Connect with Us

Nga mbrojtja e trafikantit te fotoja me dhunuesin e avokatit/ Kush është prokurori që akuzohet për lidhje me bandat

Kronika

Nga mbrojtja e trafikantit te fotoja me dhunuesin e avokatit/ Kush është prokurori që akuzohet për lidhje me bandat

Publikuar

-

Nga mbrojtja e trafikantit te fotoja me dhunuesin e avokatit/ Kush është prokurori që akuzohet për lidhje me bandat

Kryeministri Edi Rama deklaroi dje në Kuvend se një prokuror në Durrës bashkëpunon me bandat kriminale dhe shantazhon nëpunësit e shtetit, ndërsa sot zëvendëskryeministri Erjon Braçe zbuloi se për cilin prokuror bëhej fjalë.

Ishte pikërisht prokurori Arian Ndoja, i cili është prokuror çështjes së ish-drejtorit të Kadastrës në Vlorë, Liridon Pula. Nga Durrësi, ku ndoqi seancën ndaj Pulës, Braçe hodhi akuza të forta ndaj prokurorit Ndoja, teksa tha se është në dijeni të çdo presioni e shantazhi që ka ushtruar ndaj drejtuesve e nëpunësve.

Por, kush është prokurori Arian Ndoja?

Në vitin 2008, Arian Ndoja është emëruar prokuror në Durrës, pasi ishte liruar më parë nga detyra e prokurorit nga ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku. Gjatë kohës që nuk ka qenë prokuror, Arian Ndoj ka bërë avokatin mbrojtës të Arian Selimit, i cili akuzohej për trafik ndërkombëtar kokaine.

Ndërkohë, pas kësaj, prokurori Ndoj u akuzua për një tjetër ngjarjeje të rëndë. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur vitin e kaluar, ku u dhunua avokati Ilia Ilia, ngjarje pas së cilës u dyshua se qëndronte pikërisht prokurori Ndoj.

LEXO EDHE:  Mirëmëngjes shoqëri e protestave

Avokati Ilia u dhunua me sende të forta nga dy persona jashtë dyerve të Prokurorisë së Durrësit, menjëherë sapo kishte përfunduar një seancë gjyqësore. Vetë avokati deklaroi se dhunuesit ishin udhëzuar nga prokurori Arian Ndoj. Ajo që e bën më të vërtetë akuzën e avokatit të dhunuar është kjo foto, që “BalkanWeb” sjell më poshtë, ku prokurori Ndoja shfaqet në një foto me shtetasin Mond Voga, i cili u dyshua si dhunuesi i Ilias.

Burime policore thanë në atë kohë se ka qenë vetë avokati, i cili iu ka thënë efektivëve se një nga dy personat që e sulmoi ka qenë Mond Voga. Pas kësaj, policia ka organizuar një aksion për ndalimin e Vogës, por deri më tani nuk kanë mundur të lokalizojnë./ BW

“Bomba” e Ramës në Kuvend/ Braçe zbulon prokurorin që bashkëpunon me bandat kriminale  

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ndodhej në kampet e ISIS/ Humbet gjurmët 11-vjeçari shqiptar

Publikuar

-

Nga

Pas historisë drithëruese të transmetuar nga media italiane  “Le Iene” , për një  11-vjeçar shqiptar, i cili mbahej i izoluar në kampet e ISIS në Siri, i kontaktuar nga Abc News, i ati i të miturit i rënduar emocionalisht tregon se situate ka precipituar orët e fundit.

Afrim Berisha, është shprehur se ka humbur gjurmët e të birit dhe se Alvin nuk ndodhet më në kampin e “Al Holit”. Berisha tregon se  kontaktin e fundit me të e ka patur në 25 shtator dhe se kishte mësuar se i biri ndodhej i vetëm në kamp në sektorin e fëmijëve jetim.

LEXO EDHE:  Skandali/ Rama “zhduk” portretin e Ismail Qemalit

LEXO EDHE:  Skandali/ Rama “zhduk” portretin e Ismail Qemalit

I trembur për sigurinë e Alvin, Berisha tha se do të niset menjëherë sërish drejt Sirisë për ta kërkuar vetë. Berisha është shprehur  se që pas publikimit të ngjarjes në media, atij iu premtua ndihmë për ta tërhequr të birin nga Siria së bashku me antarët e një familje italiane që i ishte bashkuar disa vite më parë strukturave ekstremiste në Siri dhe për riatdhesimin e së cilës po punohej prej tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Krimi nuk njeh gjini”/ EUROPOL hap fushatën për kapjen e femrave kriminele

Publikuar

-

Nga

Agjencia europiane e Policisë së Antikrimit, Europol, nisi sot një fushatë të re për të kapur kriminelet më të kërkuara të Bashkimit Europian, duke vënë në dukje se krimet ata kanë kryer janë njësoj të rënda sa krimet e kryera nga meshkujt.

Në kuadër fushatës të titulluar “Krimi nuk njeh gjini”, faqja e re në internet e Europolit shfaq në mënyrë dramatike fytyrat e kriminelëve të arratisur, në kërkim nga policitë e 21 vendeve të BE-së, mes të cilëve 18 janë gra.

LEXO EDHE:  Për Fatos Lubonjën dhe Andi Bushatin/Ja si e “trodhi” Rama-Çilin

LEXO EDHE:  Për Fatos Lubonjën dhe Andi Bushatin/Ja si e “trodhi” Rama-Çilin

“Njerëzit mendojnë se, zakonisht, gratë nuk kryejnë të tilla krime, por ja që e bëjnë dhe ato janë po aq të rënda, sa edhe krimet e kryera nga meshkujt”, tha zëdhënësja e Europolit, Tine Hollevoet, raportojnë mediat.

Angelina Sacjuka, vrau një grua
Kristi Amberg, trafikante droge, Estoni
Adilet Shakirgazieva, grabitëse
Elena Puzyrevich, trafikoi 9 vajza
Jessica Edosomwan, drejton nje rrjet prostitucioni ne France
Iveta Tancosova, tutore prostitutash
Monika Rafaelova, grabitëse në Suedi
Elisabeth Gertrude Skarits, mashtruese me prona
Ildiko Enderle, tutore prostitutash
Ildikó Dudás, trafik droge dhe abuzim minorenesh
LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Sauk – Tiranë, ku dy automjete janë përplasur me njëri – tjetrin. Si pasojë e përplasjes  kanë mbetur të plagosur dy persona.

Të plagosurit janë transportuar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e aksidentit apo gjendja shëndetësore e të plagosurve.

LEXO EDHE:  Skandali/ Rama “zhduk” portretin e Ismail Qemalit

LEXO EDHE:  Loja Rama-Meta/ Çfarë do të ndodhë me Sandër Lleshin

Policia është në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Informacioni paraprak i Policisë:

Aksident në aksin rrugor Sauk – Tiranë. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Sofra e Ariut.

Në aksident janë përfshirë dy automjete sipas informacioni paraprak janë dy të plagosur të cilët janë dërguar në Spitalin e Traunës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE