Connect with Us

“Ah, sikur të isha kone”/ Mitro Çela rrëfen ndodhinë buzë detit

Satire Politike

“Ah, sikur të isha kone”/ Mitro Çela rrëfen ndodhinë buzë detit

Publikuar

-

Nga Mitro Çela

* Kone për t’u puthur!

Ora 21. Në stol. Buzë detit. Pranë meje – një zonjë. Pak më tej – një vajzë. Në duar mban një kone. Puthen. Lëpihen. “Ah, sikur të isha kone!” ëndërroj me sy hapur!
– Të keqen nëna! Kujdes me zagarin! I kam frikë!
– Zagar the?! Kjo është kone Çivava. Si mund të mendosh që kafshon? Është kaq e ëmbël! Quhet Bela!
– Më ka ngrënë një herë një zagar. Bëra tetanosin!

LEXO EDHE:  Haberet e Mitros/"Apostujt" nga Shën Brukseli

Vjen një djalë. Atlet. Kaçurrel. U përqafuan. Thatë. Një çast, vajza nisi të ndukte konen.
– Çupë! – foli zonja. – Lësho konen dhe sulju djalit!
– Të lë Belën për Xhonin?! Kurrë! Bela është besnike. Xhoni rri me mua dhe ëndërron si t’i heqë tangat Elisës, shoqes sime të klasës. E kam kapur dy herë mat. Ia fal. Xhoni e ka babanë biznesmen. Pak puthje… shumë para.
– U prish dynjaja, – tha zonja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

FOTOT-“Dy zogj në një qeli”/ Rrjetet sociale tallen me Salianjin dhe Zogun e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti Ervin Salianji do të paraqitet para Gjykatës Penale të Tiranës ku pritet që Prokuroria të japë pretencën.

Ndërkohë që rrjetet sociale kanë ironizuar ish deputetin duke e lidhur me Zogun e Tiranës.

Për më tepër shihni fotot e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Nga Mitro Çela/ Çmimi: Një puthje – një foto

Publikuar

-

Nga

Të dy gazetarë. Të dy punojmë nën një çati. Ajo tek Top Channel. Unë tek Fiks Fare.

Harë pas here udhëtojmë me autobuz.

Kur bie rasti të ulemi afër, unë i flas për nipin. Noah:7 vjeç.  Ajo për djalin:Kristian 5 vjeç. Unë flas më shumë: zanati i gjyshit!

Duke biseduar ra telefoni:

-Ajo…Jam Bushi…Në spitalë. Më dhëmb koka. Po më viziton doktori i mushkërive…

-Bush! Të dhëmb koka? Gëzohu! Tregon që ke tru. Por për dhimbje koke njeriu shkon tek Mentor Petrela. Ti ke shkuar tek dhjatroi i mushëkërive. Paske “shkarë” pak nga trutë?!

LEXO EDHE:  HABERET E MITROS /PSE MUNGOI FIRMA E FMN?!

LEXO EDHE:  Haberet e Mitros/"Apostujt" nga Shën Brukseli

-Më shkrive,-tha ajo!

-Zanati im: Të rrëmbeva një buzëqeshje.

-Po lexove haberet e mia, do qeshësh më shumë.

Hapa çantën. Nxorra librin “61 vjeç dhëndër”.

-Do e lexoj me kënaqësi.

-Librin e shes!

-Sa lekë?-Dhe hapi kuletën.

-Jo para. Çmim special. Një puthje. Një foto.

-Ok.

-Mos e merr nxituar! Dëgjo një histori. Me këtë çmim, i ofrova librin një vajze. Seksi. Më thotë:

-Jam fejuar. Ma shet librin me dy puthje?

-Jo,- i thashe. Nuk ka ulje çmimi?!

-Do e blej pa ulje çmimi,-tha ajo duke qeshur…

I’ll

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

FOTO-Nga Ilir Meta tek Lulzim Basha/ Faqet e njohura të humorit ironizojnë politikanët

Publikuar

-

Nga

Ashtu si çdo herë tjetër, edhe këtë javë nuk kanë munguar foto memet nga faqet e njohura të humorit.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, faqet e njohura ndryshe si “humor i zi”, kanë vendosur në lojë me antë të fotove figurat polititke, nga Ilir Meta tek Lulzim Basha.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: