Connect with Us

“Ik ore i degraduar, keni lajthit fare”/ Qytetarët “masakrojnë” Metën dhe Vasilin

Politikë

“Ik ore i degraduar, keni lajthit fare”/ Qytetarët “masakrojnë” Metën dhe Vasilin

Publikuar

-

Pas publikimit të raportit të Venecias një ditë më parë, ku ndër të tjera theksohej se Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, me ç’dekretimin e 30 qershorit, ka ardhur edhe reagimi i parë nga LSI.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili menjëherë është hedhur në “sulm” për të mbrotjur presidentin e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruante se “Ka vetem nje Gjykate per zgjedhjet,qe eshte OSBE ODIHR!
Faqen e zeze te 30 qershorit monist nuk ka Venecia dhe zhake qe e lan.”.

Por, pas këtij postimi të Vasilit, qytetarët kanë shpërthyer në komente, kundër Vasilit, por edhe kundër presidentit Ilir Meta, të cilit i kërkojnë dorëheqjen.

“E mer, Basil!
Ruaj me mire veten dhe lere Liken se ai iku…”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan “Keni lujt si keni dasht tesh jeni drejt gremines hajna ju jeni ba si putanat sa ni semafor ne tjetrin te pa ftyrë”.

Gjithashtu një komentues shkruan “Thuj Likes jep dorheqen ta marin e presidencen se vetem ajo i ka ngel o Tit djathi”.

“Ik ore i Degraduar”-shkruan një tjetër./ CNA.al

1 Koment

1 Koment

  1. t

    28 Shtator, 2019 at 8:49 pm

    Goxha komente nuk ke çi thua!!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zaloshnja publikon sondazhin/ Basha rritje por sërish humbës

Publikuar

-

Nga

Nga Eduard Zaloshnja

Në 24 orët e fundit, zhivillova një sondazh elektronik, në serinë e sondazheve që zhvilloj për revistën Follow Business Albania.
Pyetja kryesore që i dha përgjigje sondazhi ishte: “Në të ardhmen, Shqipëria do të ketë më shumë gjasa t’i çelë negociatat me BE-n, duke pasur Ramën kryeministër, apo Bashën?”

Duke përdorur një model Logistic Regression, llogarita se sa ishte probabiliteti që secili i anketuar të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme, kurdo që të zhvillohen ato.
Dhe bazuar në rezultatet e modelit, ekstrapolova se rreth 1.65 milionë banorë aktualë të

LEXO EDHE:  Lëvizja e papritur/ Meta fton në takim Ramën

Shqipërisë e kanë mbi 50% probabilitetin për të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme, kurdo që të zhvillohen ato.

Në Tabelën 1 më poshtë paraqitet opinioni i tyre rreth pyetjes së mësipërme.

Ndërsa në Tabelen 2 paraqitet opinioni i tyre se me cillin nga dy politikanët në krye të qeverisë mund të shkojnë më mirë punët në Shqipëri.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Fitorja e Albin Kurtit/ Manjani: Do sjellë trazira në politikën e estabishmentit

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet se Albin Kurti do sjellë trazira në politikën e estabishmentit të deri sotëm në Kosovë dhe Shqipëri.

Sipas tij, fitorja e eAlbinit, por edhe e Vjosa Osmani tregon se të shkuarës i ka ardhur fundi.

“Etiketimet në avancë, pa iu dhënë shancin të ulen në karriket e qeverisë, janë shprehje e mllefit të së shkuarës. Albinit, Vjosa dhe ekipit të tyre duhet tu urojmë suksese!
Do kemi kohë ti vlerësojmë se çfarë dinë të bëjnë”, shkruan Manjani.

Postimi i plotë:
Andi Bejtja ka të drejtë!
Albin Kurti do sjellë trazira në politikën e estabishmentit të deri sotëm në Kosovë dhe Shqipëri.
Fitorja e Albinit, por edhe e Vjosa Osmani është në fakt fund i establishmentit të të fortëve e ustallarëve që në emër të së shkuarës i ranë në top të karadakut të sotmes e të ardhmes së shqiptarëve.
Fitorja e tyre tregon se të shkuarës i ka ardhë fundi.
Etiketimet në avancë, pa iu dhënë shancin të ulen në karriket e qeverisë, janë shprehje e mllefit të së shkuarës.
Albinit, Vjosa dhe ekipit të tyre duhet tu urojmë SUKSESE!
Do kemi kohë ti vlerësojmë se çfarë dinë të bëjnë…

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dështimi për hapjen e negociatave/ Rama vijon replikat me Bashën

Publikuar

-

Nga

Rama dhe basha

Kryeministri Edi rama vijon replikat me kreun e PD-së, Lulzim Basha, pasi ky i fundit një ditë më parë i kërkoi dorëheqjen duke e bërë përgjegjës për dështimin e negociatave.

Në një postim në rrjetet sociale, mëngjesin e sotëm, Rama ka zgjedhur që të citojë Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për t’iu përgjigjur akuzave të Bashës.

LEXO EDHE:  Meta në Bulqizë: Në vjeshtë fillon dhe do të përfundojë Rruga e Arbrit

Juncker shprehet se “Refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është një gabim historik. Nëse duam të respektohemi, duhet të mbajmë premtimin”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE