Connect with Us

Horoskopi i ditës, 6 tetor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 6 tetor 2019

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Personaliteti juaj i forte do beje qe sot t’i përballoni me sukses sfidat dhe problemet qe do ju dalin ju te dashuruarve. Mund te vini njëherë e mire edhe disa pika mbi “i”. Beqaret do kenë një dite interesante dhe te mbushur me takime emocionuese. Nëse do duan mund te fillojnë edhe lidhje. Ne planin financiar nuk do ju dalin për asnjë moment probleme dhe vështirësi.

DEMI21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift ka mundësi te jete e mbushur me ndjesi te forta gjate kësaj dite, por ato do jene si pozitive ashtu edhe negative. Beqaret nga ana tjetër do i kenë idetë shume te qarta dhe nuk do hedhin asnjë hap pa qene plotësisht te bindur. Ne planin financiar mos e shtyni për nesër rregullimin e problemeve qe ju kane dale sepse ka rrezik te jete tepër vone. Kthim mbrapa nuk do ketë me.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Dite shume e qëndrueshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i rregulloni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur dhe do ndiheni me te qete shpirtërisht. Beqaret do kenë disa strategji interesante si te joshin personat qe do pëlqejnë. Suksesi do jete i garantuar. Për financat ka për te qene një dite e mire, por jo e shkëlqyer. Për te shmangur çdo te papritur me mire shmangini investimet e tejskajshme.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Kushtojini vëmendjen e duhur partnerit tuaj gjate kësaj dite pasi ne te kundërt mund ta humbni atë dalëngadalë. Beqaret do kenë një dite me te favorshme dhe do arrijnë ta ndryshojnë përgjithmonë jetën e tyre. Pasditja do jete periudha me e favorshme. Yjet do kenë ndikim pozitiv tek financat. Gjendja do ketë aq shume përmirësime saqë mund te bëni edhe investimet e menduara.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Kjo dite do jete fantastike për ju te dashuruarit. Çdo moment do jete i veçante dhe i mbushur me emocione. Ne disa momente madje do ju duket vetja si mbi re. Beqaret do fiksohen keq pas disa personave qe janë te bukur ne pamje, por aspak ne shpirt. Buxheti do lere goxha për te dëshiruar. Merrni sa me shpejt masa sepse po vazhdoi situata te thellohet do keni akoma me tepër probleme.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Dite përgjithësisht pozitive ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përkujdeseni edhe me tepër ndaj njeri-tjetrit dhe ne disa momente pasioni do arrije kulmin. Beqaret do jene shume te vendosur te ndryshojnë statusin dhe do ja arrijnë shume shpejt qëllimit. Te ardhurat do kenë goxha përmirësime, kështu qe ne çdo moment do ndiheni mire dhe te qete kur te shpenzoni.

LEXO EDHE:  Horoskopi i Krishtlindjeve/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet në këtë ditë të shënuar për ju

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Duhet te jeni me te matur me çdo gjë qe do thoni gjate kësaj dite ju te dashuruarit ne mënyrë qe te mos ju dalin probleme dhe vështirësi. Mundohuni nga ana tjetër t’i shprehni edhe me tepër ndjenjat. Beqaret ka shume gjase te rikthejnë vështrimin nga një histori e vjetër dhe do mundohen ta rikthejnë një person. Sektori i financave nuk ka për te qene shume i mire, prandaj kujdes me çdo shpenzim.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Mosmarrëveshjet ne çift do jene te njëpasnjëshme gjate gjithë kësaj dite. Për asgjë nuk do merreni vesh me partnerin dhe ne disa momente do tregoheni tejet kokëfortë. Beqaret do fillojnë te njihen me persona mjaft interesante te cilët mund t’ua ndryshojnë jetën për mire. Ne planin financiar do jeni te logjikshëm e te kujdesshëm, kështu qe situata do jete gjithë kohës nen kontroll.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e mërzitshme dhe mjaft pesimiste ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Partneri nuk do doje te dale aspak dhe çdo gjë do behet monotone. Beqaret duhet te jene realiste dhe nuk duhet te hedhin asnjë hap pa qene te sigurte për personat qe do kenë ne krah nesër. Buxhetin do dini ta menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi kështu qe gjendja do mbetet e jashtëzakonshme.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Mëngjesi dhe dreka do jene te tensionuara sot për juve qe jeni ne një lidhje. Do debatoni ashpër për shume gjera e mbi te gjitha për mënyrën e te komunikuarit se bashku. Beqaret do kenë disa takime te kënaqshme dhe pas njërit prej personave ata do afrohen me tepër. Ne planin financiar vështirësitë do jene te njëpasnjëshme dhe mezi do arrini te kryeni edhe nevojat thelbësore.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Sot do i bëni te gjitha përpjekjet e mundshme për te dale nga rutina ju te dashuruarit dhe marrëdhënies ne çift do i rikthehet alegria dhe energjia. Beqaret do i përkushtohen me shume familjareve te tyre dhe nuk do kenë shume kohe te mendojnë për dashurinë. Ne planin financiar keni për te qene me shume fat. Situata do ketë përmirësime te jashtëzakonshme.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Çiftet qe deri me sot kane pasur një lidhje te qëndrueshme dhe pa probleme, do kalojnë serish një dite pozitive. Mes tyre nuk do ndodhe asnjë mosmarrëveshje dhe do arrijnë t’i shprehin akoma me tepër ndjenjat. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do marrin propozime pafund. Buxheti ka rrezik te ketë përkeqësime për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Konfirmohen 29 fluturime për nesër nga Rinasi/ Lejohen të udhëtojnë vetëm…

Publikuar

-

Nga

Konfirmohen 29 fluturimet nga Aeroporti “Nënë Tereza” për ditën e nesërme.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e premte janë:⠀⠀
⠀⠀
Air Serbia – Tiranë – Beograd
Albaëings – Tiranë – Firence
Albawings – Tiranë – Rimini
Wizz Air – Tiranë – Pragë
Air Albania – Tiranë – Romë
Edeleeiss – Tiranë – Zyrih
Ukraine Airline – Tiranë – Ukrainë
Wizz Air – Tiranë – Memingen
Blue Panorama – Tiranë – Gjenova
Blue Panorama – Tiranë – Verona
Albawings – Tiranë – Duseldorf
Air Albania – Tiranë – Milano
Wizz Air – Tiranë – Luton (Londer)
Albaëings – Tiranë – Venecia
Air Serbia – Tiranë – Beograd
Austrian Airlines – Tiranë – Austri
Jonika – Tiranë – Kiev
Pegasus – Tiranë – Stamboll
Wizz Air – Tiranë – Vjenë
Blue Panorama – Tiranë – Milano
Blue Panorama – Tiranë – Romë
Albaëings – Tiranë – Hamburg
Wizz Air – Tiranë – Bolonja
Aegean – Tiranë – Athinë
Albaëings – Tiranë – Bari
Belavia – Tiranë Minsk
Wizz Air – Tiranë – Bergamo
Ukraine Airline – Tiranë – Ukrainë
Air Albania – Tiranë – Stamboll
“Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme. Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. Ju faleminderit për bashkëpunimin”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Së bashku për një të ardhme më të mirë

Publikuar

-

Nga

Bashkëbisedimi më i madh global i OKB-së, #UN75, ka për të pasur më shumë pjesëmarrës nga Shqipëria, duke qenë se Vodafone Albania angazhohet t’i mbështesë Kombet e Bashkuara për të komunikuar me më shumë njerëz përmes kanaleve të komunikimit të Vodafone.

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka gjetur mbështetjen e Vodafone, një nga kompanitë lider të teknologjisë së komunikimit në botë, që po e promovon nismën nëpërmjet kanaleve të komunikimit  të Vodafone, për të mbërritur te miliona njerëz, me rastin e 75-vjetorit të OKB-së, përvjetor që përkon me një kohë sfidash të mëdha.

Ndërkohë që Organizata e Kombeve të Bashkuara vazhdon përpjekjet për të menaxhuar pandeminë COVID-19, ajo ka filluar fushatën #UN75, një nismë ambicioze që synon të mbledhë mendimet e miliona njerëzve në lidhje me prioritetet dhe zgjidhjet për të ardhmen. Në qendër të fushatës #UN75 është një pyetësor një-minutësh, ( Pyetesori), i cili iu jep mundësinë të gjithëve të thonë fjalën e tyre. Përmes këtij pyetësori, njerëzve iu kërkohet të shprehen për ato çka ata i shohin si prioritete për rikuperimin nga pandemia, si dhe të imagjinojnë të ardhmen që duan. Rezultatet do t’u bëhen me dije liderëve botërorë në shtator të 2020-ës, në ceremoninë zyrtare përkujtimore të këtij përvjetori.

Vodafone Albania po e mbështet UN Albania për të komunikuar me sa më shumë njerëz të jetë e mundur, duke e promovuar këtë nismë nëpërmjet kanaleve të komunikimit të Vodafone. Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, Achilleas Kanaris,dhe koordinatori i UN Albania, Brian J. Williams, e bënë publik këtë bashkëpunim, ditën e mërkurë, 8 korrik,  gjatë një takimi online nëpërmjet platformës Smart Working të Vodafone Business.

Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, Achilleas Kanaris, u shpreh:

“Është kënaqësi për ne ta mbështesim një nismë të tillë fantastike me rastin e 75-vjetorit të lindjes së OKB-së. OKB-ja është një nga partnerët më prestigjiozë dhe më të hershëm të Vodafone, me të cilin ndajmë të njëjtat pikëpamje mbi mundësitë për një të ardhme më të mirë për shoqërinë. Do të bëjmë çmos që klientët tanë të informohen për pyetësorin dhe rëndësinë e pjesëmarrjes në të, sepse vlera e vërtetë qëndron te përfshirja. Ne në Vodafone besojmë se të gjithë duhet të kenë mundësi për një të ardhme më të mirë dhe më të qëndrueshme dhe se asnjë grup vulnerabël nuk duhet lënë pas në rrugëtimin drejt kësaj të ardhmeje. Vodafone është plotësisht i angazhuar për të përdorur rrjetin, shërbimet e zgjidhjet dixhitale për këtë qëllim. Kemi punuar për realizimin e një shoqërie dixhitale dhe gjithëpërfshirëse në Shqipëri edhe përpara pandemisë Covid-19 dhe do të vazhdojmë edhe më pas, ndaj do të kemi mundësi për një bashkëpunim të frytshëm në këtë drejtim.”

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që kanë alergji nga dashuria

LEXO EDHE:  Ja si të puthësh sipas shenjës së horoskopit, çfarë të pëlqen apo urren

Koordinatori i OKB-së në Shqipëri, Brian J. Williams tha:

“Po jetojmë në kohë të jashtëzakonshme. Pandemia Covid-19 po na mëson se sfidat globale mund të kapërcehen vetëm përmes reagimeve të koordinuara në rang global. Është lajm shumë i mirë që Vodafone Albania po na bashkohet në promovimin e dialogut më të madh global, ku OKB-ja kërkon mendimet, sugjerimet e madje edhe kritikat e njerëzve për të ardhmen e përbashkët dhe për rolin që duhet të luajë kjo organizatë. Duke qenë se duam t’iu japim mundësinë të gjithëve në Shqipëri të thonë fjalën e tyre përmes këtij pyetësori, bashkëpunimi me Vodafone do të thotë se më shumë njerëz, të cilëve ndoshta nuk do t’iu dëgjohej zëri, do të kenë mundësinë të flasin, pa u lënë tashmë mbrapa.”

Vodafone Albania ka vënë në dispozicion shumë prej kanaleve të komunikimit për të informuar pajtimtarët dhe shqiptarët mbi atë se sa e rëndësishme është të japin mendimin dhe idetë e tyre në pyetësor, të dhënat e të cilit do të jenë pikë referimi për strategjitë e ardhshme të investimit të OKB-së në botë, përfshirë Shqipërinë.

Plotësoni pyetësorin dhe bëhuni pjesë e krijimit të një të ardhmeje më të mirë për të gjithë.

https://un75.online/?lang=alb#s2

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Ooooo! Nuk ka asnjë vlerë”/ Braçe kritikon mjekun për maskën: Nuk mbahet siç e mban ky!

Publikuar

-

Nga

“Ooooo! Nuk ka asnjë vlerë”/ Braçe kritikon mjekun për maskën: Nuk mbahet siç e mban ky!

Zv.kryeministri Erion Braçe ka kritikuar mjekun Ilir Allkja të Urgjencës së QSUT për mënyrën e mbajtjes së maskës brenda ambienteve spitalore.

Braçe thotë se nuk ka asnjë vlerë nëse maska mbahet në atë mënyrë që e ka vendosur mjeku, pasi je i ekspozuar dhe mund të infektohesh.

Prandaj ai i bën thirrje qytetarëve, mjekëve, dhe infermierëve që maskën mos e mbajnë si mjkeu Ilir Allkja por të mbulojnë hundën, gojën dhe mjekren. Në fakt Braçe është nisur nga fotoja që vetë Ilir Allkja e ka publikaur dje në rrjetet sociale për t’i bërë apel kujtdo të mbajnë maskë,.

Allja apelonte që të mbahet maska kudo, dhe shtonte që as distancimi social nuk bënte punë ndaj COVID-19, por vetëm maska.
“OOOOOO!
MASKA NUK MBAHET SIC E MBAN KY DOKTOR! NUK KA ASNJE VLERE PO E MBAJTE KESHTU, JE I EKSPOZUAR, MUND TE INFEKTOHESH!
Pa asnje diskutim qe maska eshte jetike tani, per gjithkend, ne cdo moshe, ne ambjente te mbyllura, me shume njerez e pa distanca;
POR JO KESHTU! DUHET MBULUAR HUNDA E GOJA, NDRYSHE NUK KA ASNJE VLERE!
Mjeket jane ata qe e dine fare mire kete, ata duhet te edukojne cdokend! I jam shume mirenjohes cdo mjeku e infermieri, epidemiologu, farmacisti, sanitari qe po lufton cdo dite per jeten; Eshte nje mirenjohje sa personale po aq edhe shoqerore, kombetare;
E shpreh cilido, kudo qe ndodhet, kudo ku ka nevoje e merr sherbim nga njerez ne sherbimin publik, ne rrezik por te perkushtuar dhe duke sakrifikuar.
Shqiperia ka nevoje per ta tani. As per polikanet qe bejne si mjeke
e as per mjeket qe bejne politike e asgje tjeter; si duhen kujt!
Kam nje jave qe te njejtet politikane qe bejne si mjeke dhe, po te njejtet mjeke qe bejne si politikane, televizive e pa asnje pune tjeter- ne ndonje qender shendetesore, poliklinike, spital apo ne terren duke gjurmuar infeksionin rast pas rasti JOOOO e JOOOOO, sic mijera kolege, ti degjoj te thone teresisht te kunderten e asaj
qe kishin thene me pare; Me pare tamam keta, thane se numrat e vegjel ne karatine ishin te rreme, se virusi ishte shfaqur qe ne dhjetor e se te vdekurit e numeruar ishin shume me teper nga ajo periudhe; Pastaj vleresuan masat e marra gjate karantines;
Por tani me ngulm thone po ne televizion, kurre permes nje pune konkrete se beme gabim qe u mbyllem aq heret e aq fort!
E dini pse?
Per nevoja politike nga fillimi ne fund! Njerezve as qe ju duhet politika tani,
nese ju nevojitet, kjo ju vlen per vendime te qarta, te kthjelleta, konkrete per te perballuar semundjen me te rende qe ka kakuar ky vend, evropa e bota!
Ndaj mjaft me politiken boshe; Ose sherbim konkret per njerezit, ose llafet nuk behen kurre sherbim e kurre pune per njerezit!”, shkruan Barçe./CNA.al

LEXO TE PLOTE