Connect with Us

Shokon Artan Hoxha/ Shqipëria, baze e laboratorëve të kokainës?

Kronika

Shokon Artan Hoxha/ Shqipëria, baze e laboratorëve të kokainës?

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha ka hedhur dyshime të forta sot se në Shqipëri ekzistojnë laboratore për kokainën.

I ftuar në Report tv, gazetari Hoxha ndërsa ka komentuar operacionin në Durrës, ku u kap 137 kg kokainë, ai tha se kjo sasi droge kalon në laborator dhe pasi përzihet, shkon në rreth 400 kg dhe më pas hidhet në treg.

“Nuk është vetëm 137 kg kokainë. Bëhet fjalë për kokainë të pastër.  Ajo dërgohet në laborator dhe pasi përzihet sasi shkon në rreth 400 kg dhe më pas hidhet në treg.

A është kjo sasi droge e destinuar për laboratorët në Shqipëri, apo në ndonjë vend tjetër, kjo i mbetet hetimit. Por, sinjalet janë që në Shqipëri ka laboratorë të tillë”-tha Artan Hoxha.

LEXO EDHE:  “Fundjavë Ndryshe” nis fushatën/ Të ndihmojë familjet e prekura nga tërmeti!

Gjithashtu ai tha se bëhet fjalë për një operacion ndërkombëtar dhe jo për grupe lokale të trafikut të drogës.

Sipas tij, “Është një industri e tërë, një rrjet i tërë global i përfshirë në trafik”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksioni i policisë gjatë natës/ Shkon në 184 numri i të shoqëruarve në të gjithë vendin

Publikuar

-

Nga

Gjatë natës që lamë pas, janë zhvilluar aksione kundër veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, në disa qytete, si Tirana, Elbasani, Durrësi, Berati, Fieri, Shkodra, Korça, Pogradeci dhe qytete të tjera.

Mësohet se aksioni blic është zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga forcat RENEA të mbështetura nga disa grupe të FNSH, forcat “Shqiponja”, oficerë të krimeve të rënda gjithashtu dhe sektorit të krimit ekonomik, dhe ka zgjatur deri në orët e para të ditës së sotme.

Nga këto kontrolle, bëhet e ditur se 100 persona janë shoqëruar në Elbasan, 20 në Tiranë dhe 64 në Durrës duke e dërguar në total numrin deri tani në 184.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha/ Grupet e krimit që veprojnë në Londër janë kryesisht nga Mati, Dibra, Kukësi dhe Tropoja

LEXO EDHE:  U largua nga Shqipëria para se të vinte droga/ Arbër Çekaj tregon arsyen

Po ashtu, efektivët kanë sekuestruar kamera të lokaleve të ndryshme, atje ku dyshohet se në mënyrë të fshehtë organizohen lojëra të palejuara të fatit, si dhe aparatet celularë të disa personave për të për të parë nëse kanë luajtur lojra fati përmes telefonit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia kontrolle të befasishme në lokale/ Shoqërohen disa persona

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka zhvilluar një aksion të befasishëm mbrëmjen e sotme kundër lojërave të fatit.

Strukturat e anti-krimit ekonomik kanë zhvilluar kontrolle në disa lokale ku janë sekuestruar pajisje te paligjshme.

Po kështu gjatë operacionit mësohet se janë shoqëruar disa persona.

LEXO TE PLOTE

Kronika

RENEA dhe FNSH operacion të befasishëm në Elbasan/ Priten arrestime

Publikuar

-

Nga

Një operacion i gjerë është duke u zhvilluar në Elbasan nga ana Renea-s dhe FNSH.

Sipas Abc News, rreth 100 punonjës policie të mbështetur nga disa grupe të FNSH, skuadrës Shqiponja, oficerë të krimeve të rënda si dhe sektorit të krimit ekonomik janë angazhuar në këtë operacion të befasishëm.

Operacioni ka një shtrirje të gjerë dhe ka për qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale në qarkun e Elbasanit ndërkohë qeë priten arrestime.

LEXO TE PLOTE