Connect with Us

Vetëm 13 ditë në krye të ARRSH-së/ Jep dorëheqjen Vasilika Vjero

Politikë

Vetëm 13 ditë në krye të ARRSH-së/ Jep dorëheqjen Vasilika Vjero

Publikuar

-

Vasilika Vjero ka dhënë dorëheqjen nga posti, vetëm dy javë pasi u emërua në krye të ARRSH.

Vjero u emërua drejtoreshë e këtij institucioni më 19 shtator, pasi  Sonila Qato e cila mbante këtë detyrë, u tërhoq duke dhënë dorëheqjen gjithashtu.

Ish-drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero ka qenë më herët edhe drejtuese e Qendrës Kombëtare të Biznesit, ndërkohë ende nuk dihet arsyeja e kësaj dorëheqjeje të papritur.

LEXO EDHE:  Vijojnë reshjet e borës/ ARRSH njoftim të rëndësishëm për shoferët

Cikli  i dorëheqjeve në ARRSH ka ardhur si rezultat i përplasjeve për “Rrugën e Arbërit” dhe anulimit të tenderit për aksin “Kardhiq- Delvinë”, por edhe pas ankesave të kompanive lidhur me tenderin te “Unaza e Re”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi i liston krimet Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtua veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Ministrja e Shtetit reagon pas shqetësimit të ngritur nga Shoqata e Tregtarëve

LEXO EDHE:  Akuzat e PD-së për aksin fundor të rrugës Lin-Pogradec/ Reagon Autoriteti Rrugor

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Ministrja e Shtetit reagon pas shqetësimit të ngritur nga Shoqata e Tregtarëve

LEXO EDHE:  Vijojnë reshjet e borës/ ARRSH njoftim të rëndësishëm për shoferët

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE