Connect with Us

Dikur këshilltar i Metës/ Ralf Gjoni tregon marrëdhënien aktuale me presidentin

Politikë

Dikur këshilltar i Metës/ Ralf Gjoni tregon marrëdhënien aktuale me presidentin

Publikuar

-

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni thotë se nuk ka asnjë lloj komunikimi me presidentin, Ilir Meta edhe pse dikur ka qenë këshilltar i tij, kur Meta ishte në krye të Kuvendit.

“Nuk kam asnjë marrëdhënie prej 2017 as pozitive as negative. Nuk e di cfarë reagimi mund të ketë nga ai, por nuk ia kam bërë pyetjen vetes. Nuk kam asnjë komunikim apo mesazhe, zero komunikim që nga 2017 kur ai është bërë President. Nuk dua të merrem me Metën, kauza ime është sistemi.
Do i sugjeroja që të ishte më i vëmendshëm ndaj inkurajimit të një reformë që përfshin ndryshimin e sistemit, baza për mua do të ishte hapja e sistemit, depolitizimi i procesit. Këta janë kërkesa të partnerëve tanë ndërkombëtarë” u shpreh Gjoni në Report Tv.

Përsa i përket raportit të komisionit të Venecias, Gjoni tha: Unë e kam deklaruar nuk kam qenë pjesë e këtij procesi, e kam denoncuar si politik. Mënyra e vetme për ta trajtuar është institucionale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtuar veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Meta flet per blerjen e votave: Per mua, nuk ka rendesi rezultati

LEXO EDHE:  "Janë vjedhur xhepat e shqiptarëve"/ Kërkohet dorëheqja e Metës dhe hetimi ndaj tij

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Plas “sherri” live/Ilir Kulla: Meta kryeministër! Çani: Prit, s’ke parë gjë akoma!

LEXO EDHE:  Dy 1 prillët e ndryshëm të Metës

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE