Connect with Us

Zjarr i madh në Vlorë/ Digjet një sipërfaqe me ullishte

Kronika

Zjarr i madh në Vlorë/ Digjet një sipërfaqe me ullishte

Publikuar

-

Një zjarr i madh ka përfshirë një sipërfaqe me ullinj dhe kullota, në fshatin Xhuherinë të Vlorës.

Deri më tani mësohet se janë djegur rreth 50 hektarë me kullota dhe ullinj.

Për shkak të erës së fortë, flakët po përhapen me shpëjtësi.

Në vendgjarje ndodhen 5 forca zjarrfikëse, ndërkohë që nuk raportohet për rrezik të banesave nga zjarri./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Seks dhe para për kujdestarinë e fëmijës/ Dënohet gjyqtari

Publikuar

-

Nga

Gjykata ka dënuar më 4 vite e 6 muaj burg gjyqtarin Roland Hysi.
Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Hysi dënohet me 3 vite burg.

Gjyqtari u arrestua pas publikimit të denoncimit të emisionit STOP, ku gjyqtari shfaqej në një video teksa merrte ryshfet dhe i kërkonte favore seksuale një gruaje, që ishte në proces gjyqësor për të fituar kujdestarinë e vajzës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qarkullonte me armë, drogë dhe 2.7 milionë me vete/ Arrestohet 38-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor e koduar “Liqeni”.

Në kuadër të zbatimit të detyrave të përcaktuara në planin e masave për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo që ushtrojnë veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, Forca e Posaçme “Shigjetat” ka konstatuar një automjet, që kur ka parë mjetin e Policisë ka kryer lëvizje të dyshimta.

Shërbimet e Policisë “Shigjetat” janë vënë në ndjekje të automjetit dhe në zonën e Liqenit të Thatë kanë bërë të mundur ndalimin e mjetit, si dhe bllokimin e drejtuesit të tij.

Gjatë kontrollit që shërbimet e Policisë ushtruannë automjetin që drejtohej nga shtetasi Bledi Haka, 38 vjec Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

– 1 armë zjarri tip pistoletë e markës Glock, me 16 fishekë;
– një sasi prej 1.8 gr. lëndë e dyshuar narkotike e llojit kokainë;
– 4.4 gr. lëndë e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa, në formë cigareje;
– 3 thika, 2 me hapje dhe 1 në formë stilolapsi;
– 4 celularë dhe një bllokues valësh celulari;
– një sasi prej 2 765 000 lekësh të reja;
– disa çelësa automjetesh dhe karta banke.

LEXO EDHE:  Përplasje me armë në Vlorë/ Një i plagosur

LEXO EDHE:  Atentati me një të vdekur në Vlorë/ Dalin detajet e para

Në përfundim të veprimeve të para, nga specialistët për hetimin e narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit B. H., 38 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërdoroi detyrën/ Arrestohet Inspektori i Policisë Pyjore

Publikuar

-

Nga

Policia e Beratit ka arrestuar një person për “Shpërdorim detyre” dhe ka proceduar penalisht dy të tjerë për veprën penale “Prerja e paligjëshme e pyjeve, në bashkëpunim”

Nga Spescialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:
•D.D, 34 vjeç, banues në Berat, me detyrë Inspektor i Policisë Pyjore.
Arrestimi i tij u bë për veprat penale ” Shpërdorim i detyrës” dhe “Prerja e paligjëshme e pyjeve”
Si dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit:
•Sh.M, 45 vjeç dhe A.K, 30 vjeç, banues në Berat, pasi janë kapur në flagrancë nga shërbimet e policisë në vendin e quajtur ” Qafa e Shkozës”, duke transportuar me mjetin tip furgon 3.5 m3 lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjëshme.
Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE