Connect with Us

“Çfarë diference ka mes Ilir Metës dhe Arta Markut!”/ Nuk përmbahet Andi Bushati

Politikë

“Çfarë diference ka mes Ilir Metës dhe Arta Markut!”/ Nuk përmbahet Andi Bushati

Publikuar

-

“Ilir Meta është kthyer në një kukull qesharake të një regjimi që ka kapur çdo gjë!” Kështu u shpreh analisti  Andi Bushati i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel.

Sipas Bushatit Ilir Meta nuk ka kuptim të qëndrojë më në pushtet kur si përfilli njëri 30 qershorin.

“Çkuptim ka që Ilir Meta të qëndrojë Presindet Republike kur s i përfilli njëri 30 qershorin.

Ilir Meta sot ësht kthyer në një kukull qesharake të një regjimi që ka kapur çdo gjë tjetër.

Çfarë diference ka mes Ilir Metës dhe  Arta Markut!

LEXO EDHE:  Presidentit Meta takon homologen malteze/ Zbardhet takimi (FOTO)

Pse rri Meta atje, për ofiqin e vet!? Kur një njëri i vetëm ka kapur 61 bashki, kur ka vjedhur me koncesione për 30 vitet e ardhshme, Ilir Meta thot unë jam President i një shteti normal!

Ilir Meta po qëndron në presidencë siç qëndronte deri para 6 muajsh opozita në kuvend. Është kollaj të bësh shtetarin fasadë. Është njëlloj si Arta Marku në atë post, pra i shërben fasadës”, u shpreh Bushati./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Sot mblidhet Kuvendi/ Opozita interpelancë me ministrin Lleshaj

Publikuar

-

Nga

Sot në orën 10: 00 Kuvendi i Shqipërisë pritet të zhvillojë seancën e plenare të radhës.

Opozita e re ka kërkuar një interpelancë me ministrin e Brendshëm, Sandër Leshaj për kriminalitetin në vend, Vettingun në Polici dhe për protestat.

Kujtojmë së në seancën e kaluar në datën 3 shkurt, u zhvilluan tre interpelanca me ministrat.

Rendi i ditës:

LEXO TE PLOTE

Politikë

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën/ Kryeministri zhgënjen edhe simpatizantët

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama vazhdon “ritualin” e tij të mëngjesit duke publikuar fjalë të shenjta në profilin e tij në rrjetet sociale.

“Ngri fjalët jo zërin. Është shiu që i rrit lulet, jo bubullima”, kjo është shprehja e publikuar nga Rama.

Por ajo që bie në sy janë komentet që qytetarët e ndryshëm i shkruajnë kryeministrit. Ata ndihen të zhgënjyer dhe të lodhur nga Rama, teksa i thonë se s’po bën asgjë tjetër perveç fjalëve.

“Zoti Kryeministër me duket se ke ndrru profesion. Pse s’po bëhesh Poet më mire, e leje Politiken se fort kohen e fundit ja ki huq. E ke humbur simpatin nga Kosovaret me levizjet e fundit Qe i ke bërë, ke gabur ne hapa ne Basketboll, topin ta ka marrë Vuqiq edhe pse po mundohet Albini te pasoj te ti”, shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  Video-“Nuk do të bëjmë asnjë kompromis”/ Meta kthehet 11 vite pas

LEXO EDHE:  Presidentit Meta takon homologen malteze/ Zbardhet takimi (FOTO)

Një tjetër qytetar shprehet: Edo leri kto fjal te cmuara tani se nuk na duhen.por bej na nje gje per ket Popull. Unë jam simpatizanti jot, por më zhgëjen me duket se do ta mari Luli (gjinoja)kokrren e figut dhe pastaj shqiperin(marigon)e mori gjith dynjaja.

Gjithashtu nuk kanë munguar edhe komentet për takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.
“Z. Kryeminister, ose me Albinin ishit te zymt ne shumicen e fotografive qe pam, gjuha e trupit thoshte diqka tjeter me ate gjuhen qe folet ! Sigurisht se te ra ndermend qe Albini nuk eshte Ramush”, shkruan komentuesi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Publikuar

-

Nga

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”, ku shkon derë më derë për të dëgjuar gjoja hallet e qytetarëve.

Në një lidhje on line për emisionin “Tempora”, Rakipi u shpreh se më këto lloj fushatash opozita ose është e paaftë, ose është e kapur nga kryeministri Rama.

Nëse kryetari i opozitës shkon dhe fillon procesin e fushatës për të pirë kafe me dy hapa, hapi i parë porosit kafen dhe hapi i dytë pi kafe, kur shkon dhe zihet me kujdestaren e konviktit, kur kryetari i opozitës shkon dhe merr shegë në pazar dhe megjithë këto gjëra që ndodhin, opozita shqiptare duket ose është e paaftë ose është e kapur nga Edi Rama.  Përveç gjithë pushteteve që ka marrë Rama, ka marrë 90% të mediave  dhe ndoshta edhe opozitën. Le të dalë opozitë të shpjegojë se çfarë është duke bërë.”, theksoi më tej Rakipi./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Rama – Meta paqe dhe pazare

LEXO EDHE:  Meta ngre tonet/ Kë kërcënon me vdekje?

 

LEXO TE PLOTE