Connect with Us

“Nuk i shpëton dot drejtësisë amerikane”/ Flamur Noka paralajmëron Ramën

Politikë

“Nuk i shpëton dot drejtësisë amerikane”/ Flamur Noka paralajmëron Ramën

Publikuar

-

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka folur për foton e Ramës me ish presidentin e SHBA Barack Obama gjatë fushatës së zgjedhjeve presidenciale në vitin 2012.

I ftuar në studion e “Fax News, Noka u shpreh se Rama ka përdorur një mashtrues për të hyrë në Shtëpinë e Bardhë asokohë.

Sipas Fax News, bëhet fjalë për shqiptarin Fatos Mucha i cili prej vitesh banon në SHBA, po jo me dokumente të rregullta.

“Skema është denoncuar prej kohësh nga PD. Është një skandal i madh korruptiv dhe shkelje ligji. Është shkelje e madhe e ligjeve amerikane. Fshehja e parave është në shkelje të ligjit shqiptar.

Ku i gjeti aq shumë para Rama? Në ç’mënyrë i futi në SHBA? Shteti shqiptar duhet të kishte nisur hetimin prej kohësh.

Të gjithë janë dënuar në bazë të ligjeve shqiptare, përveç kryeministrit. Rama penetroi në Shtëpinë e Bardhë mes një mashtruesi. Rama duhet të përballet me drejtësinë në vend dhe në SHBA.

Hetimi po thellohet nga organet e drejtësisë amerikane. Ai u përpoq të tregonte se kishte përkrahjen e Obamës.

LEXO EDHE:  Rruga Kukës-Shishtavec/Noka: Rama vodhi autorësinë e veprës

Ka kryer një krim dhe ka mohuar krimin, dyfish krim. Në SHBA, ky krim ka 2 persona në burg, tani është radha e Ramës dhe ai do të ketë të njëjtin fat si dy bashkëpunëtorët e tij. Ka zgjedhur të vetmen mënyrë për të bërë politike, me mashtrim.

Nëse në vend do kishte dejtësi Prokuroria e Përgjithshme duhet të niste hetimet dhe ta merrte të pandehur Edi Ramën.

SHBA është aleati strategjik shqiptar, i besojmë dhe nëse nuk bëhet drejtësi ne do u drejtohemi SHBA-ve.

Nëse do të ishte një person i thjeshtë, do ishte në burg. Ai është i bindur se i ka të gjithë në xhep, drejtësinë shqiptare, por drejtësinë amerikane nuk e ka në dorë. Në mos sot, ai do të dalë para drejtësisë”, u shpreh ish ministri i brendshëm Flamur Noka./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtuar veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Denoncimi i Flamur Nokës/ 3 ton drogë në Rrëshen, Policia nuk pranon të ndërhyjë

LEXO EDHE:  Flamur Noka plas “bombën”/ Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Pas Vlorës dhe Himarës përplasje në Selenicë/ Flamur Noka kërkon të emërojë kryetarin e PD-së

LEXO EDHE:  Kuzhina e Kim Kardashian është e pisët dhe e shëmtuar

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE