Connect with Us

E rëndë/ Bie nga kati i shtatë, ndërron jetë 60-vjeçari  

Kronika

E rëndë/ Bie nga kati i shtatë, ndërron jetë 60-vjeçari  

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit, ku një 60-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga kati i shtatë i pallatit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Konferenca e Pezës, ndërsa dyshohet se 60-vjeçari ka rënë aksidentalisht nga ballkoni.

Viktima është shtetasi me inicialet S.R., me profesion infermier./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U plagos me armë nga RENEA/ Xhevahir Jonuzi transportohet në Spitalin e Traumës

Publikuar

-

Nga

47-vjeçari Xhevahir Jonuzi i cili mbeti i plagosur ditën e sotme gjatë një operacionit të RENEA-s për arrestimin,  është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Jonuzi i dënuar me 25 vjet burg për vrasje ka mbetur i plagosur sot gjatë shkëmbimit të zjarrit në fshatin Hoshtimë duke marrë një plumb në këmbën e djathtë në pjesën e kofshës.

LEXO EDHE:  Fier/ Mësuan se ishin pronarë, banorët e Grecallisë në protestë

LEXO EDHE:  U vetëhelmua me ilaçe/ Zbardhet letra që la nëna e dy fëmijëve për mbesën

Jonuzi ndodhej prej disa vitesh në kërkim, ndërsa gjatë operacionit për kapjen e tij mëngjesin e sotëm ka qëlluar me armë në drejtim të policisë, duke iu rrezikuar jetën.

Në kundërpërgjigje, RENEA ka qëlluar në drejtim të Jonuzit duke e lënë atë të plagosur në këmbë, jashtë rrezikut për jetën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Skandal në Komisariatin e Elbasanit/ 9 armë pa leje “trashëgohen” për 2 vite nga shefat e rendit

Publikuar

-

Nga

Një skandal është regjistruar në Komisariatin e Policisë së Elbasanit, ku janë gjetur 9 armë pa leje.

Armët pa leje, kryesisht automatikë, model 56, qëndronin prej më shumë se dy vitesh në zyrën e shefit të rendit të komisariatit.

Armët nuk ishin të pajisura me dokumentacion apo procesverbal që të vërtetohej origjina e tyre. Nuk dihet se nga kanë ardhur këto armë, me të cilat mund të jenë kryer edhe ngjarje kriminale.

Këtë zyrë e kanë trashëguar disa persona, por nuk dihet se si kanë qëndruar aty për 2 vite radhazi. Shefi i rendit në Komisariatin e Elbasanit Faik Ruko, i cili u emërua vetëm pak kohë më parë, i kërkoi paraardhësit të tij dokumentacionin e këtyre armëve dhe pasi nuk është gjetur, i është drejtuar Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.

LEXO EDHE:  Hodhi gruan nga kati i katërt/ Autori: E vrava se më denoncoi për dhunë

LEXO EDHE:  U dëmtuan nga tërmeti/ Grabiten dy hyrjet e një pallati në Durrës

Pas kësaj, SHÇBA ka hapur hetimet për të zbardhur origjinnën e 9 armëve./ CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapet në Tiranë “Escobari” turk/ Kërkohej për trafikimin e 14 miliardë euro drogë

Publikuar

-

Nga

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje

Një 53-vjeçar nga Turqia është arrestua më 24 dhjetor 2019 në Tiranë. Bëhet fjalë për Faruk Baybesin, i njohur si “Eskobari” turk, i cili akuzohet për trafik heroine.

Lajmi për kapjen e këtij personi nuk është publikuar nga policia shqiptare,raporton Report tv.

Në vitin 2003, 53-vjeçari Faruk Baybesin është dënuar në mungesë nga gjykata franceze e Loire Atlantique e me 30 vjet heqje lirie për trafikimin e e 14 miliardë euro drogë në Evropë.

LEXO EDHE:  Dy aksidente në Fier/ Policia arreston shkaktarët

LEXO EDHE:  Skandali me ankandet/ Arrestohet ish-drejtori i TEC-it dhe dy ish-zyrtarë

Në dhjetor 2019 Gjykata e Tiranës ka vendosur ndaj turkut të arrestuar masën e arrestit me 40 ditë me qëllim ekstradimin e tij në Francë.

Edhe drejtësia francezë i ka përcjellë autoriteteve shqiptare dosjen penale kundër tij dhe kërkesën për ta dorëzuar Faruk Baybesin.

Ndërsa pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës ka filluar procedurat për ekstradimit e turkut./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE