Connect with Us

Çadrat e emergjencës në Durrës/ Ditën luajnë fëmijët, natën flenë qentë

Politikë

Çadrat e emergjencës në Durrës/ Ditën luajnë fëmijët, natën flenë qentë

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e radhës nga qytetari dixhital.
Në një video të dërguar nga qytetari dixhital tregohet sesi kanë përfunduar çadrat e emergjencës civile që u ngritën në Durrës, pas tërmeteve.
Sipas qytetarit, në këto çadra ditën luajnë fëmijët ndërsa natën flenë qentë.

“Fati i instalimeve pritëse për të goditurit nga Tërmeti në Durrës.
Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb
“Përshëndetje po të dërgoj një vidjo te çadrat që ka vënë rilindja me rastin e tërmetit ditën lozin kalamajt natën flen qentë kalofsh mir”, thuhet në postimin e Berishës.
Kujtojmë se këto çadra të emergjencës u ngritën nga qeveria 24 orë pas tërmetit që tronditi vendin./.CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtuar veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Berisha tregon pse u përzgjodh Basha në krye të PD

LEXO EDHE:  Themelimi i PD-së/ Berisha publikon foton me gishtat lart, të 29 viteve me parë

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Nga Sali Berisha/ Urimi im per 2017 dhe analiza per 40 muajt e Rilindjes

LEXO EDHE:  Aventurierët puçistë me uniformë tentuan përmbysjen e pushtetit legjitim

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE