Connect with Us

Patozi tregon si mund të dalë nga”tuneli i errët” Lulzim Basha

Politikë

Patozi tregon si mund të dalë nga”tuneli i errët” Lulzim Basha

Publikuar

-

Nga studioja e emisionit “Provokacija” të mbrëmjes së sotme drejtuesi i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka folur dhe për “tunelin e errët” ku është futur kryetari PD-së, Lulzim Basha, po dhe sugjeron lëvizjen që duhet të bëj për të dalë prej andej pa shumë kosto përsonale dëmtuese.

“Lulzim Basha ka hyrë në një tunel nga i cili nuk mund të dalë pa kosto humëbse qoftë dhe duke ndërmarrë një lëvizje politike të drejtë. Ka venë si kusht largimin e Edi Ramës dhe po të tërhiqet e të këkrojë ulje në tryezë bisedimi do humb pikë tek të vetët. Kjo e detyron të pozicionohet kundërshtues në gjthçka, megjithse duhet të pranojë tryezën e dialogut për ta çliruar politikën nga kriza.

Ulje në tryezën e bisedimeve midis palëve është e domosdoshme. Por nuk është kjo mënyra e komunikimit. Shihni si i drejtohet Basha Ramës, dhe shihni si i përgjigjet Rama. Kurrkund nuk duket ndonjë shenjë që të jap shpresë për dialog konstruktiv. Kjo duhet të marrë fund njëherë e mirë, sepse u zgjat shumë…

Zgjidhja për të kapërcyer këto situatë është marrja e një vendimi kolegjal për të fshehur përgjegjësinë tënde personale. Për mua Basha duhet të deklarojë një pakt të gjerë me median, me partitë aleate të opozitës etj., që të mos i bjerë pesha e përgjegjësisë individualisht për vendimin e uljes në tryezë”, ka sugjeruar Patozi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video/ Truprojat e Ramës nxjerrin jasht me dhunë studentin që i prishi fjalimin

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Rama është përballur me një situatë aspak të këndëshme pasditen e sotme teksa mbante fjalimimin në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Mjekësisë.

Nga salla, një student ka protestuar kundër largimeve masive, ndërsa nuk kanë munguar dhe thirrjet “Rama ik”.

Rama u kundërpërgjigj duke e ofenduar, ndërsa kërkoi ta marrin dhe ti japin recetën e duhur.

Por duket se situata nuk është mbyllur me kaq. Në videon e mëposhtme shihet se si truprojat e kryeministrit e nxjerrin jashtë nga salla me dhunë studentin.

Në video degjohet dhe se si i riu thotë: “A e dini që ata që arsimohen sot janë vetëm të pasurit. Diplomën e duan si bileta për arratisje….”

Shikoni si zhvillon takimin me studentet Edvin Kristaq Hajduti! sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 20. Februar 2020

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mijëra mesazhe inkurajuese”/ Meta përsërit thirrjen: Bashkë në 2 Mars!

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta thotë se ka marrë mijëra mesazhe inkurajuese nga shqiptarët në rrjetet sociale.

Ai shpreh falenderime për çdo mesazh që ka marrë duke rikujtuar edhe njëhërë thirrjen për 2 marsin.

“Falenderoj nga zemra mijëra shqiptarë për çdo mesazh inkurajues të dërguar në rrjetet sociale!
Bashkë në 2 Mars në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”!
Bashkë kundër grushtit të shtetit!
Bashkë për Kushtetutën!
Bashkë në Besëlidhje!
Bashkë për Shqipërinë”, shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fakte monstruoze që ulërijnë”/ LSI del me kërkesën urgjente për SPAK

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka publikuar pasditen e sotme të tjera fakte për grushtin e shtetit për të cilin akuzon maxhorancën.

Për ish kreun e LSI-së, Petrit Vasili dokumentet e publikuara nga Meta, janë një dëshmi e rëndë e kapjes së shtetit, ndërsa kërkon ndërhyrjen e menjëhershme të SPAK.

“Fakte monstruoze që ulërijnë për rrëmbimin e Gjykatës Kushtetuese nga rilindja! (Dokumente)
Dokumentet e publikuara nga presidenti janë një dëshmi shumë e rëndë e kapjes monstruoze të shtetit si kurrë ndonjëherë në këto tridhjete vite pluralizëm.
Ku është prokuroria dhe policia???

Ku janë fshehur?
Ku është SPAK?
Apo po kërkon se ku do ta degdisë dosjen.
Apo presin urdhrat e Edi Ramës.
Apo po kërkojnë ndonjë fshatar ta arrestojnë se ka bërë ndonjë mur pa leje dhe ta japin në 20 televizione dhe 200 portale sikur zunë armikun e shekullit.
Ndërsa horrave në parlament e ministri të drejtësisë, që e shndërruan shtetin në mafie ju bëjnë fresk dhe u fërkojnë kurrizin.
Ku është pra reforma në drejtësi???
Turp.
Shihini provat ulëritëse (dokumente) të rrëmbimit të shtetit nga banditët e qeverisë.”, shkruan Vasili në reagimin e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE