Connect with Us

Ilir Meta nuk dorëhiqet jep mesazhin “Puthuni me Monën”

Politikë

Ilir Meta nuk dorëhiqet jep mesazhin “Puthuni me Monën”

Publikuar

-

“Nëse Venecia thotë që Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, patjetër që do ta jap dorëheqjen”, deklaroi Ilir Meta pak kohë më parë.

Por sot në mbrëmje raporti i Venecias është zbardhur dhe shkruhet: “Presidenti ka tejkaluar kompetencën e tij kushtetuese duke anulluar dhe shtyrë zgjedhjet lokale tej mandatit elektoral pa u bazuar ne baze ligjore të posaçme”.

Ndërsa Presidenti në një reagim të tij nëpërmjet zëdhënësit Tedi Blushi, deklaron se “Zero shkelje të kushtetutës! Harrojini traktet e porositura ngado që të vijnë! E dinë të gjithë shqiptarët dhe ndërkombëtarët me integritet se Presidenti i Republikës ka mbrojtur  Kushtetutën, rendin demokratik dhe pluralizmin politik, dhe ka shmangurgjakderdhjen dhe Rajshtagun!”

Kur pritej që Ilir Meta të bëhej burrë dhe të jepte dorëheqjen, sepse ka shkjelur Kushtetutën, deklaron publikisht që e zeza shkruar mbi të bardhë nga Komisioni i Venecias nuk vlen, ai ska shkelur Kushtetutën dhe e quan raportin trakt.

LEXO EDHE:  Ku është fshehur Ilir Meta?!

Iliri sot ju tha hapur shqiptarëve “puthuni me Monën”, se unë ju gënjeva.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Publikuar

-

Nga

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar po kërkon të bëjë presion.

“Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë.

Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtuar veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve”, tha Çupi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Letra e Metës adresuar Trump/ Rama: Absurditet…

LEXO EDHE:  Video-Opinion/ Kokëdhima: Janë munduar të më përdorin kundër Ilir Metës

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  Video-Opinion/ Kokëdhima: Janë munduar të më përdorin kundër Ilir Metës

LEXO EDHE:  Krisje, çarje apo ngjitje me PS?!/Kryetarja e LSI iu jep fund dilemave, flet prerë

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE