Connect with Us

Krimi trondit Klosin/ Dyshohet për dy të vdekur

Kronika

Krimi trondit Klosin/ Dyshohet për dy të vdekur

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Klosin, një sherr për pronën ka përfunduar me përdorimin e armëve.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Xibër. Si pasojë e të shtënave dyshohet se kanë humbur jetën dy persona.

Policia dhe Prokurorët janë nisur drejt vendngjarjes në fshatin Xibër.

Krim i rëndë në familje/ Vëllai qëllon vëllain me armë zjarri

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr mes disa personave në Durrës/ Dhunohen 2 policë

Publikuar

-

Nga

Policia e Durrësit ka neutralizuar dhe prangosur dy personat që goditën punonjësit e Policisë për shkak të detyrës.
Në sallën operative ka ardhur një telefonatë se në Shkozet, në afërsi të një karburanti po ndodhte një konflikt mes disa personave.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në drejtim të adresës së dhënë dhe kur kanë mbërritur, dy prej personave të përfshirë në konflikt kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë.

Shërbimet e Policisë pas ardhjes në ndihmë edhe të shërbimeve të tjera të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës kanë bërë të mundur neutralizimin dhe prangosjen e tyre.
Në përfundim të verimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:
M. H., 44 vjeç dhe F. H., 35 vjeç, banues në lagjen Nr. 14, Durrës për veprën penale “Kundërshtimi me dhunë i punonjësve të policisë të rendit publik, kryer në bashkëpunim”.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Zjarr në një apartament në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Një banesë në Vlorë është përfshirë nga flakët, paraditen e sotme.

Banesa ndodhej në katin e tretë të një pallati, ndërsa shkak i zjarrit është bërë shpërthimi i një bombole gazi. Fatmirësisht, në momentet e zjarrit nuk ka patur njeri brenda banesës.

Raportohet se dëmet e shkaktuara në brendësi të banesës kanë qenë të lehta.
Ndërhyrja në kohë e zjarrfikëses evitoi dëme të mëdha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shtyhet seanca paraprake për “Toyota Yaris”/ Avokatët: Kushërinjtë Vladi janë jashtë Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Shtyhet seanca paraprake për dosjen “Toyota Yaris”.
Mësohet se shkak për shtyrjen e seancës janë bërë dy kushërinjtë Alfred dhe Elvis Vladi të shpallur në kërkim, të cilët nuk janë vënë në djeni të seancës.

Avokatët janë shprehur se dy kushërinjtë janë jashtë Shqipërisë.
Të arrestuar për këtë çështje janë babë e bir, Edi Lika dhe Klevi Cani, si dhe Alban Mollaymeri, të cilët akuzon për pastrim parash në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, dhe shtetasi Agim Çeka, i akuzuar për armëmbajtje pa leje. Ndërkohë, seanca e radhës është shtyrë për datën 28 tetor 2019.

Kujtojmë se në muajin qershor të vitit 2018, janë sekuestruar në dy makina ‘Toyota Yaris’, 3 milionë e 470 mijë euro është shuma e parave që në Portin e Durrësit./CNA.al

LEXO TE PLOTE