Connect with Us

Reforma zgjedhore/ Shpërthen Ylli Manjani: “Mirë të iki ky që e qelbi, po kush do na vijë?”

Politikë

Reforma zgjedhore/ Shpërthen Ylli Manjani: “Mirë të iki ky që e qelbi, po kush do na vijë?”

Publikuar

-

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se i gjithë mosbesimi ndaj politikës vjen për shkak të mungesës së garës politike.

Manjani shkruan se askush nuk zgjidhet dhe të gjithë emërohen dhe se zgjedhja si mjet demokratik nuk ekziston.

“Ekziston vetëm krahasimi bajat ndërmjet kryetarëve të partive. Rama, Luli, Mona, Iliri, Berisha, Fatosi. Krahasimi që bëhet vetëm për ç’veshin, ç’hanë, ku flenë e me kë flenë. Meazallah, të krahasoheshin të paktën për ide apo për ç’bëjnë!!!” vijon Manjani më tej.

Postimi i plotë

Pa zgjedhje…
=======
Pyetja e përhershme se përse gjendemi gjithnjë në mosbesim ndaj politikës, ka një përgjigje:

Nuk ka garë politike. Askush nuk zgjidhet. Të gjithë emërohen.

Emërohen kryetarët, emërohen edhe anëtarët. Emërohet Presidenti, Kryeministri, kryetari i partisë. Këto të fundit emërojnë deputetët. Këto të fundit emërojnë anëtarët e partisë, komisionerët. Këto të fundit sigurojnë votat..

Zgjedhësit dhe zgjedhja është askund!

Askush nuk konkurron me askënd.

Ekziston vetëm krahasimi bajat ndërmjet kryetarëve të partive. Rama, Luli, Mona, Iliri, Berisha, Fatosi….
Krahasimi që bëhet vetëm për ç’veshin, ç’hanë, ku flenë e me kë flenë.

LEXO EDHE:  Plas “lufta” mes Manjanit dhe Metës/ Ish ministri i përgjigjet "dhëmb për dhëmb"

Meazallah, të krahasoheshin të paktën për ide apo për ç’bëjnë!!!

Si te tregu i gjësë së gjallë.

Pra zgjedhja si mjet demokratik nuk ekziston. Zgjedhja ndërmjet ideve e programeve jo e jo.!

Vetëm emërimi i X dhe Y sipas një radhe…

Ndaj dhe Njëshat e partive ngelin gjithnjë në lojë edhe kur nuk janë të emëruar si pushtetarë.

E kështu loja mbyllet e mbyllet e mbyllet derisa bëhet bajate, e mërzitshme e pa besueshme.

Ndaj njerëzit tulaten kur thonë, “mirë të iki ky e e qelbi, po kush do na vijë?”

Askujt nuk e shkon mendja se kë do zgjedhim!!!

Nuk e di kush e ka thënë këtë, por është proverbiale:
“Po të ishin kaq të rëndësishme sa thonë zgjedhjet , nuk do na i linin ne në dorë”.

Kjo na ka ndodhur dhe neve!

Po kur thonë se “po bëjmë reformë zgjedhore”…!

Hahahahahahahahahahahahhaahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Reformë zgjedhore pa zgjedhje!/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk ka nivel intelektual për të drejtuar shtetin”/ Ngjela “bën për ujë të ftohtë” Metën

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar paralajmërimin e Metës për protestën e 2 marsit që pritet të zhvillohet në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

I ftuar në studion e “Open”, Ngjela u shpreh Meta do të shkelë nenin 221 të Kodit Penal, duke drejtuar popullin kundër institucioneve dhe rendit kushtetues, ndërsa shtoi se nëse vepron arrestohet në flagrancë.

Sipas Ngjelës, Meta nuk ka nivel intelektual për të drejtuar shtetin.

“Është krim, Kodi Penal në nenin 221 e konsidron krim, prishjen e sitemit kushtetues të shtetit.

Unë kam parë njerëz që bëjnë grusht shteti dhe bëhen president, jo president që bën grusht shteti. Janë non sense të nivelit intelektual. Duhet të dijë se Kodi nuk ia lejon daljen në shesh se arrestohet në flagrancë, për 4 dit del në gjyq po ka shtet.

LEXO EDHE:  Reforma Zgjedhore/ Basha bën lëvizjen e radhës

LEXO EDHE:  Inaugurimi i Klinikës Ligjore në Ministrinë e Drejtësisë/ Manjani: Është hapur që në 2016  

Nuk ka vlerë intelektive për të drejtuar shtetin”, vijoi më tej Ngjela./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Incidenti në ceremoninë e diplomimit/ Berisha i përvishet keq Ramës: Skizoid që fyen studentët

Publikuar

-

Nga

Pas incidentit mes studentëve të Mjekësisë dhe kryeministrit Edi Rama gjatë ceremonies së diplomimit, ka ardhur edhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha dënon ashpër qëndrimin e Ramës dhe veprimin e Gardës së Republikës që nxorrën jashtë me dhunë studentin  që protestoi kundër largimeve masive.

“Skizoidi i fyen studentet, i quan te cmendur dhe urdheron garden ti nxjerre jashte nga ceremonia e diplomimit !

LEXO EDHE:  Ligji për Arsimin e Lartë/ Çfarë propozon ish-ministri i Ramës

LEXO EDHE:  Shokon Artan Hoxha/ Situatë e artë për krimin, do ta shikoni çfarë do të ndodhë

Pershendetjet me te perzemerta studenteve guximtar!

Denoj qendrimin banditesk te Edvin Kristaq Mafise dhe narkogardes se tij!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e studentit dixhital. sb

Pershendetje dr Studentet e mjekesise sot ne ceremoni te dipllomimit i presin fjalen kryeministrit – Kryeministri i ofendon duke u thene qe jane Te cmendur”/CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video/ Truprojat e Ramës nxjerrin jasht me dhunë studentin që i prishi fjalimin

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Rama është përballur me një situatë aspak të këndëshme pasditen e sotme teksa mbante fjalimimin në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Mjekësisë.

Nga salla, një student ka protestuar kundër largimeve masive, ndërsa nuk kanë munguar dhe thirrjet “Rama ik”.

Rama u kundërpërgjigj duke e ofenduar, ndërsa kërkoi ta marrin dhe ti japin recetën e duhur.

Por duket se situata nuk është mbyllur me kaq. Në videon e mëposhtme shihet se si truprojat e kryeministrit e nxjerrin jashtë nga salla me dhunë studentin.

LEXO EDHE:  Inaugurimi i Klinikës Ligjore në Ministrinë e Drejtësisë/ Manjani: Është hapur që në 2016  

LEXO EDHE:  Ligji për Arsimin e Lartë/ Çfarë propozon ish-ministri i Ramës

Në video degjohet dhe se si i riu thotë: “A e dini që ata që arsimohen sot janë vetëm të pasurit. Diplomën e duan si bileta për arratisje….”

Shikoni si zhvillon takimin me studentet Edvin Kristaq Hajduti! sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 20. Februar 2020

LEXO TE PLOTE