Connect with Us

Sherr në sy të fëmijëve/ Drejtoresha nxjerr mësuesen nga klasa për flokësh

Denoncim

Sherr në sy të fëmijëve/ Drejtoresha nxjerr mësuesen nga klasa për flokësh

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shkollën “Eftali Koci” në Durrës.

Denoncuesi shkruan se drejtoresha e shkollës, Mimoza Guleksi ka nxjerrë për flokësh nga klasa mësuesen e shkollës “Hajdar Dushi”. Sipas denoncuesit, kjo shkollë është në rikonstruksion dhe mësimi zhvillohet në shkollën “Eftali Koci”.

Gjithashtu denoncuesi thekson se sherri ka ndodhur në sy të fëmijëve dhe është dashur ndërhyrja e policisë, për të qetësuar situatën.

Postimi i plotë i Berishës:

Nxjerr per lesherash jashte nga shkolla mesueset drejtoresha e narkopushtetit!

Lexoni denoncimin e prindit dixhital. sb

Mirmbrema Doktor ! Jam prind i nje femije ne shkollen Eftali Koci Durres. Desha tju inf se ne kte shkolle ne sy te femijeve ka ndodhur nje sherr ku drejtoresha e shkolles z.Mimoza Guleksi ka nxjerr prej flokesh mesueset e shkolles Hajdar Dushi nga shkolla pasi ato zhvillojne mesimin ne kte shkolle sepse shkolla e tyre po rikonstruktohet skandali ka ndodhur ne sy te femijeve sherrin e ka shuar vetem nderhyrja e policise nuk esht hera e pare ku drejtoresha krijon sherre ne shkolla pasi dihet qe vuan nga depresioni dhe skizofrenia flm ju lutem denoncojeni sepse mbahet sekret dhe nga policia dhe mediat dhe drejtoria arsimore durres nuk ka mar asnje mase.

LEXO EDHE:  Tifozët brohorasin “Rama ik!”/ "Qindra forca policore në stadium" (Video)

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

“BOOM” denoncon shkeljet në tenderin e Bashkisë Tiranë/ U cënua siguria e bukës së fëmijëve në kopshte dhe çerdhe

Publikuar

-

Nga

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora ka denoncuar shkeljet në tenderin e zhvilluar nga Bashkia Tiranë, me objekt blerje ushqimesh për vitin 2020 për fëmijët e kopshteve dhe çerdheve të kryeqytetit.

Në kriteret e vendosura nga vetë autoriteti kontraktor, Qendra Ekonomike e Zhvillimit dhe Edukimit të Fëmijëve, kërkohej që analizat e bukës nga ana e subjekteve që do të merrnin pjesë në këtë tender, të realizoheshin në laborator të akreditur për këtë qëllim.

Në dokumentet standarte të tenderit tek kriteret e veçanta të kualifikimit thuhet:

Laboratori në të cilin janë kryer analizat fiziko – kimike për bukë thekre dhe integrale për fëmijët e koshteve të Tiranës, nuk është i akredituar sipas fushave të miratuara nga Drejtoria e Përgjithshme e Akreditimit për kryerjen e analizave fiziko-kimike të produkteve ushqimore dhe më konkretisht për objektin e prokurimit në fjalë “bukë thekre dhe integrale”.

Pikërisht këtë kriter që lidhej drejtpërdrejtë me sigurinë e bukës që do të hanin për një vit fëmijët në kopshte e çerdhe në Tiranë, komisioni i vlerësimit të ofertave e ka shkelur, duke kualifikuar të parin në renditjen e fituesve, operatorin i cili duhej skualifikuar.

Ky operator kishte dorëzuar në dokumentat e tenderit analizat e kryera në një laborator të paakredituar për këtë qëllim.

Në këtë tender kanë marrë pjesë vetëm 2 operator ekonomik. Pas shpalljes së renditjes së ofertave, operatori i vlerësuar i dyti në këtë garë, ka bërë fillimisht ankesë në lidhje me këtë shkelje pranë drejtorisë së kopshteve dhe çerdheve, por kjo ankesë nuk është marrë parasysh.

LEXO EDHE:  Berisha: PD koalicion me LSI? Në varësi të rezultatit të zgjedhjeve

LEXO EDHE:  "Uragani studentor fillon në 4 dhjetor"/ Berisha publikon denoncimin: Rama presion mbi studentët

Sipas dokumentave zyrtare të publikuara në BOOM, menjëhërë pas kësaj subjekti Kadra shpk ka bërë ankesë pranë Komisionit të Prokurimit Publik në APP, cili në vendimin numër 801/2019 ka argumentuar shkeljen duke urdhëruar skualifikimin e operatorit e të shpallur fitues nga ana e Bashkisë Tiranë .

KPK argumenton:

Në rastin konkret, Komisioni gjykon se operatori ekonomik “Dajti Park 2007” sh.p.k., nuk kishte paraqitur dëshmi të rezultateve të testimeve zyrtare të lëshuara nga institucione të autorizuara dhe të akredituara të kontrollit ose referencës, që vërtetojnë pajtueshmërinë e produkteve me specifikimet teknike, e për pasojë ndodhemi në kushtet e mospërmbushjes të kriterit të vendosur nga autoriteti kontraktor në pikën 2.3.10, të shtojcës 9 (Loti III), “Kapaciteti teknik”, në dokumentat standarte të tenderit të procedurës së prokurimit objekt ankimi.

Por sa e sigurtë do të ishte buka e fëmijëve të kopshteve të Tiranës , e analizuar në një laborator të paakredituar për realizimin e analizave të kërkuara nga vetë autoriteti kontraktor, nëse operatori ekonomik që fillimisht u cënua nga humbja e këtij tenderi nuk do të ishte ankuar???

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Prostitucion në zemër të Tiranës, 20 mijë lekë raporti pas Muzeut Historik

Publikuar

-

Nga

Prostitucioni i rrugës është një realitet problematik në Shqipëri.Kamer a fshehtë e “Stop” tregon, sesi gra e vajza, mdaje edhe transvestitë, shesin trupin e tyre për 2 mijë lekë të reja.

Raporti ndodh në rrugë ose në hotel, varet nga kërkesat e klientëve dhe buxheti i tyre. Situata me punonjëset e seksit janë filmuar në rrethrrotullimin e Rrogozhinës, por edhe në Tiranë, në qendër të kryeqytetit. Madje prostitutat thonë, se mund të kryejnë raport edhe pas Muzeut Historik, në një zonë kaq shumë të rrahur nga qytetarët.

LEXO EDHE:  Tifozët brohorasin “Rama ik!”/ “Qindra forca policore në stadium” (Video)

LEXO EDHE:  Ngjela zbulon emrat/ Këta janë tre personat që pengojnë hapjen e negociatave

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncon “Stop”/ Shkarkohet nga Vettingu, Kryetarja e Gjykatës, nuk lë zyrën!

Publikuar

-

Nga

Procesi i Vetingut shkarkoi edhe kryetaren e Gjykatës Administrative të Shkallës së parë Durrës, Marjana Velcani.

Por “Stop”sjell me pamje faktin, se zonja Velcani nuk e le zyrën e saj në këtë gjykatë. Madje ajo është përplasur edhe me administratën dhe kryetaren e re. Gazetari i “Stop” iu drejtua kancelares së Gjykatës, për ta pyetur për këtë rast të paprecedent dhe ajo e pranoi këtë ngërc.Madje kancelarja tha, se duke qenë të pafuqishëm për ta larguar kryetaren e shkarkuar, i është cuar një shkresë KLGJ-së.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtëme.

LEXO EDHE:  Foto-Aksident i rëndë/ Ambulanca mbërrin me vonesë, policët të dehur

LEXO EDHE:  "Uragani studentor fillon në 4 dhjetor"/ Berisha publikon denoncimin: Rama presion mbi studentët

LEXO TE PLOTE