herë shmanget duke thënë se ekziston një tjetër regjistër, por që asnjë regjistër tjetër nuk tregojnë.

LEXO EDHE:  Nga Kastriot Myftaraj/ Rama e shikon politikën dhe qeverisjen si anarki të kontrolluar nga një individ

LEXO EDHE:  Dashamir Peza rrëfen darkën me Ramën dhe Ben Blushin

Duke qenë se drejtoresha këmbënguli se tek radiologu regjistri është më i saktë, gazetarët e shoqëruan edhe në dhomën e radiologut, por që edhe në këtë regjistër, u gjetën vetëm 1 pacient në datë 1 dhe 1 në datë 2 pastaj të tjerët nisnin nga data 14. Pra Fiksi vërtetoi ankesën e grave të cilat nuk kishin mundur që prej 2 javësh të merrnin shërbimin e mamografisë edhe pse personeli i kësaj klinike u mundua ta fsheh një gjë të tillë.

Mamografia është ekzaminimi i gjirit që bëjnë gratë , për të diagnostikuar në kohë rastet ku rezultojnë me kancer. Kontrolli mjekësor mundëson parandalim e kurim në kohë. Në muajin tetor, si muaji i luftës ndaj kancerit të gjirit , mesazhet sensibilizuese në media por edhe nga vetë Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu janë të shumta, për të rritur ndërgjegjësimin te gratë, për kontrolle të vazhdueshme.

Por pikërisht në këtë muaj sensibilizime mamografia e një prej klinikave më të mëdha në Tiranë nuk e ofronte këtë shërbim./TCH/

LEXO TE PLOTE

Denoncim

“Përplasje mes bandave të PS në Durrës”/ Qëllohet me pistoletë drejtori i Hekurudhave

Publikuar

-

Nga

Kryetari i degës së PD në Durrës, Ferdinand Xhaferri ka denoncuar një ngjarje të rëndë, e cila sipas tij ka ndodhur disa ditë më parë.

Sipas tij është qëlluar me pistoletë në drejtim të kryetarit të Këshillit bashkiak të Durrësit njëherësh dhe  drejtori i Hekurudhave, Ani Dyrmishi.

Xhaferri ka dhënë detajet rreth ngjarjes për “News 24”, ndërsa akuzon Policinë e Durrësit se e  ka mbajtur të fshehur.

“Kryetari i këshillit Bashkiak të qytetit dhe drejtori të hekurudhave në përplasjet mes bandave të PS me dhe pa pushtet është goditur me pistoletë. Policia e fsheh ngjarjen dhe me porosi të drejtori të policisë thuhet se policia është goditur në parking, por në të vërtetë kryetari i këshillit bashkiak që ka qenë në makinë.

Ka qenë në makinë dhe është goditur me pistoletë.Shkoni pyesin drejtorin e policisë së qarkut. E di i gjithë qytetin. Të gjithë gazetarët e dinë dhe ky është një fakt që vetëm policia e fsheh. Nuk është  e nevojshëm të pyesni se ku bazoheni ju, sepse nuk është një ngjarje e rastit, sepse po ndodhin përditë. Muaj më parë drejtorit të CEZ, Çelës iu vendos eksploziv në makinë, pra janë histori që ndodhin përditë dhe qyteti nuk administrohet.

LEXO EDHE:  Integrimi/ Ironizon Bregu: Mos u merrni me lajme fallxhoresh

LEXO EDHE:  Ekskluzive / Arben Imami i përgjigjet Berishës për bashkimin, flet për analizën dhe kritikët e Bashës

Kjo ngjarje ka ndodhur ditën e hënë në orën 12:30 të natës,  në lagjen numër katër të qytetit. Policia e ka pranua, por e ka fshehur. Ky është problemi, sepse drejtori i policisë i sapoardhur nuk ka ardhur për të vendosur rendin  në qytet, por ka ardhur për të negociuar  sherret e bandave të PS”, është shprehur Xhaferri pwr “News 24”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE