Connect with Us

Kujdes!/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm

Sociale

Kujdes!/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm

Publikuar

-

Ambasada e SHBA ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata shtetas që do të aplikojnë për programin e Lotarisë Amerikane.

Në një mesazh në faqen e  saj zyrtare, ambasada shkruan se “Aplikuesi kryesor i Programit të Lotarisë duhet të vendosë të dhënat e pasaportës së paskaduar në aplikimin fillestar. Nëse pasaporta juaj skadon pasi të keni kryer aplikimin dhe ju përzgjidheni, rekomandojmë të ruani një kopje të pasaportës së vjetër, nëse do t’ju kërkohet gjatë procesit”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Tërmet në Kukës dhe Peshkopi/ Reagon Ministria e Mbrojtjes

Publikuar

-

Nga

Veriu i vendit u godit pak më parë nga dy tërmete, një në Kukës dhe tjetri në Peshkopi.

Pas kësaj ka ardhur edhe reagimi nga Ministria e Mbrojtjes.

Përmes një njoftimi zyrtar, Ministria e Mbrojtjes sqaron se nuk ka pasur dëme materiale.

“Sipas informacionit paraprak nga IGJEUM, dy lëkundje me magnitudë 3.8  dhe 3.9 te shkalles rihter jane ndier ne Dibër e Kukës. Nuk raportohen dëme nga shtabet e Emergjencat Civile në këto dy bashki”, njofton Ministria./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ç’po ndodh!/ Pas tërmetit në Kukës regjistrohen lëkundje edhe në Dibër

Publikuar

-

Nga

Pas tërmetit që u regjistrua pak minuta më parë në Barrë të Kukësit, të tjera lëkundje janë në Dibër.

Mësohet se epiqendra e termetit ishte në Arre Malle, me një magnitudë 3.8 të shkallës Rihter.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Lëkundje të forta tërmeti/ Ja ku ishte epiqendra

Publikuar

-

Nga

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës.

Mësohet se tërmeti ka qenë me mangnitudë 4.5 të shkallës rihter.

Epiqendra ka qenë pranë fshtati Arrën, 26 kilometra larg Kukësit dhe 18 kilometra nga Kurbneshi.

Lëkundjet janë ndjerë në Maqedoni, Kosovë si dhe Serbi. Deri më tani nuk raportohet për dëme./CNA.al

LEXO TE PLOTE