Connect with Us

“Është rënë në gjurmët e një grupi shumë të madh”/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

Kronika

“Është rënë në gjurmët e një grupi shumë të madh”/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha, ndërsa ka komentuar operacionin ndërkombëtar në Durrës ku u sekuestrua 137 kg kokainë, ka deklaruar se është rënë në gjurmët e një grupi shumë të madh, sipas tij me një karrierë të gjatë në këtë fushë.

I ftuar në Report tv, gazetari Hoxha tha se “Është rënë në gjurmët e një grupi shumë të madh, me një karrierë të gjatë në këtë fushë. Janë personazhe shumë të njohur, të fuqishëm në Durrës. Prandaj ata kanë pasur në dorë Portin. Në nivele të tilla bexhi është gjëja më qesharake. Ai të blen drejtorin e Portit, drejtorin e Policisë. Ne e dimë shumë mirë si dilet dhe hyhet në Portin e Durrësit. Duhet të dimë: Kjo linjë sa ka kohë që vepron? Është kjo rruga e parë, e 10, e 15? Kush është pas kësaj historie?”.

Më tej, ai theksoi se deri tani bëhet për një grup që ka histori të gjatë në histori dhe nuk është goditur asnjëherë.

LEXO EDHE:  “Na ndihmuan, por edhe na mësuan shumë”/ Meta takon në Durrës ekipin nga Izraeli

“Nuk ka pasur problem nëse ka qenë e majta apo e djathta. I kanë pasur lidhjet prej kohësh në Shqipëri. Gentian Malindi është personi më i rëndësishëm nga ata që kanë shkuar të marrin ngarkesën. Sasia e ngarkesës e konvertuar në çmimin e tregut, janë 20 milionë euro. Mendoni që Malindi do ta bënte vetëm 20 milionë euro? Me një anije peshkimi do trafikonte 20 milionë euro? Nuk shkojnë kurrë boset për të marrë ngarkesën. Grupet e strukturuara i kanë të ndara rolet. Jemi në gjurmët e një grupi me karrierë shumë të gjatë në trafikun e drogës, me lidhje shumë të forta, një grup që nuk është goditur asnjëherë. Uroj që prokuroria të ketë faktuar lidhjet e këtij grupi me krerët, në mënyrë që të shkohet tek koka”, u shpreh Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksioni i policisë gjatë natës/ Shkon në 184 numri i të shoqëruarve në të gjithë vendin

Publikuar

-

Nga

Gjatë natës që lamë pas, janë zhvilluar aksione kundër veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, në disa qytete, si Tirana, Elbasani, Durrësi, Berati, Fieri, Shkodra, Korça, Pogradeci dhe qytete të tjera.

Mësohet se aksioni blic është zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga forcat RENEA të mbështetura nga disa grupe të FNSH, forcat “Shqiponja”, oficerë të krimeve të rënda gjithashtu dhe sektorit të krimit ekonomik, dhe ka zgjatur deri në orët e para të ditës së sotme.

Nga këto kontrolle, bëhet e ditur se 100 persona janë shoqëruar në Elbasan, 20 në Tiranë dhe 64 në Durrës duke e dërguar në total numrin deri tani në 184.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon arsyen e ndalimit të “Babales”/ A u spiunua “dëshmitari X”?

LEXO EDHE:  Intervista e plotë/ Dritan Rexhepi rrëfen për Artan Hoxhën arratisjet, trafiqet dhe burgun me bosat e kokainës

Po ashtu, efektivët kanë sekuestruar kamera të lokaleve të ndryshme, atje ku dyshohet se në mënyrë të fshehtë organizohen lojëra të palejuara të fatit, si dhe aparatet celularë të disa personave për të për të parë nëse kanë luajtur lojra fati përmes telefonit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia kontrolle të befasishme në lokale/ Shoqërohen disa persona

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka zhvilluar një aksion të befasishëm mbrëmjen e sotme kundër lojërave të fatit.

Strukturat e anti-krimit ekonomik kanë zhvilluar kontrolle në disa lokale ku janë sekuestruar pajisje te paligjshme.

Po kështu gjatë operacionit mësohet se janë shoqëruar disa persona.

LEXO TE PLOTE

Kronika

RENEA dhe FNSH operacion të befasishëm në Elbasan/ Priten arrestime

Publikuar

-

Nga

Një operacion i gjerë është duke u zhvilluar në Elbasan nga ana Renea-s dhe FNSH.

Sipas Abc News, rreth 100 punonjës policie të mbështetur nga disa grupe të FNSH, skuadrës Shqiponja, oficerë të krimeve të rënda si dhe sektorit të krimit ekonomik janë angazhuar në këtë operacion të befasishëm.

Operacioni ka një shtrirje të gjerë dhe ka për qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale në qarkun e Elbasanit ndërkohë qeë priten arrestime.

LEXO TE PLOTE