Connect with Us

Ky është plani i emergjencës/ Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn

Politikë

Ky është plani i emergjencës/ Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn

Publikuar

-

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili në media trumbeton fort për punët e mëdha, që pretendon se po bën, nuk lë rast pa shfrytëzuar për të propganduar në media.

Çdo ditë redaksitë furnizohen me kaseta të gatshme, ku Lali Eri shfaqet si “punjëtor i madh”, ndërsa që në fakt realiteti ndryshon shumë nga ato kasetat e Veliajt.

Por, ndërkohë, zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa ka publikuar sot disa foto të kryebashkiakut Veliaj, i cili shfrytëzon fatkeqësinë e qytetarëve, duke mos kursyer asnjë hallexhi, për propagandën e tij.

LEXO EDHE:  Personazhi i ri në marrëveshjen Rama-Meta

Në takimet e zhvilluara me qytetarë gjatë planit të emergjencës për shkak të goditjeve të tërmetit, Veliaj është pajisur me të gjitha mjetet për të xhiruar një film.

“Kur xhirohej nje film!

Ky eshte plani emergjences- mikrofona me ngjyra te ndryshme, disa kamera, disa fotograf, dy kuti ushqime edhe shume kronika ne cdo edicion lajmesh!

Kryebashkiaku shoëmen me mikrofon ne kemishe kur takon njerezit hallexhinj dhe ben shfaqjen e rradhes per tv.”-shkruan Zhupa në postimin e saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtuar veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Veliaj, “qeni” që përdor Rama për sulm ndaj socialistëve

LEXO EDHE:  Veliaj e “gdhin” në punë/ Banorët e gdhijnë nën ujë

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Ylli Dylgjeri sulmon Veliajn/ Ujrat e zeza shpërthyen në “Tiranën e Re”

LEXO EDHE:  Veliaj e “gdhin” në punë/ Banorët e gdhijnë nën ujë

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE