Connect with Us

Abuzimet me projektin e Unazës së Mesme/ Pse prokuroria nuk hap hetimet ndaj Veliajt  

Politikë

Abuzimet me projektin e Unazës së Mesme/ Pse prokuroria nuk hap hetimet ndaj Veliajt  

Publikuar

-

CNA.al prej disa ditësh ka sjellë të dokumentuar një vjedhje që Bashkia e Tiranës ka bërë në lidhje me projektin e Unazës së Mesme të kryeqytetit.

Vlera e këtyre punimeve që u bënë vetëm pak kohë më parë, kap shifrën e 248.930.907 lekë.

CNA.al ka bërë një vëzhgim në rrugën “Asim Vokshi”, ku shihet qartë vjedhja që ka bërë bashkia për këtë projekt.
Në këtë rrugë thjeshtë është rihedhur një shtresë asfalti, pasi edhe më herët kjo rrugë ka qenë në gjendje të mirë.

Investimi në fjalë nuk ishte asgjë tjetër veçse një keqpërdorim fondesh, pasi gjysma e këtij segmeti rrugor ishte i asfaltuar dhe ne gjendje shumë të mirë, nuk iu ndryshua asgjë, vetëm iu hodh një cipë asfalt. (lexo këtu)

Ndërkohë, së fundmi Bashkia Tiranës ka dhënë leje për ndërtimin e një shtese në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimit të Provës. Tashmë punimet për ndërtimin e kësaj shtese kanë filluar, ndërsa rrruga e ndërtuar më herët po nga Bashkia është prishur.
Pas miratimit të lejes së ndërtimit për këtë shtesë, kjo rrugë duhet të devijojë dhe të rindërtohet sërish, edhe pse kishte vetëm disa muaj që ishte ndërtuar. (lexo këtu).

Por, ajo që duhet të reagojë dhe të fillojë hetimet në lidhje me keqmenaxhimin dhe abuzimin me taksat e qytetarëve nga ana e kryebashkiakut Veliaj, është Prokuroria e Tiranës.

LEXO EDHE:  Degjenerimi i Tiranës/ Foto që nxjerr “zbuluar” Veliajn

Edhe pse prej disa ditësh CNA.al ka sjellë të dokumentuara abuzimet e Bashkisë së Tiranës, ende nuk ka asnjë reagim nga Prokuroria e Tiranës, e cila mesa duket po bën një vesh shurdh e një sy qorr për skandalet dhe abuzimet e Erion Veliajt./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtuar veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Degjenerimi i Tiranës/ Foto që nxjerr “zbuluar” Veliajn

LEXO EDHE:  Krimet e Rënda kërkesë bankave/ Na jepni shifrën zyrtare që u grabit

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Krimet e Rënda kërkesë bankave/ Na jepni shifrën zyrtare që u grabit

LEXO EDHE:  Skandali/ Gjimnazi i Tiranës ndërpret mësimin për të parë Veliajn që luan basketboll

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE