Connect with Us

Tritol banesës në Fushë-Krujë/ Mister shkaqet

Kronika

Tritol banesës në Fushë-Krujë/ Mister shkaqet

Publikuar

-

Një shpërthim tritoli ka ndodhur gjatë natës në fshatin Halil, në Fushë-Krujë.

Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, pasi sasia e tritolit në pjesën e oborrit.

Tritoli ishte vendosur në banesën e një 40-vjeçari me inicialet e A.P., ndërsa ende nuk dihen motivet.

“Më datë 02.10.2019, në fshatin Halil , Fushë- Krujë në pjesën e jashtme të oborrit  të banesës së shtetasit A.P., 40 vjeç, dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse pa shkaktuar probleme në njerëz. Grupi hetimor po punon zbardhjen e rrethanave  të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, -thuhet në njoftimin paraprak të policisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Publikuar

-

Nga

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Një shpërthim me tritol ka ndodhur  pak minmuta më parë në qytetin e Shkodrës.

Mësohet se hpërthimi ka ndodhur pranë kryqëzimit të shkollës pyjore.

Deri më tani nuk ka detaje të tjera dhe nëse ka persona të lënduar.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes.

vijon..

LEXO TE PLOTE

Kronika

Transportonin 12 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 persona në Gjirokastër, një tjetër në kërkim

Publikuar

-

Nga

Transportonin 12 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 persona në Gjirokastër, një tjetër në kërkim

Policia e Gjirokastrës, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Shërbimet e FRONTEX-it dhe DVP Tiranë, kanë goditur një grup të mirorganizuar kriminal që kryente veprimtari kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, në disa qytete të ndryshme.

Në sajë të operacionit policor “Muzgu 3” janë arrestuar në flagrancë shtetasit me iniciale K. T., 38 vjeç, banues në Tepelenë; Sh. M., 26 vjeç, banues në Vlorë dhe A. S., 63 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim shtetasi F. I., 33 vjeç, banues në Vlorë.

Specialistët e Seksionit të Hetimit të Trafiqeve të paligjshme në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, shërbimet e FRONTEX-it dhe DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë, falë punës së mirorganizuar hetimore, në bazë të informacioneve të siguruara se nga qyteti i Gjirokastrës në drejtim të Tiranës po transportoheshin emigrantë të paligjshëm, kanë organizuar punën dhe kanë bërë të mundur lokalizimin e mjeteve dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve K. T. (organizator i grupit kriminal), Sh. M.(transportues), A. S. (pronari i hotelit), si dhe u shpall në kërkim shtetasi F. I.(transportues), të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin u kapën duke tentuar të transportonin 12 emigrantë nga vendet e treta, nga Gjirokastra në drejtim të Tiranës.

Pas një hetimi disajavor rezultoi se këta shtetas kanë tentuar të kryejnë këtë veprimtari kriminale duke transportuar emigrantë të paligjshëm nga Gjirokastra në drejtim të Tiranës, të cilët i strehonin fillimisht në një hotel në Laprakë dhe më vonë i transportonin në drejtim të Malit të Zi, me destinacion final vendet e BE-së. Këto raste kanë mbetur në tentativë pasi emigrantët janë bllokuar nga Policia lokale dhe ajo Kufitare

LEXO EDHE:  Policia jep versionin përfundimtar/Kujt iu vendos tritoli sot në Elbasan

LEXO EDHE:  Policia jep versionin përfundimtar/Kujt iu vendos tritoli sot në Elbasan

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 automjetet që shërbenin për transportimin e klandestinëve dhe 5 aparate celularë.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Librazhd/ Kamioni përplaset me Golfin dhe përfundon në greminë, plagosen shoferët

Publikuar

-

Nga

Aksident në Librazhd/ Kamioni përplaset me Golfin dhe përfundon në greminë, plagosen shoferët

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas.

Mësohet se një makinë tip “Golf” tentoi të parakalonte një kamion dhe u përplas me të.

Nga informacionet paraprake, raportohet se kamioni ka përfunduar në greminë, ndërsa të plagosur kanë mbetur dy drejtuesit e mjeteve.

Të plagosurit janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

LEXO EDHE:  Policia jep versionin përfundimtar/Kujt iu vendos tritoli sot në Elbasan

LEXO EDHE:  Shpërthim me tritol në Don Bosko/ Hesht policia

Sakaq, policia ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE