Connect with Us

Tragjedi në Klos/ Shkon në tre numri i viktimave

Kronika

Tragjedi në Klos/ Shkon në tre numri i viktimave

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Klos, ku një konflikt për pronën  ka degjeneruar në përdorimin e armëve.

Sipas informacioneve paraprake nga policia, nga të shtënat me armë kanë mbetur të vdekur tre persona.

Uniformat blu bëjnë të ditur se shtetasi S.D, ka vrarë me armë zjarri pistoletë kushëririn e parë, shtetasin K.D dhe djalin e këtij të fundit shtetasin F.D.

Më pas shtetasi S.D ka vrarë veten.

“Me datë 01.10.2019, rreth orës 14.24, në fshatin Xibër, Bashkia Klos, në rrethana ende të paqarta shtetasi S.D, ka vrarë me armë zjarri pistoletë kushëririn e parë, shtetasin K.D dhe djalin e këtij të fundit shtetasin F.D dhe më pas shtetasi S.D ka vrarë veten. Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.”-thuhet në njoftimin paraprak të policisë.

Kujtojmë këtu se fillimisht u raportua për një sherr mes dy vëllezërish, ku dyshohej se të vdekur kishin mbetur njëri nga vëllezërit dhe babai i tij.

LEXO EDHE:  Tronditet Mirdita/ Vritet me armë zjarri një person

Por, policia ka nxjerrë në dritë të tjera detaje./ CNA.al

https://www.cna.al/2019/10/01/krimi-trondit-klosin-vellai-vret-vellain-dhe-babain/

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Seriali i vrasjeve në Tropojë/ Artan Hoxha zbulon lidhjet e politikës

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigativ i kronikës së zezë,  Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Provokacia”, teksa ka folur për ekzekutimin e biznesmenit tropojan, Guxim Gjuriqi, ka bërë edhe një kronologji të serialit të vrasjeve në Tropojë dhe lidhjet e politikës.

“Ngarja e Tropojës në termilogjinë e kriminalistikës cilësohet si vrasje me mesazh, pra, për të paralajmëruar diçka tjetër. Unë lexova tekstin e mesazhit. Tropoja është një vend i vogël dhe gjatë dekadës së fundit, për fat të mirë, ka patur kthim të shumë njerëzve. Sot ka shumë njerëz që shkojnë për turizëm në Valbonë.

Kjo vrasja e fundit e Gjuriçit rrezikon të kthejë serialin e vrasjeve të viteve ’95 që ishte një serial me nxitje të qartë politike. U vranë më shumë se 150 vetë. Pra i vunë shkrepsën dhe Tropoja aq deshi. Sepse Tropoja ishte vendlindja e Presidentit që ishte rrëzuar nga pushteti. Tropoja u shfrytëzua poltikisht.

Berisha që kur u konfliktua me Shkëlqim Haklajn, ky ka qenë i pari që u vra.

10 ditë para, Azem Hajdari kishte takuar babain e Haklajt për ti thënë nuk kam gisht unë në vrasjen e  djalit tëndë. E dinin të gjithë e dinte dhe Berisha se Azem Hajdarin e vrau Fatmir Haklaj, ndërsa doli e tha se e vrau Fatos Nano.

Berisha vete në 1997 kishte thënë ‘e dua Shkëlqim Hakjan gjallë a vdekur’. Dhe ky njeri u vra i pari. Aty nisi historia e serialit të përgjakshëm të Tropojës me disa të vrarë, sepse ata mendonin se ka gisht Azem Hajdari dhe u hakmorën. PS sapo erdhi në pushtet emëroi shef komisariati Fatmir Hakjan, më pas Berisha nuk shkoi dot në Tropojë për 13 vjet me radhë.

LEXO EDHE:  60 vjeçari i dehur vret me armë gjahu të riun, identifikohet 26-vjeçari

LEXO EDHE:  Tronditet Mirdita/ Vritet me armë zjarri një person

Askush nuk dha drejtësi për “dosjen Tropoja” aty ka shumë të vrarë të pafajshëm. Aty ka një dëshmor Jonuz Hyko, shef policie që u vra me dajën e vet tek dera e shtëpisë. Pas këtyre ngjarje (1997-2005) me dhjetëra viktima dhe lagje të braktisura, ra qetësia.

Ndërsa vrasja e fundit është e rëndë dhe pa motiv. E vetmja gjë është se vëllai i tij (viktimës) ka qenë shok me Fatmir Haklajn. Jeton në Amerikë është shtetas amerikan me shumë biznese, i vetmi që kishte shpëtuar nga zinxhiri i vrasjeve.

Nëse ata reagojnë situata del jashtë kontrollit. Kështu nisi në 1998”, theksoi Hoxha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbulohet emri/ Ja kush është personi i marrë peng sot në Kamëz

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë sot në Kamëz, ku u dhunua dhe u mor peng një person, vetëm pas një debati për një parakalim.

Mësohet se personi i marrë peng është Jak Prenga, 49 vjeç.

Prenga fillimisht u dhunua nga dy persona ndërsa ishte në makinën e tij.

Ata e tërhoqën dhe e futën me dhune në makinën e tyre.

LEXO EDHE:  Kushërinjtë e Tahirit kryen vrasjen e Festim Kanushit

LEXO EDHE:  Shkodër/ Vihet në pranga vrasësi i 47 vjeçarit

Për herë të fundit makina është parë në Urën e Gjoles, ndërkohë që mendohet se ka humbur gjurmët në Fushë-Krujë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia aksion “blic”/ Sekuestrohen 60 kg kanabis çokollatë, në pranga 4 persona

Publikuar

-

Nga

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës.

Deri më tani raportohet se është goditur një grup kriminal, ndërsa është kapur një sasi e konsiderueshme lënde narkotike, e llojit kanabis sativa, në formë çokollate.

Të arrestuarit nga operacioni antidrogë janë Pajtim Aga, Sh.M, E.R. dhe D.M.

Operacioni është në vijim dhe i shtrirë në disa qytete, si Tiranë, Dibër, Fier e Durrës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE