Connect with Us

U kapën me 1 ton drogë në Greqi/ Zbulohen emrat e 4 shqiptarëve të arrestuar

Kronika

U kapën me 1 ton drogë në Greqi/ Zbulohen emrat e 4 shqiptarëve të arrestuar

Publikuar

-

Zbulohen identitetet e katër shqiptarëeve të arrestuar në Greqi pasi dyshohet se janë pjesë e klanit mafioz që kryente transportin e lëndëve narkotike nga Shqipëria për në Turqi.
Sipas Top Channel, të arrestuarrit janë Hajri Shehaj, Aleksandër Brozi, Renato Dalipaj dhe Gjergji Xhezo.
Departamenti i Antidrogës së Rojes Bregdetare greke, ka zbuluar mesditën e së hënës, një sasi prej 1 ton kanabis me vendin Piperi të ishullit Alonis, në detin Egje. Sipas policisë greke, lënda narkotike u gjet e paketuar në kuti të ambalazhuara, të cilat ishin fshehur në një shpellë të vogël në brigjet e ishullit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ishte shpallur i zhdukur/ Gjendet i dekompozuar trupi i 35-vjeçarit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një trup i dekompozuar është gjetur mëngjesin e sotëm në Korfuz.

Sipas mediave vendase, trupi dyshohet se i përket 35-vjeçarit shqiptar, Skënder Toska.

Toska, babai id y fëmijëve, ishte shpallur i zhdukur që prej prillit të vitit të kaluar, kjo për shkak se pranë trupit u gjet pasaporta e 35-vjeçari me origjinë shqiptare.

Ndërkohë që pritet të bëhet edhe ekzaminimi mjeko-ligjor./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Rrahën pronarin e lokalit/ Procedohen penalisht 5 persona

Publikuar

-

Nga

Pesë persona janë proceduar penalisht nga policia e Pogradecit, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj pronarit të një lokali në qytetin jug-lindor.

Sipas uniformave blu të Pogradecit, 5 shtetasit janë proceduar në gjendje të lirë për “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Njoftimi i policisë:

Pogradec

Në vijim të informacionit datë 09.11.2019, i cili bën fjalë për konfliktin e ndodhur në një lokal, në fshatin Dunicë, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve, në Komisariatin e Policisë Pogradec pas veprimeve hetimore të kryera me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, filluan procedimin penal në gjendje të lirë edhe ndaj 5 shtetasve të tjerë, të dyshuar si të përfshirë në konflikt, konkretisht:

LEXO EDHE:  Shqiptarët të dytët në botë për trafik droge/Ja ç’po bëjnë në Foxhia

LEXO EDHE:  (Foto)Modelja shqiptare që po “çmend” italianët

S.M.,26 vjeç; E.M., 28 vjeç; A.S., 25 vjeç; F.M., 26 vjeç, Ç.K, 26 vjeç, banues në fshatin Memëlisht dhe Çervenakë, Pogradec.

Procedimi ndaj tyre filloi pasi dyshohet se, këta shtetas për motive të dobëta, kanë goditur me grushta shtetasin E.Ç, 39 vjeç, si edhe kanë thyer xhamat e lokalit në pronësi të tij.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Elbasan/ Përplasen 3 automjete

Publikuar

-

Nga

Tre makina janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në aksin Librazhd-Elbasan.

Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në Xibrakë.

Dyshohet se shkak për aksidentin  janë  bërë reshjet e dendura, por dhe shpejtësia me të cilën po udhëtonin automjetet.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme materiale./CNA.al

LEXO TE PLOTE